Author Topic: NCL pozicija Bartendera  (Read 3978 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
NCL pozicija Bartendera
« on: 03/January/2014 »
Pozdrav svima...

Muz i ja smo prosli oba intervjua za poziciju bartendera za NCL. Da li netko ima ikakve informacije, kakvi su uvijeti zivota, placa, posao?
Da li ima jos netko da je imao intervju za NCL sad u 12 mjesecu.

Thx..

Offline Bosanceros

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: NCL pozicija Bartendera
« Reply #1 on: 10/January/2014 »
Jan Sam trenutno name poziciji bartendera nae ncl -u. tek Sam stigao -4  sedmice I mogu reci da  je  sasvim drugacije nego sto Sam ocekivao. Na  mom brodu  u mom deparmentu 95 posto filipinci I indijci. za one sa prvim ugovorom kao bartenderi mnogo tesko. Retko ko hoce da pomogne, I nista nije  kao u evropi' kolikogod godina radio kao bartender

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: NCL pozicija Bartendera
« Reply #2 on: 11/January/2014 »
:/ a koliko para mozes uzeti za mjesec dana?

Offline Bosanceros

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: NCL pozicija Bartendera
« Reply #3 on: 23/March/2014 »
Zavisi koji brod  od 2500 dolara pa do 6000 kada radis na brodu koji ima muzicki carter.Generalno vazno ti je kako se ponasas sa gostima. ako si dobar sa ljudima . Generalno minimalac je 1300 dolara = baksis koji moze da ide od 1200 do 2300 I vise. Znaci 2500 pa navies!!!

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: NCL pozicija Bartendera
« Reply #4 on: 23/March/2014 »
sta ste imali od pitanja na glavnom interview-u ??

Offline Bosanceros

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: NCL pozicija Bartendera
« Reply #5 on: 08/April/2014 »
Ja sam  imao interviju preko skajpa. Tamo te pitaju gluposti kao koje vrste piva poznajes , koje koktele, koja vina I td. Najvaznije je da naucis nesto o kopaniji , da ih ubedis da hoces da radis za njih. Ono sto moras da naucis ako tvoj brod ide za ameriku su kokteli I nazivi. Vecina pica ima neki njihov naziv ili skracenicu.

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: NCL pozicija Bartendera
« Reply #6 on: 29/December/2014 »
Pozdrav drustvo....kontaktirali me pre neki dan iz thesvenseasgroup za  intervju za NCL za bartendera...pa me interesuje jel se svi intervjui rade preko skypea ili...i koliko je proslo od trenutka kad ste prosli intervju do ukrcaja??  :embarrased:

Offline Bosanceros

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: NCL pozicija Bartendera
« Reply #7 on: 29/December/2014 »
Ja sam prosao interviju preko skajpa. Ali ja sam isao direktno preko majamia. Direktno iz centrale Ncl-a. Mislim da su ostali prosli prvo preko nasih agencija!. Mislim da je najvaznije da znas dosta koktela, i naravno pica koja se prodaju u usa. Pica koja idu u Usa. Piva , zestoka pica , burbone, viskije. Za razliku od evrope u americi kao da se prodaju neka druga pica :). Kad imas interviju? i naravno , da ih ubedis da nije nesto na kratke staze. Oni vole da zaposle nekog ko hoce da ostane godinama kod njih. Nauci i nesto o kompaniji!

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: NCL pozicija Bartendera
« Reply #8 on: 13/February/2015 »
Realan problem na NCLu je taj sto kad dodjete tamo da radite uglavnom su Filipinci oko vas...oni se drze zajedno i ne daju vam da zaradite verujte mi videcete.Koliko god se pravili fini i glumili osmeh to su prosto losi ljudi.I ne verujem da cete uspeti nesto puno zaraditi ako nema tu jos neko "nas" da radi sa vama.
Posle ce nabacivati kako lose radite ,a vi ustvari niste krivi ,jer i ne mozete od njih da postignete bolje.
Svi sefovi iznad vas su filipinci kao i bar waiteri i bartenderi...ali opet...
Ako mene pitate trenutno bar department na NCLu je mnooogoo bolji od ostalih kompanija,zato sto ima fixne plate plus 10 procenata od prodatog pica plus tips.
Na primer jedan bar waiter na NCLu ima platu oko 1200 dolara pa plus sve to sto sam rekla,dok u ostalim kompanijama ,bar waiter ima zagarantovano samo 50ak dolara i ostatak mora da napravi...mnogo je teze...zamislite koliko samo Amera i Spanaca dodje koje nije sramota da naruce led u casi,pa vidite.On ce naruciti led!!???U diskoteci punoj ljudi...Naravno vi mu to ne mozete zabraniti.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: NCL pozicija Bartendera
« Reply #9 on: 24/February/2015 »
Na vecini kompanija imaju platu 50$ i imaju zagarantovanu zaradu (~750$) u slucaju da ne naprave toliko. Ako naprave vise, imaju vise.

A to sa Filipincima nije realan problem samo na NCL-u :D

Offline Jaro89

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: NCL pozicija Bartendera
« Reply #10 on: 28/February/2015 »
Posto vidim da ce Filipinci biti problem, ima li neko da kaze kako se lakse izboriti s tim? :D Mislim kako izaci na kraj s njima :D