Author Topic: Josip-Seccurity Officer/Guard???  (Read 2509 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline joka0807

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Josip-Seccurity Officer/Guard???
« on: 07/April/2014 »
Lijep pozdrav svima...
Evo da se konačno i ja predstavim i postavim koje pitanje i kažem koju pametnu hehehe

Zovem se Josip imam 29 godina i do sada nikada nisam radio na brodovima a na žalost niti u ugostiteljstvu.
Ovaj Forum pratim oko godinu i zaista je (po meni) najbolji izvor informacija o ovakvoj vrsti posla na koje sam ja naišao.
Sad sam konačno odlučio da idem i ja na brod dok još nije kasno (29 god...nije baš malo hehehe)
Novce ću valjda nekako prikupit za otići hehehe...Mislim da ću se odlučiti za agenciju EP iz Zagreba prvenstveno jer mi je geografski najbliža ali sam i stekao dojam da su vrlo efikasni u svome poslu bez obzira na ono što čitam oko plaćanja njima.

E sad molio bih iskusne članove da mi odgovore na moje pitanje nakon što kažem nešto o sebi...

Dakle...kao šta sam već napisao imam 29 godina i nemam nikakvog iskustva s ovakvom vrstom posla osim u sektoru osiguranja (security)
Naime radio sam jedno vrijeme kao profesionalni vojnik a zatim po raznim privatnim zaštitarskim firmama diljem hrvatske. Radio sam apsolutno sve vezano za tu vrstu posla. Od redarenja na koncertima i utakmicama do VIP osiguranja... Po struci sam inače Poljoprivredni tehničar i također u tome imam dosta iskustva pošto sam "dijete sa sela".
Ma...znam ja svašta radit, relativno brzo učim a najvažnije je to da mi nije teško radit apsolutno ništa...
Dobro govorim engleski jezik a njemački mi je poput materinjeg. Računalne vještine su i također dobre.
E sad...čitajući ovaj forum stekao sam dojam da je u Security departmentu jako teško pa gotovo i nemoguče upasti ali radio bih ja bilo šta...tako da mi Demartment i nije toliko bitan...(recimo da sam kao zaštitar bio ujedno i recepcionar na pojedinim mjestima)

Nakon što sam se koliko toliko predstavio i prezentirao vještine koje smatram bitne moje pitanje bi glasilo.. Koliko su uopće moje šanse da odem na brod s mojim vještinama?

Hvala svima koji ovo pročitaju a pogotovo onima koji budu komentirali.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Josip-Seccurity Officer/Guard???
« Reply #1 on: 07/April/2014 »
Ćao joka,

Regionalne agencije gotovo nikada ne zapošljavaju na poslove u Security, iz više razloga.
Prvo, ne isplati im se zamarati sa tom vrstom zapošljavanja, jer je broj ljudi u tom departmentu mali.
Drugo, kompanije ne pokazuju veliki interes za radnom snagom iz ovih krajeva.
I treće, konobari imaju veće zarade od security-ja, pa zašto da se agencije gnjave sa (u velikom broju slučajeva) prolupalim veteranima rata obogaćenim PTSP-em.

Vidiš, ti se u samom startu ograničio na agenciju koja nikada nije ni zapošljavala na taj posao. Što bi rekao Ethan Hunt; "Relax Luther, it's much worse than you think."
Zadnju, medijski osrednje popraćenu regrutaciju na posao cruise ship security-ja je imala agencija www.ssm.hr, 2006-e., na Princess, a čini mi se da je poslije i Kouzon imao jednu objavu. Nitko drugi.

Nekakve šansice imaš preko online apliciranja direktno kompanijama, ali ne napuhavaj ratno iskustvo (ako ga imaš) jer više preferiraju azijate sa banana smajlom. (za koje znaju da nikoga neće odvaliti šakom).
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline joka0807

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Josip-Seccurity Officer/Guard???
« Reply #2 on: 07/April/2014 »
Quote
ali ne napuhavaj ratno iskustvo (ako ga imaš) jer više preferiraju azijate sa banana smajlom. (za koje znaju da nikoga neće odvaliti šakom).
Da da...hahahaha....to je kao što mi je šefica u banci rekla da uopče ne reagiram...neka on radi šta god hoće...ma nek me i i upuca...sve dok je voljan dići kredit :D

Offline joka0807

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Josip-Seccurity Officer/Guard???
« Reply #3 on: 09/April/2014 »
Evo danas me zvali iz EP i rekli da bih trebao da dođem do agencije da vide za koji bi me posao preporučili...Provjerio je onako na brzinu moj engleski kaže da je ok...pitao mi što sve znam radit...rekoh mu svoje hobije među kojima je i fotografiranje i tako on meni veli da postoji i posao fotografa...ujedno me pita da koji još jezik govorim uz engleski..rekoh njemački...provjere i ti...a njemački mi skoro materinji tako da sam rasturio  :D i tad mi je rekao i da postoji mogućnost da apliciram i za  AIDA Cruises...
E sad treba samo uhvatit malo vremena i put Zagreba...

Offline joka0807

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Josip-Seccurity Officer/Guard???
« Reply #4 on: 19/April/2014 »
Šefe najprije da se ispričam na tome što pišem post za postom al nez kako napravit edit  -()-
Nego da ja tebe ovako pitam...pošaljem ti ja onako neku zamolbu i CV direktno u AIDA cruises za poziciju Security Staffa pa šta bude
I naravno ubrzo od njih dobivam odgovor kako i priliči njemačkome mentalitetu (kad god sam slao bilo kakve upite i cv i zamolbe UVIJEK su švabe odg bez obzira na ponekad glupi cv i sl.) A odgovor je glasio da svoju aplikaciju proslijedim agentu u hrvatskoj...i naravno tu je za mene odmah bio kraj jer znam da agenti iz hr ne apliciraju za poziciju Securitya (EP)...i ne da meni vrag mira (hvala mu na tome) pročitam ja taj njihov mail još jednom i još jednom i tako 4-5 puta da bih ja konjina shvatio da su mi dali kontakt od agenta koji usput nije iz agencije EP već Split Ship Management ...pošaljem ja njima neki mail sa obrazloženjem kako sam upućen od strane AIDA Cruises ka njima i kako mi oni mogu u tome pomoći...i stvarno nakon 2 dana mi odgovore kakao da popunim aplikaciju priloženu u privitku maila... aplikacija je inače za Deck and Engine
E sad šefe...šta ti misliš??? Koliko je realno išta očekivati od toga???

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Josip-Seccurity Officer/Guard???
« Reply #5 on: 20/April/2014 »
Recimo da je pozitivan ishod u granicama mogucega.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline joka0807

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Josip-Seccurity Officer/Guard???
« Reply #6 on: 20/April/2014 »
Hahaha...znači da si ne očekujem previše od toga...hvala šefe na brzom odgovoru i iskrenosti
Vidjet ću šta će biti od toga i javiti...a srećom imam još nekoliko back-up planova