Author Topic: ja se prijavih za shorex, da li itko radio taj posao?  (Read 1810 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hercegovac

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
ej pozdrav svima

ja se prijavih za shorex,

da li itko radio taj posao, kako je to raditi na brodu??? da li je moguce "pobjeci na izlet" sa broda?


pozzzz

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: ja se prijavih za shorex, da li itko radio taj posao?
« Reply #1 on: 25/December/2013 »
Ja koliko znam, uz organizovanje i prodaju exkurzija, " bjezanje na izlet" je jedan od glavnih poslova Shorex-a. :wave:

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: ja se prijavih za shorex, da li itko radio taj posao?
« Reply #2 on: 25/December/2013 »
Ne znam za koju kompaniju si se prijavio ali koliko znam vecina kada zaposljava trazli ljude koji imaju predhodnog iskustva kao shorex na brodu. Tako da ukoliko si bez iskustva, a predpostavljam da jesi tesko da ces dobiti posao. (Naravno nije nemoguce)

Posao je sledeci:
- Zoves ljude (smaras) kada je sea day telefonom i pokusavas da im prodas pakete za ekskurzije i to radis par sati (dok ti se ne smuci jer ces slusati svakakve izgovore)
- Onda kada ih namamis da dodju na desk, pokusavas da im prodas te pakete
- Kada je port day, ustajes i izlazis u port medju prvima i organizujes te ljude u kolone drzis znak sa nazivom ekskurzije na koju ih vodis. (Po kisi, vetru, nema veze.) Svi su nervozni jer su izasli na vreme a uvek neko kasni i sl.

To je puka generalizacija tvog posla, u principu si trgovac koji ima target (kolicinu novca koji treba da zaradi prodajom) i mora da postigne isti i balansiras izmedju nezadovoljih gostiju (80% su nezadovoljni ... svacim), smeskas se svima i vodis ih ko ovce po ekskuzijama koje naucis napamet.

Po meni jedan od težih poslova, koji nosi odredjeni nivo stresa dok se ne naviknes, ali si van broda u svakom portu sto je super da izadjes na vazduh ali radis i imas odgovornost za putnike. Moras takodje da govoris vise stranih jezika fluentno. Posle par ugovora, to postane posao koji obozavas ako si profil coveka za taj posao.

Nadam se da sam pomogao.