Author Topic: OceanPay?  (Read 12068 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
OceanPay?
« on: 30/December/2013 »
Ima li tko da redovno koristi OceanPay i kako je zadovoljan? Kakvi su troškovi?


https://www.oceanpay.com/card/send-money-home.cfm
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: OceanPay?
« Reply #1 on: 19/June/2015 »
Ja sam trenutno malo u problemu trenutno. Jučer sam malo shoppingirao i nakon što sam spalio nekoliko stotina eurića, kartica mi je bila odbijena. Pretpostavljam da ima neki neki dnevni limit, pretpostavljam na $500 jer biu mi stanje na računu trebalo biti prilično dobro. Htio sam se ulogirati preko neta i baciti pogled da vidim izgleda li sve OK, ali se čini da sam zaboravio svoj User ID. Naravno, to ne bi bio nikakav problem da nema jendodg detlja. Traži mi "Last 4 digits of your SSN". Koliko sam shvatio to je Social Security Number, ali ne shvaćam kako to mogu tražiti do mene ako nisam US citizen.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: OceanPay?
« Reply #2 on: 19/June/2015 »
Ako dobro razumem, u Hrvatskoj si kupovao sa američkom VISA karticom. Ispravi me ako grešim.

U tom slučaju moraš kontaktirati banku da ti odblokiraju karticu, jer sa njihove strane trenutno izgleda da je kartica ukradena (iznenada se koristi na drugoj strani sveta) i radi preventive je blokirana dok se vlasnik ne javi i ne objasni gde je.

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: OceanPay?
« Reply #3 on: 20/June/2015 »
Ja Sam koristila tu karticu dok Sam radila za NCL , da ima dnevni limit, ako Danas pretjeras s trosenjem blokiraju je Ali sutradan opet sve radi normalno, uglavnom nisam imala nikad ih problema s njom, osim sto uzimaju ogrooooomnu proviziju za koristenje, bilo na bankomatu ili u trgovini.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: OceanPay?
« Reply #4 on: 20/June/2015 »
Ne, bilo je u Italiji, dakle, trebao bi biti još manji problem nego da sam u Hrvatskoj. Mislim da banke postanu sumnjičave kad se kartica provlači i nekim malo manje sređenim zemljama, pa vjerujem da ne bi trebalo biti frke sve dok si u EU, Norveškoj, Australiji itd, tako da bih prije rekao da se tu radi o limitu a ne o problemu s lokacijom.

Lijepo je znati da bi sutradan trebalo sve biti normlano, hvala za info. A zna li netko nešto o tom SSN broju? Bilo bi lijepo tu i tamo provjeriti stanje preko neta.

Što se tiče te provizije, mislim da je 3% ako se ne varam.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: OceanPay?
« Reply #5 on: 20/June/2015 »
Kod mene je prilikom neke kartice, koje se više ne sjećam, upalilo kad sam kao zadnja 4 broja SSN-a upisao brojeve sa pasoša. Ili je to bilo sa crew-ID kartice ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: OceanPay?
« Reply #6 on: 20/June/2015 »
Pozdrav, ja koristim tu karticu vec 5 godina nisam imao problema sa bilo kakvim limitom pri placanju. Lepo pogledaj sajt https://www.oceanpay.com/card/ i t usu su sve info, ako si zaboravio user ID lepo ides na forgot user ID, ako imas problema sa karticom na customer service, odgovaraju u roku od 24h. Ako ti je hitno imas na poledjini kartice broj telefona pa ih zovi i pitaj.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: OceanPay?
« Reply #7 on: 22/June/2015 »
Bio do baknomata, čini se da sam još uvijek blokiran.

Otišao sam ja na taj "Forgot user ID" ali problem je SSN kako već rekoh. Pokušao sam s broj putovnice i MAPS ID-om kako je Šef sugerirao, ali nije išlo. Očito nema druge nego da kontaktiram customer service.

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Re: OceanPay?
« Reply #8 on: 22/June/2015 »
Vecinom sve ok. samo ako dignes kes u mexicu blokiraju je jer kao sto je kolega naveo misle da je ukradena. Onda je blokiraju pa ti naplate 10dolara da je odblokiraju...
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: OceanPay?
« Reply #9 on: 26/August/2015 »
Pozdrav ljudi :) Što se tiče Ocean Pay kartice, zanima me moze li se u domaćim bankama podići novac sa nje i ako je to slučaj, kolika je provizija? Bar okvirno, kontam da se razlikuje od banke do banke. Hvala! :)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: OceanPay?
« Reply #10 on: 26/August/2015 »
Možeš podići novce na bilo kojem bankomatu, nisam vise sigurna koja je provizija, ali nije mala ;)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: OceanPay?
« Reply #11 on: 31/January/2016 »
Što se dogodi ako napustiš kompaniju koja ti je otvorila OceanPay account? Trebam li što je prije moguće podignuti svu lovu koju tamo imam ili to nema veze?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: OceanPay?
« Reply #12 on: 31/January/2016 »
Nema veze. ::yes::

Offline Bosanceros

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: OceanPay?
« Reply #13 on: 31/January/2016 »
Što se dogodi ako napustiš kompaniju koja ti je otvorila OceanPay account? Trebam li što je prije moguće podignuti svu lovu koju tamo imam ili to nema veze?
Mozes da koristis karticu do datuma na kartici a  i posle toga mozes da trazis da ti posalju novu. Sto se tice racuna mozes da prebacis pare u neku od nasih banaka. Dovoljno je da imas racun otvoren u usd dolarima. Svaka transakcija , bilo koliko para je u pitanju proviziju  placas  8 dolara. Zapravo limit je 10000 po trasankciji zbog americkok zakona

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #14 on: 01/February/2016 »
Ja sam koristio OceanPay na prosloj kompaniji. Nemam neka lepa iskustva. Ja kao IT sam davao support posadi da salje bovac kuci, u stvari ja sam slao za njih :-). Na primer, imao sam jednin slucaj da je clan posade slao u Hrvatsku pare, ne znam u tacno koju banku splitsku ili zagrebacku. Poslali smo novac u dolarima I dobio sam potvrdu da je uplata otisla. Nakon 10 dana novac se vratio sa obrazlozenje da banka ne moze da primi uplatu, verovatno jer su devize u pitanju. Bilo je u pitanju oko 2000usd. A OceanPay mu je vratio 1920, sto znaci da su zadrzali proviziju od 80usd. Onda smo morali dolare da pretvorimo u kune I da posaljemo (po nepovoljnom kursu).

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk