Author Topic: 3.05 se ukrcavam u houstonu na caribbean princess kao buffet steward  (Read 2252 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zlo20

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
evo ovako kao sto naslov kaze znatizeljan sam haha....3.05 se ukrcavam u houstonu na caribbean princess kao buffet steward, evo par pitanja koliko sam do sad procito da se je ljudima uglavnom problem dugo radno vrijeme, posao sa puno stajanja na nogama i to je vise manje to pa eto sad me zanima dali su takvi koji su imali taj problem ikada radili u ugostiteljstvu tj hotelima ili vecim restoranima u spici sezone koja traje 4 mjeseca (bar na mjestima gdje sam ja radio) jer meni se cini da nisu nikakva iskustva imali.
Ja sam u Opatiji radio u hotelu sa 300 sjedecih mjesta u restoranu koji je mijesanog stila buffet/a la carte, kapacitet hotela 650 ljudi nas 5 konobara znaci 2 serije po 50 ljudi u restoranu drzim na svom rajonu dakle masa ljudi,sef za vratom non stop, high class pice,hrana a onda se podrazumijeva i usluga (gosti nisu high class nego seljaci) radio po 12 sati dnevno svaki drugi dan a 10 one dane kad neradim 12, stajanje na nogama non stop naravno osim pola sata, sat pauze, stalna bitka sa ostalim konobarima oko ko ce prvi hranu iznjet oko kolica (ako je dopusteno koristit), oko besteka a koliko sam procitao tako je i na brodu pa eto stvarno me zanima sta je toliki bauk na brodu da se toliko razlikuje od svega navedenog?

Jako dugacak post ali nadam se da ce netko procitat pa mozda i odgovorit, zahvaljujem unaprijed :D

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: znatizeljan sam....da vidimo
« Reply #1 on: 20/March/2014 »
Drugi ljudi misle da kada dodju na brod pocinje bajka, i da pomocu magicnog stapica mogu da promjene sve! Misle da dolaskom na brod rijesili su sve, i da su dosli na odmor, ali ne, isto se radi do 11h na dan (u Republici Srpskoj se radi svaki dan 11h osim nedelje, a vjerujem i na cijlom Balkanu), samo je razlika da primas 5x vecu platu za isti posao! ja sam radio kod kuce svaki dan 12h na dan, ukljucujuci Nedelju za 200e!!!!

Zato ne slusaj price ljudi koji su zivjeli na grbaci roditelja ili cega vec pa otisli prvi put da rade, slusaj sebe koji si vec prosao nesto, a za to nesto mislim na tvoj posao u Opatiji,i vjeruj mi kada sebi postavis u mozak da radis isti posao ili CAK laganiji a primas dosta vecu platu, neces sam sebi da vjerujes, a samim tim ce ti samopouzdanje porasti abnormalno kao i apetiti da si sposoban da dostignes svaki cilj!!

Ne bi da budem bezobrazan, ali ljudi koji nisu kopali kanale,radili na fizikaliji,radili u sumi,prali sudje i radili ostale prljave poslove za male pare ne mogu CIJENITI posao na brodu i uvijek ce plakati !!!!!  :uzdravlje:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: znatizeljan sam....da vidimo
« Reply #2 on: 20/March/2014 »


Ne bi da budem bezobrazan, ali ljudi koji nisu kopali kanale,radili na fizikaliji,radili u sumi,prali sudje i radili ostale prljave poslove za male pare ne mogu CIJENITI posao na brodu i uvijek ce plakati !!!!!  :uzdravlje:

this i like... :yeah:

"It always seems impossible until it's done"

Offline zlo20

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: znatizeljan sam....da vidimo
« Reply #3 on: 20/March/2014 »
hvala young....kao sto sam pretpostavljo da ti ljudi sta kukaju kako je tesko da nikad nisu radili u ugostiteljstvu i turizmu a ako su i radili to je bila neka lokalna birtija sa 50 eura dnevnog prometa.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: znatizeljan sam....da vidimo
« Reply #4 on: 08/April/2014 »
Snacices se ti tamo sigurno, ne brini, ima puno ljudi s ovih prostora, oni iskusniji kazu da im je rad u restoranu mnogo laksi nego na mnooogim drugim Princess brodovima... Lik koji je dosao sa Sun Princess-a kaze da bi na Caribbeanu mogao do penzije da radi pod onim uslovima, oni sa Rubija i Emeralda su bili presrecni jer uvek imaju day off i ne moraju da imaju visoku prodaju od koje nemaju na brodu nista da bi dobili day off... Dakle, uzivaj :)

Offline elektricar

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • :) ??????
    • View Profile
Vidimo se na aerodromu u Beogradu ;) i ja idem u Houston 3. maja. Ne znam da li si upoznat da prvih deset dana ugovora ces biti na dry docku verovatno na Bahamima u Free Portu (sem ako u Houstonu nema dry dock).
 Pozdrav...