Author Topic: MSC FANTASIA Dry Dock i 2 Kruza dodatno  (Read 2804 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
MSC FANTASIA Dry Dock i 2 Kruza dodatno
« on: 19/December/2013 »
Prvo, izvinjavam se sto me nije bilo duze vremena.

Pokusacu da docaram iskustvo koje sam imao na dry dock-u i kruzu posle.
Elem, ukrcao sam se 03.11.2013 na MSC Fantasia ( 334m, 134000t, 18 deck-ova, 40400kw,4600 putnika, 1350 posade).
Dry dock je bio na Malti, zavrsili smo sa radovima 25.11.2013.

Pred kraj radova sam upitan da li mogu da ostanem na brodu da se jos nesto odradi sto sam oberucke prihvatio, naime otisao sam kao asistent elektricara.
Ostao sam jos 2 kruza, sve do 16.12.2013.
Sto se tice agencije preko koje sam isao samo reci hvale,organizacija prevoza,medical i sve ostale stvari.
Kao tzv."škvadra" dobio sam kabinu na 5deck-u tj za putnike.Kabina je ok ali krevet bio očajan,kao da na njemu non-stop spavaju ljudi od 150 kg,.
Posle nekoliko dana, zbog radova u tom delu broda gde sam spavao, prebačen sam na 11 deck, kabina veca sa balkonom, prethodna nije imala.
E,sad bi neki rekli super, ali ....  Pogled je bio jedan dan bio ok, Abramoviceva jahta Eclipse i zgrade na Malti a sledeci dan se nacrtala naftna platforma koja je dosla takodje na remont, znaci sedenje na balkonu bez price jer buka sa platforme koja e dolazila nije dozvoljavala normalan razgovor.

Posao koji sam radio nije bio tezak,radno vreme od 07 h do 19 h sa pauzom od 12h do 13 h.
Hrana je bila ok za rucak i veceru, a dorucak po meni je bio manje ok.
Naravno internet skup za popi***t,40 evra za 24 sata. Naravno da se trazio net tj. free wifi van broda. Upoznavanje broda je trajalo oko 10 dana,port starboard,aft forward, i naravno restorani za klopu.
U trajanju dry dock-a jeli smo na 14. deck-u, restoran se zove Zanzibar i sredjen je kao sto i sam naziv kaze,Afrika bambata, :rofl:.
Kad smo presli na kruz hranio sam se u tzv Petty Officer Mess,gde je hrana bila bolja.
Ko hoce da radi za MSC preporucujem ucenje italijanskog jezika jer engleski je samo za pocetak.
Grupa od 20-tak ljudi sa ex-Ju prostora. Moje slobodno vreme sam provodio vecinim u Crew Bar-u,razlog veci TV,kolega voli da spava a i sluzi se kafa(kapucino je 0,55 centa),
E sad,razlog zasto su ljudi neispavani jeste sto puno rade pa nemaju vremana za odmor,tj. svi koji zavrse posao dodju u Crew Bar pa tek onda idu na spavanje, drugi razlog je nedostatak kiseonika ( Hipoksija).
Par puta su bile zurke za posadu,koje su bile ok osim Karaoka, :nono:.

 Prvi Kruz
Djenova, Civitavekia, Katakolon (maslinovo ulje balon 5 lit je 18 evra vrhunskog kvaliteta),Heraklion, Haifa (overnight i free shop kupis dva parfema treci gratis,cene kao na brodu), Mesina, Civitavekia, Djenova
 Drugi Kruz
Djenova, Barselona, Kazablanka,(Ljuljalo za popi***t, mislim da putnici nisu bas spavali), Tenerife, Funchal (Madeira), Malaga, Civitavekia (iskrcaj)
 
Upoznao dosta dragih i ne dragih osoba. Naucio dosta, zelim da se vratim, nadam se uskoro.
Gosti uglavnom starije osobe, ima ih svakvih. Uspeo sam da pogledam i neke predstave u teatru na brodu.
Plata je bila veca nego sto je receno u agenciji a sledeci ugovor ce biti jos veca, :yahoo:  Sad sam kuci uzivam !!!!
  Nadam se da nije bio predugacak post ako neko ima pitanja u inbox.

   P.S: Šefe,net je preskup na brodu pa se nisam javljao ranije.
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MSC FANTASIA Dry Dock i 2 Kruza dodatno
« Reply #1 on: 19/December/2013 »
 :uzdravlje: Kratko si se zadržao. Jesu li ti obećali ugovor za povratak?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: MSC FANTASIA Dry Dock i 2 Kruza dodatno
« Reply #2 on: 19/December/2013 »
Direktor mi je rekao da ocekujem poziv krajem januara,dobar mi evaluation.
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......