Author Topic: Australijska tranzitna viza  (Read 24666 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #15 on: 05/October/2014 »
Hvala ti Wolfns.

A ja bio ubijedjen da si mislio na agenciju.Nisam dosad isao u Australiju na brod.Tako da mi je sva ova procedura skroz nova i drugacija.Narocito zbog toga sto u Bosni nema australijske ambasade.

Pregledao sam njihov sajt.U pravu si,nije tesko.

Pozdrav i hvala.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #16 on: 06/October/2014 »
samo prati informacije na sajtu i ako treba zovi ambasadu, ako nisi siguran da ti je agent sve poslao kako treba...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #17 on: 06/October/2014 »
U redu.ali sta taj agent iz australije treba da posalje?Pitam kako bih mogao znati dali je uradio sve kako treba.I dali on to salje meni na mail ili u ambasadu?Pitam jer tako nesto dosad nisam prilikom odlaska u ameriku.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #18 on: 07/October/2014 »
U redu.ali sta taj agent iz australije treba da posalje?

Treba da ti posalje garantno pismo slicno kao ono sto sam ti stavio dole... 

Pitam kako bih mogao znati dali je uradio sve kako treba.

Pise ti na sajtu koja je sve papirologija potrebna ( a i ja sam je nabrojao vec ), pa pre nego sto zatvoris kovertu ti prekontrolisi.

I dali on to salje meni na mail ili u ambasadu?

Salje ti na mejl najverovatnije mening agencija sve papire zajedno.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline nemo1

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #19 on: 05/September/2015 »
Pozdrav svima,unapred zahvalan na bilo kakvoj pomoci.Idem za Australiju 29.09. da se ukrcam na brod,dobio sam informaciju da mi treba Australijska tranzitna viza. Ja posedujem MCV vizu jer sam na proslom ugovoru pristajao u Australiju. Pokusao sam da kontaktiram ambasadu u Beogradu ali su me prebacivali sa jednog automata na drugi,dobio sam neke brojeve telefona na koje niko mi se nije javio. Najvise me zbunjuje kako da posaljem dokumentaciju,da li postoji neko zakazivanje preko e-mail a ili ipak moram da uspostavim kontakt telefonom i dobijem uputstva. Nije mi ni jasno sta mi sve treba od dokumentacije,imam kopiju ugovora,kopiju pasosa,slika, form 876 i dobio sam pismo od agenta.Da li trebam jos dokumentacije i koje?

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #20 on: 05/September/2015 »
Ambasada Australije u Beogradu, Vladimira Popovića 38-40, 8. sprat , 11070 Novi Beograd. Tel. 011/411-2800 , mislim da ce ovo biti pravi tel za informacije i zakazivanje.
Sto se tice dokumentacije, na sve to ja ih dodala i itinerary broda, nece skoditi. Odstampaj u Word-u, to ce biti sasvim dovoljno. :)

Offline nemo1

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #21 on: 06/September/2015 »
hvala za informaciju,pozvacu ih u ponedeljak.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #22 on: 08/September/2015 »
Ambasada Australije u Beogradu, Vladimira Popovića 38-40, 8. sprat , 11070 Novi Beograd. Tel. 011/411-2800 , mislim da ce ovo biti pravi tel za informacije i zakazivanje.
Sto se tice dokumentacije, na sve to ja ih dodala i itinerary broda, nece skoditi. Odstampaj u Word-u, to ce biti sasvim dovoljno. :)

Nemaš velike potrebe za itinerary. Ne škodi, al nemoj se opterecivati. Čak i ako brod ne izlazi iz Aus u narednih 3 dana, ti se svakako možeš ukrcati na tranzitnu vizu, pa onda čim das sign-on, ti zapravo prelaziš na MCV. Ja sam se više puta ukrcavao pred asutralijski lokalni kruz...nije bilo problema.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline nemo1

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #23 on: 09/September/2015 »
Hvala svima,poslao sam dokumenta u ponedeljak,danas sam dobio odgovor,viza je odobrena.

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #24 on: 09/September/2015 »
 ::yes:: :clapping: :yahoo:

Offline Wiwall

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Celebrity Cruises,Cunard
  • Recruitment Agency: EP,Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #25 on: 09/September/2015 »
Na koji mail se salje ispunjena aplikacija za tranzitnu vizu za nas koji smo iz HR?

Offline nemo1

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #26 on: 10/September/2015 »
 :run:  :yahoo: :wave:

Offline zerra

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #27 on: 12/January/2016 »
Pozdrav svima. Imao bih jedno konkretno pitanje ako mi neko moze pomoci, iz Bosne sam i radim na kruzeru par godina ali se nikada do sada nisam ukrcavao u Australiji, vec imam maritime crew visu pa sada trebam da ispunim Australijsku tranzitnu vizu subclass 771 posto putujem avionom do australije međutim za online popunjavanje na immi acontu nema te vize vec samo visitor visa i evistor visa. Vjerovatno je neko prosao ovu proceduru pa bih bio zahvalan nekome ko me moze uputiti. Hvala

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #28 on: 13/January/2016 »
Pozdrav svima. Imao bih jedno konkretno pitanje ako mi neko moze pomoci, iz Bosne sam i radim na kruzeru par godina ali se nikada do sada nisam ukrcavao u Australiji, vec imam maritime crew visu pa sada trebam da ispunim Australijsku tranzitnu vizu subclass 771 posto putujem avionom do australije međutim za online popunjavanje na immi acontu nema te vize vec samo visitor visa i evistor visa. Vjerovatno je neko prosao ovu proceduru pa bih bio zahvalan nekome ko me moze uputiti. Hvala


Tranzitna koliko ja znam nikad nije mogla online. Ja sam uvek slao ili nosio papire u ambasadu. Sad sam e-visitor odradio online, pa nisam u toku da li su menjali proceduru za tranzitnu, al ne verujem. Moraces slat papire lepo postom za Bec (ako se ne varam za BiH je isto Bec kao i za HR).
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline zerra

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #29 on: 13/January/2016 »
Hvala prijatelju za javljanje za Bosnu je isto kao i za Srbiju u Becu sve poslove radimo za Australiju, na njihovoj stranici te upucuju da tu tranzitnu vizu subclass 771 za posadu na 72h ispunis online na imm accountu kao sto sam ispunio MCV (maritime crew visu) ne daju ti nikakvu adresu u Becu da saljes postom, međutim te vize tamo nema jedino sto ima visitor i e-visitor. Sad ako si ti bez problema isao u Australiju na brod sa e-visitor vizom onda cu je i ja ispunit nista mi drugo ne preostaje