Author Topic: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??  (Read 6663 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dreamcatcherbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
ima li ko kakvu informaciju

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #1 on: 18/December/2013 »
Tips se dele na recnim brodovima.

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #2 on: 18/December/2013 »
Procitaj ovo http://www.jobonship.com/viking_info_abc.php  .
Sve ti pise ovde za Viking.

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #3 on: 26/December/2013 »
Tips induvidual dobijas licno ti.
Pazi sada ovako, na kraju ture koja traje prosecno od 6 do 12 dana taj poslednji dan stoji jedna kutija na recepciji gde tips ostavljaju gosti naravno po zelji i ti tips se dele.
E sada neki govore da je zato bolje da tura traje krace a nekima je bolje duze jer dak kada je iskrcaj i ukrcaj radis ceo dan.

Offline dreamcatcherbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #4 on: 26/December/2013 »
Tips induvidual dobijas licno ti.
Pazi sada ovako, na kraju ture koja traje prosecno od 6 do 12 dana taj poslednji dan stoji jedna kutija na recepciji gde tips ostavljaju gosti naravno po zelji i ti tips se dele.
E sada neki govore da je zato bolje da tura traje krace a nekima je bolje duze jer dak kada je iskrcaj i ukrcaj radis ceo dan.

meni drugar rece da imaju od utility do kapetana dele tips...tipa utiliy izadje  do 1500-1800e sa baskisem

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #5 on: 26/December/2013 »
Da tako otprilike izadje, sve zavisi od ture, ako je kraca to jest ako se cesce menjaju gosti zaradis vise i od toga ali posla ima mnogo vise.

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #6 on: 26/December/2013 »
Danas sam 100% saznao da na GCCL tips ne zavisi od kruza vec je fixan i za kuvare iznosi 600EUR mjesecno. Uz to sam saznao pojedinosti malteskih ugovora. Najvaznije je da se ne uplacuju nikakvi doprinosi (sto smo svi i znali), te da imas samo 1 vacation u toku sezone (sto je za mene novitet
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #7 on: 27/December/2013 »
Za viking nisam  siguran kako funkcionise mislim da ide 2 meseca radis pa dve nedelje kuci s tim da put od broda do kuce placas ti.

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #8 on: 27/December/2013 »
Za odmor na Vikingu je tvoja konstatacija tacna, ali samo kao rule of thumb. Dakle, od tog pravila moze biti odstupanja (npr. mogu traziti od tebe da radis 2,5 mjeseca prije odmora, ali ce ti to biti kompenzirano)
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #9 on: 27/December/2013 »
U pravu si to i sam znam.
Nisam siguran da li je za kako kazu osnovna plata na viking 1150e. Zbog udara ekonomske krize plate su se i tamo smanjile, tipa mozda i sam znas da se na prekookeanskim brodovima plate smanjene.
Za Viking kao kompaniju "prestiza" nisam siguran kako ce sezona 2014 biti, sve u sustini zavisi od ugovora mada i on nista ne mora da znaci.
Moram naglasiti da je bitno i na koju rutu/brod upadnes. Nije svaki brod od vikinga za isti dzep.

Offline dreamcatcherbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #10 on: 27/December/2013 »
U pravu si to i sam znam.
Nisam siguran da li je za kako kazu osnovna plata na viking 1150e. Zbog udara ekonomske krize plate su se i tamo smanjile, tipa mozda i sam znas da se na prekookeanskim brodovima plate smanjene.
Za Viking kao kompaniju "prestiza" nisam siguran kako ce sezona 2014 biti, sve u sustini zavisi od ugovora mada i on nista ne mora da znaci.
Moram naglasiti da je bitno i na koju rutu/brod upadnes. Nije svaki brod od vikinga za isti dzep.
sad kad je viking bio u bgd rekli su da je osnovna plata 1150 ...sad na tarabi pise   :banana:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #11 on: 27/December/2013 »
Da placa je osnovna 1150 € tip na vikingu nije prepaid nego ovisi od cruisa..i frendica koja je presla tamo rekla mi je da ona ima oko 200-250 E tjedno.. i nema tu pise i na tarabi..to je ugovor ljudi..svicarski..nije to hrvatska bosna ili srbija..ugogvor je svetinja!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #12 on: 27/December/2013 »
Ugovor je ugovor, ali relanost ne mora znaciti da ce biti kako pise na papiru, doduse ja se nadam da ce biti dobro.
Puno se radi, u proseku 10 ili 12 sati dnevno svaki dan.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #13 on: 28/December/2013 »
opety ponavljam imati ces tocno ono sto ti pise u ugovoru..niti manje niti vise..tocno onoliko i placu i slobodnih dana i osiguranje i sve ostalo sto nades..i sva ta nepovjerljivost je samop odraz drustva iz kojeg dolazimo..balkan je prokleta zemlja,odnosno prekrasna zemlja s prokletim ljudima..koji stvaraju nepovjerenje i s time nastavljaju tradiciju prokletstva..no bez daljnje filozofije..Ugovor je svetinja  i kad ga potpises..ono sto je u njemu ti je zajamceno!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #14 on: 28/December/2013 »
Mislim da se sva priča odnosi na količinu tipa.A ugovor se uvijek poštuje od strane kompanija,tu stvarno nema odstupanja,a u ugovoru sam sigurna nema koliko tip novca ,sigurno piše da se on dijeli,ali se ne može garantovati koliki će biti,plata može.Prateći ovaj dio foruma zadnjih mjeseci nailazila sam i na post bartendera sa Vikinga koji je tvrdio da izlazi i do 3000 evra mjesečno (plata+zajednički tip+njemu lično na ruke),ali bez obzira na brod niko još nije rekao da je imao ispod 2000 evra (ukupno love) :D što je stvarno pristojan novac.
:plovim: :pad: