Author Topic: pozdrav, zelim se zaposliti na nekom brodu kao elektricar  (Read 3186 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline kico96

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Ja sam Kristijan Milicevic i iz Mostara sam. Imam 18 godina i zavrsavam srednju elektrotehnicku skolu.
Iduce godine cu najvjerovatnije upisati fakultet geografije.
U buducnosti se zelim zaposliti na nekom brodu kao elektricar zato sto je to moja struka.
Zelim vas pitati kolike su place elektricara na brodovima po hrvatskoj(jesu li slicne kao i u svijetu) i jeli igra veliku ulogu znanje stranog jezika jer znam nesto engleskog.  :(

Offline GagiKv

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: pozdrav
« Reply #1 on: 15/December/2013 »
 Ćao majstore 
Ja što mogu da ti kažem je da ,na kruzeru počinješ kao 3 ETO,i početna plata je oko 2250usd,sledećim ugovorom samo napreduješ,ako se pokažeš naravno,i daleko možeš da doguraš. Engleski mora da bude dobar,čak šta više tečan,jer si staff pozicija i direktno odgovaraš deck oficiru. Za Hrvatske brodove ne znam,to će morati neko drugi da ti kaže. Ovu informaciju imam jer mi je drugar iz Kraljeva otisao na MSC,e sada ne verujem da je u drugim kompanijama nesto preterano drugačije.
 :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: pozdrav
« Reply #2 on: 15/December/2013 »
Zasto bi upisivao geografiju ako zelis biti elektricar?
Jedno s drugim nemaju veze.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline kico96

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: pozdrav
« Reply #3 on: 15/December/2013 »
Nije da upisujem geografiju radi plovidbe, nego sam kontao geografiju upisati ako se nemognem nigdje ukrcat da mogu predavat u skoli ili nesto drugo radit. Ali mozda upisem pomorski fakultet u dubrovniku jos imam godinu dana nisam siguran za sada mi najveci problem stvara engleski morat cu se malo vise sa njim zabavit  :rtfm:

Offline elektricar

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • :) ??????
    • View Profile
Neko rece da se na kruzeru sa srednjom elektrotehnickom skolom pocinje kao 3rd ETO ;)))) To je smesno, pocinje se kao elektricar, pa onda mozes da napredujes u 3rd ETO. Sem italijana i britanaca ja nisam sreo niti jednog oficira sa nasih prostora koji je direktno nakon zavrsene srednje skole dosao na kruzer kao oficir. Oni koji su na kruzerima oficiri (uglavnom poneki hrvat ili crnogorac) su prvo radili na cargo brodovima ko zna koliko pa onda presli na kruzer.
 Btw jedini slucaj, za koji sam ja cuo, da je neki srbin dobio oficirsku poziciju odigrao se nedavno na Ruby Princess. Decko je sa pozicije Electrical Fitter na kraju ugovora dobio jako dobru ocenu od 1st ETO i predlog da se prevede u 3rd ETO. Ne znam sta je sa njim sada, ali nadam se da je uspeo i da ce mu biti lepo kao oficiru ;)
 Buducim kolegama zelim mnogo uspeha u pronalazenju posla na kruzerima ;)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Svim koji krecu sada vise nece moci direktno na 3 ETO, vec ce morati kao kadet po godinu dana. Od 2017 ce vrijediti nova pravila za elektricare i podosta novih breveta.