Author Topic: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??  (Read 6664 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mv8983

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #15 on: 28/December/2013 »
Puno se radi, u proseku 10 ili 12 sati dnevno svaki dan.
Neko je i na Balkanu naucio da radi toliko (i to u komadu) i za mnogoooo manje para... A o slobodnim danima i godisnjim odmorima necu ni pricati...  no;;;

Sve u svemu, nadajmo se da cemo svi biti primljeni, da radim za osnovnu platu Vikinga bila bih zadovoljna jer ovde toliko nikad ne bih zaradila + toliko slobodnih dana u toku godine. Sav tip neka bude samo slag na tortu, koliko god da bude..  :run:

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #16 on: 28/December/2013 »
na sve ov osto ste napisali samo imam da kazem iz vasih usta u bozije usi :)
Zaista ovde ni tih 1150e nikada ne bi zaradio mesecno.
Za nas sa Balkana te plate su sasvim ok, doduse i ja sam cuo da ljudi sa Vikinga u proseku uzmu mesecno 2000e.
Kako sam ja cuo krajem januara ce se znati kada budemo oni koji jos niu potpisali ugovor znati i na koji brod idemo.

Offline mv8983

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #17 on: 28/December/2013 »
^Upravo...  ;)

A ovo zadnje sto si napisao nije mi najjasnije.. Jesi i ti isao preko Feron agencije? Jesi dobio predugovor? Koliko sam skontala na forumu, predugovori su stigli samo onima koji su isli 11. na intervju..  :hmm:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #18 on: 28/December/2013 »
Kod mene u ugovoru jasno pise cak i tip Garntovani..znaci to je onaj koji dobijes od komp. (ali to je samo na mojoj kompaniji) i kaze 20€ za svaki dan koji radis osim kad si na godisnjem..pa sad racunas da ti je onovna plata recimo 1150€+600€ tip od kompanije i plus onaj tip na ruke (tu ovisi naravno o tebi i tipu gostiju)znalo se desiti da izadem sa cak vecim tipom nego dobijem od kompanije a nekad i s****..tako da sumiramo..da sveukupno recimo da je ona najmanja plata za najmanju poziciju na rijecnom brodu oko 2000€
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #19 on: 28/December/2013 »
Razumem, doduse zavisi i od pozicije, Viking idem za cabin stwarda, nece biti tipa kao za konobare.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: da li je tacna informacija za tips da svi dele!!!??
« Reply #20 on: 28/December/2013 »
^Upravo...  ;)

A ovo zadnje sto si napisao nije mi najjasnije.. Jesi i ti isao preko Feron agencije? Jesi dobio predugovor? Koliko sam skontala na forumu, predugovori su stigli samo onima koji su isli 11. na intervju..  :hmm:
Predugovore su dobili i oni što su čekali tokom godine,online aplikacije-pa intervju na brodu.Ja sam jedna od njih.
:plovim: :pad: