Author Topic: Bye, bye MTN  (Read 3805 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Bye, bye MTN
« on: 27/December/2013 »
Napokon i neke dobre vijesti, kopletna Carnival corp prezazi na Harris, MTN-u je napokon dosao kraj.  :yeah:
Cijena interneta se navodno nece mjenjati ali ce biti osjetno brze  :yeah:  :yeah:

http://www.law360.com/articles/469545/carnival-says-jilted-telecom-provider-limited-services

http://www.spacenews.com/article/financial-report/37924as-harris-makes-waves-in-the-cruise-ship-bandwidth-business-rival-mtn
 

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Bye, bye MTN
« Reply #1 on: 27/December/2013 »
::yes::

Internet je potpuno u našoj kontroli, još uvek testiramo i podešavamo finese, ali je čak i sa identičnim bandwidth-om korišćenje interneta znatno kvalitetnije i prijatnije.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Bye, bye MTN
« Reply #3 on: 28/December/2013 »
Jedva cekam.... sreca pa nisam otisao da radim za MTN
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Bye, bye MTN
« Reply #4 on: 28/December/2013 »
Pa evo mi smo na Princess poceli da prelazimo na Harris, i do sada je 3 broda preslo. Sta da kazem osim da pitate crew kako im je sada. Po meni je ista sasvim brzina, ali se crew mnogo zali da je brzina mnogo sporija. Iako je Harris rekao da imamo 3.5mbs garantovanu brzinu mi jedva da stizemo do 1.5mbs. Jos uvek je samo 3 broda preslo i cekaju da vide da li ce ovo moci da izgura sve brodove, pa su ostale brodove ostavili za Januar da urade prelaz na Harris.


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Bye, bye MTN
« Reply #5 on: 28/December/2013 »
Bitno je napomenuti da postoje dva segmenta tog prelaska - jedan je promena satelitskog provajdera (fizička mrežna oprema, link, satelit, zemaljske stanice itd.) i drugi je promena internet provajdera (kompanija koja "vodi" internet, koja pruža internet usluge, naplaćuje ih, kontroliše, definiše itd).

Dok god jedan segment pripada MTN-u, prelaz nije potpun. Ne znam kakva je situacija na Princess-u, ali ovde je otprilike pola flote do sada izvršilo potpunu konverziju. Takođe je bitno koji sistem se koristi za upravljanje internet pristupom i koliko je on dobro podešen prema brodskim uslovima, kapacitetima i satelitskim latencijama.

Imamo dobru ekipu ljudi, stručnjaka, koji posvećeno vrše testiranja i podešavanja. U početku ne samo da internet nije bio ništa osetno brži, već je bilo i problema i padova sistema i kojekakvih sistemskih grešaka i bagova. Ali se sve veoma brzo dovodi pod konac i u ovom momentu, iako još nije ni blizu potpuno završenog projekta, konekcija je odlična, radi streaming, surfovanje, download, razne mobilne aplikacije, skype, viber, facebook mi je milina koristiti... odavno nemam onaj osećaj "modemske veze iz XX veka" ili gledanje u prazan ekran dok minuti otkucavaju.

Jedan od pokazatelja zadovoljstva korisnika je da je njihov broj među posadom dupliran nakon potpune konverzije (iako je cena nepromenjena), a broj žalbi gostiju je sveden sa 15-ak na u proseku po 3 žalbe za ceo kruz (5 dana).

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Bye, bye MTN
« Reply #6 on: 28/December/2013 »
Prince, kakva je situacija sa telefonima kod vas? jel i to prelazi na Harris?
Koju centralu sada koristite? I tko kod vas ima telefone, ITO ili ETO?
 

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Bye, bye MTN
« Reply #7 on: 28/December/2013 »
Telefoni su u nadležnosti ETO, centrala je Siemens, tu se ništa ne menja (osim satelitskog linka, naravno).

Mobilna telefonija ostaje pod WMS-om.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Bye, bye MTN
« Reply #8 on: 28/December/2013 »
nama su rekli da ce navodno mjenjati i telefonsku centralu, svi telefoni na IP tako da bi se mi mogli rijesiti kompletno telefona i pagera i sve poslati u IT  :yeah:
 

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Bye, bye MTN
« Reply #9 on: 21/April/2014 »
Mali update. Od kada smo presli sa MTN na Harris 3 meseca ima, i ko je na Princessu sada na ovih par brodova sto su presli vam moze reci da je Internet sve gori i gori. Na pocetku kada samo uradili transition sve je bilo ok radilo je nekako, prvih 3 nedelje. Od tada brzina nam je duplo sporija ne mozemo ni 1mbs da izguramo, svi se zale od gostiju do posade do kapetana, uzas. Carnival corp je platila harrisu sigurno duplo manje pare za ovaj Internet sto bi trebalo da na mom brodu bude 3mbs ali nikad nije ni priblizno, mnogo puta sam se zalio Harrisu da provere sistem i da nam je stvarna brzina ispod 1mbs i uvek sam dobijao odgovor da je to limit of bw.

To je to ljudi da znate uzasno sporiji Internet nego sto je bio sa MTN. Nadam se da ce Princess shvatiti sta su ustvari dobili sa ovim i da ce ako bar nista uzeti malo vise bw za brodove da se ne sramote ovako sa ovim netom.
Pre promene je ovaj moj brod sa MTN gurao i do 7mbs sada ni 1 ne mozemo da dostignemo.