Author Topic: OceanPay?  (Read 12162 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: OceanPay?
« Reply #30 on: 06/July/2020 »
Čini mi se da ova podrška Brightwell Navigatora baš i nije skroz profesionalna.

Nadam se da me neće i treći put pitati na kom sam brodu i da me neće i treći put pitati od koga mi je stigao sumniv email, pa da moram opet da im pišem da nisam ni od koga primio sumniv email i da nisam trenutno na brodu. Ovo mi deluje kao da se šegače.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: OceanPay?
« Reply #31 on: 07/July/2020 »
ja sam u martu prosle godine prijavio sumnjive aktivnosti na mojoj Brightwell kartici, neko mi je skidao 20ak dolara nedeljno ,nekad i dnevno sa kartice neki GOOGLE Servisi. OPrijavljivao sam Google, Google je rekao da ne vide nikakve aktivnosti i da proverim svoje pretplate. Kako ne koristim Android ima 4 godine,sve mi je to bilo sumnjivo da ja "placam" za neke Android aplikacije a ne koristim nijednu. Poslao sam mail u Brightwell,nisu bili od neke pomoci.

Zatim sam uplatio 10$ na Skype Kredit i pozvao ih direktno u Head OFFice od Brightwell, u roku od par minuta mi je blokirala staru karticu i izvadila novu,trazila mi je da potvrdim da sam i dalje na brodu odnosno radim za Princess i da joj pokazem gde mi je sledeci ukrcaj. To sam sve odradio i za 2 nedelje mi je na kucnu adresu stigla mnova Brightwell kartica.. Govorim za Srbiju

E sad,na samom pocetku pandemije ne znam da li znas/secas se,ali je stajalo od Brightwella da zbog krize u Americi,nece biti toliko azurni i brzi,niti ce imati neke korisnicke servise otvorene, to je bilo u aprilu negde cini mi se... Tako da vidi da ih pozoves i objasnis...