Author Topic: Australijska tranzitna viza  (Read 24613 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #30 on: 13/January/2016 »
Hvala prijatelju za javljanje za Bosnu je isto kao i za Srbiju u Becu sve poslove radimo za Australiju, na njihovoj stranici te upucuju da tu tranzitnu vizu subclass 771 za posadu na 72h ispunis online na imm accountu kao sto sam ispunio MCV (maritime crew visu) ne daju ti nikakvu adresu u Becu da saljes postom, međutim te vize tamo nema jedino sto ima visitor i e-visitor. Sad ako si ti bez problema isao u Australiju na brod sa e-visitor vizom onda cu je i ja ispunit nista mi drugo ne preostaje

i ja isto ganjam vizu..ako ides sa nasim bh pasosem onda ne mozes trazit e vizu..ima spisak zemalja koje mogu (samo hrvatska,bh i srb ne moze)..posto ja idem sa hr putovnicom meni ce biti  dovoljna ta e viza i ne moram vadit tu  tranzitnu koja je ocito nepotrebna gnjavaza

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #31 on: 14/January/2016 »
i ja isto ganjam vizu..ako ides sa nasim bh pasosem onda ne mozes trazit e vizu..ima spisak zemalja koje mogu (samo hrvatska,bh i srb ne moze)..posto ja idem sa hr putovnicom meni ce biti  dovoljna ta e viza i ne moram vadit tu  tranzitnu koja je ocito nepotrebna gnjavaza

Od kada ne moze SRB sa tranizt vizom? Ja na IMMI sajtu i dalje vidim da moze. Do sada sam uvek isao sa Tranzitnom (nekad na SRB nekad na HR pasos)...
Tek sam sad ovaj poslednji put otisao sa E-visitor.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #32 on: 14/January/2016 »
Od kada ne moze SRB sa tranizt vizom? Ja na IMMI sajtu i dalje vidim da moze. Do sada sam uvek isao sa Tranzitnom (nekad na SRB nekad na HR pasos)...
Tek sam sad ovaj poslednji put otisao sa E-visitor.

nisi me razumio..tranzitna moze za sve  ali ova e visitor koliko sam shvatio je  za one one koje imaju hrv putovnicu

http://www.visabureau.com/australia/evisitor-visa.aspx

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #33 on: 15/January/2016 »
nisi me razumio..tranzitna moze za sve  ali ova e visitor koliko sam shvatio je  za one one koje imaju hrv putovnicu

http://www.visabureau.com/australia/evisitor-visa.aspx

ok ok.. nije da te ja nisam razumio nego si se ti pogresno izrazio, pa je nazvao "tranzit e viza" ... E-visitor je full turisticka viza sa odredjenim poslovnim mogucnostima, totalno se razlikuje od tranzitne. Tacno, moze za HR, ne za SRB.  Za SRB trebas klasicnu tranzitnu raditi.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #34 on: 02/February/2016 »
Pozdrav,

Može li netko 100% potvrditi da umjesto tranzitne vize može i eVisitor viza za ljude koji posjeduju HR putovnicu.?

Znači Maritime Crew Visa + eVisitor Visa.

Hvala

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #35 on: 03/February/2016 »
Pozdrav,

Može li netko 100% potvrditi da umjesto tranzitne vize može i eVisitor viza za ljude koji posjeduju HR putovnicu.?

Znači Maritime Crew Visa + eVisitor Visa.

Hvala

Može 100%. Evo ja juce dosao sa ugovora.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #36 on: 06/September/2017 »
ekipa, hitno mi je. imam kartu za prekosutra da letim, sinoc dobio. nisam imo pojma da treba je*ena viza za australiju, tj dvije. sinoc dobijem mail, pise treba ova mcv i tranzit. prije mjesec dana poslo vizu novu, novi ljekarski, nabrojo sve sto imam i pitam treba li jos ista, kazu nista...

ova mcv gotova upravo jer je onlajn ko sto znate i lako. ovu tranzit sumnjam da cu stic, a ako ne stignem, poslacu im poruku da mi se napuse kur** i da ja otkaz dajem.

cisto da vas jos jednom pitam prije drasticnih mjera -

ko zna jel moguce da se sredi tranzitna danas il sutra u sarajevu?

posto je ovaj zadnji post od prosle godine, jel moguce da se nesto promijenilo, pa ima neka fora da se onlajn i ovo uradi?

jel moguce da mi ova viza ne treba s obzirom na to da se ukrcavam u americi, a iskrcavam u singapuru? znaci ne u australiji, u nju ulazim i izlazim brodom

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #37 on: 06/September/2017 »
ako sam dobro razumela ATV ti ne treba vec MCV jer ti je to odobrenje ulaska u Austraiju preko mora, a ATV je avionom, tako da koliko vidim ukrcaj je USA a iskrcaj Singapure tako da ne bi trebalo.
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #38 on: 06/September/2017 »
ako sam dobro razumela ATV ti ne treba vec MCV jer ti je to odobrenje ulaska u Austraiju preko mora, a ATV je avionom, tako da koliko vidim ukrcaj je USA a iskrcaj Singapure tako da ne bi trebalo.

Potpisujem. Moras imati MCV samo. Za MCV mozes aplicirati online kad god hoces, bitno je samo da nisi u Australiji vec.
Tranzitna ti ne treba ako ne letis u AUS.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #39 on: 07/September/2017 »
hvala ekipa, cekam odgovor. ovu tuku skedjulerku trebas molit da ti odgovori na mail   :waiting:

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #40 on: 14/September/2017 »
samo da potvrdim da ne treba ova tranzitna ako ne letis u australiju i tamo se ukrcavas.

u biti, sta se desilo - dan prije leta saljem: nemam tranzitne, hocu li ja sjest na avion sutra? kaze gospodja: uh izvini to ja greskom poslala sablonski mail, to je za ove sto se pridruzuju u australiji.

jesam se nasikiro ta dva dana, da je tu bila, samar bi joj spuco

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #41 on: 14/September/2017 »
Pa nemoj tako, izvinula se zena, ko zna kakvih briga ima, a ti se udri nogom u guzicu, dobio si poso  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #42 on: 15/September/2017 »
ma znam, al ovo mi je peti brod i ona mi je proces radila na dva broda do sad. oba puta me je nesto zavlacila. ostali odgovaraju jasno i u roku od pola sata. al da si u pravu, jesi vala. bilo, proslo. za mjesec dana preko pacifika lagano...  :yeah:

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #43 on: 16/October/2017 »
Ljudi kada ste slali papire u Bec za vizu sub class 771, da li ste slali uvjerenje o nekaznjavanju i uvjerenje o mjestu boravka sa ostalim papirima ?? -()- -()-
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #44 on: 17/October/2017 »
Nikad

Ljudi kada ste slali papire u Bec za vizu sub class 771, da li ste slali uvjerenje o nekaznjavanju i uvjerenje o mjestu boravka sa ostalim papirima ?? -()- -()-
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced