Author Topic: Australijska tranzitna viza  (Read 24609 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Johnny Quest

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #45 on: 13/November/2017 »
Pozdrav ljudi,

Evo triba bi se ukrcat u Sydneyu 30.11.og na brod. Agent mi je prvo trazio da izvadim MCV vizu koju su mi bez problema odobrili iz ambasade. Sljedeći korak koji je agent od mene tražio je da se apliciram za E-Visitor vizu (subclass 651). Aplikaciju sam uredno popunio da bi me kontaktirali da im treba još dodatnih informacija, tj. Letter Of Employment. LOE sam nabavio i stavio ga kao attachemnt na svoj profil od ambasade. Inače LOE sam učitao na profil 31.10og, i od tada mi stoji status na profilu Assesment in progress. Malo mi je čudno to sve prošlo je skoro 2 tjedna, nikakvog odgovora. Jedino što su mi tražili je taj LOE. Posjedujem hrvatsku putovnicu, i u mailovima nisam vidio da traže išta drugo. Koliko se obično čeka da odobre eVisitor vizu i da li sam nešto propustio???

Unaprijed Hvala

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #46 on: 13/November/2017 »
Zna biti i 20ak dana. Zavisi kad je intended date of travel...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Johnny Quest

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #47 on: 13/November/2017 »
Isto sam im posla mail za svaki slučaj

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #48 on: 13/November/2017 »
Meni proslo 2 dana od zahtjeva do odobrenja.   :run:
 

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #49 on: 13/November/2017 »
Meni uglavnom bude 2-3 dana, al bilo  par puta i preko 20. Svakako neka si im poslao mejl.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #50 on: 13/November/2017 »
Drugar iz Makedonije je poslao sve papire za Beograd, pre 11 dana i jos nema odgovora od njih... MCV mu jeodobren jos 3 novembra

Offline Johnny Quest

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #51 on: 14/November/2017 »
Jeli tribalo poslat kakav formular sa ovog linka www.border.gov.au/allforms ? jer  mi je malo čudno da su mi tražili samo LOE...

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #52 on: 14/November/2017 »
Jeli tribalo poslat kakav formular sa ovog linka www.border.gov.au/allforms ? jer  mi je malo čudno da su mi tražili samo LOE...

mene nisu pitali nista
 

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #53 on: 15/November/2017 »
mene nisu pitali nista

Za e-visitor ne treba formular. Prijavis se online i zakacis u attachemnt sve sto imas i to je to...ili posaljes kako su ti trazili na mejl.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline dnc

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Croatia/Montenegro
  • Company: Royal Caribbean
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bar Server
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #54 on: 27/December/2017 »
Pozdrav,
Ja sam takođe dobio mjesto ukrcaja Sidnej, ali sam vidio da brod ide do Singapura, Hong Konga i Kine. Da li mi sa Australijskom Maritime Crew vizom trebaju dodatno još i vize za Kinu i Singapur?

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #55 on: 06/March/2018 »
Pozdrav!

Evo da napišem svoje iskustvo s vizama za Australiju, možda nekome pomogne. Napominjem da je ovako bilo kod mene, ne znači da će i drugima biti isto.

Kopmanija mi je poslala da za ukrcaj u Australiji trebaju dvije vize - Maritime crew visa i transit visa za ulazak u zemlju avionom. Za tranzitnu vizu dali su mi dvije opcije:

1. Transit visa - do 72 sata boravka u Australiji (koliko sam pročitala ovdje, papiri se šalju u Beč, nisam tražila ovu vizu pa nisam sigurna)
2. eVisitor visa - turistička viza - prijava je online pa mi se to činilo lakše (ima određeni popis zemalja koje mogu tražiti ovu vizu)

Za obje vize prijava ide putem Immi Accounta koji kreirate za sebe. Prvo sam napravila MCV vizu. Ispunila sam u roku pola sata, pažljivo i polako, da ne pogriješim jer je viza elektronski vezana za vašu putovnicu, pa ako pogriješite broj putovnice ili datum rođenja, imat ćete dodatnog posla. Nisu tražili nikakve dokumente, samo ime kompanije, pozicija i tako to. Odobrili su ju u roku 5 minuta, potvrda stigla na email. Obavezno printati i imati sa sobom.

Za eVisitor vizu prijavila sam se u srijedu. Pitanja su slična, i na kraju je pisalo da ukoliko bude potrebna dodatna dokumentacija, javit će mi se. Jedino za što sam se dvoumila je pitanje "What is the purpose of your trip?" Može se odabrati tourism ili business. Na kraju sam stavila business, jer ipak ne idem samo turistički tamo, nego sa svrhom da se ukrcam na brod. Piše ukoliko je putovanje miks posla i turizma da se stavi business. Kraj svakog pitanja imate mali upitnik koji dodatno objašnjava pitanja, ako vam nešto nije jasno. Stranica je dosta jednostavna i možete se vratiti nazad u bilo kojem trenutku. Gore vam pokazuje u postotku koliko ste ispunili aplikaciju.

Dakle u srijedu sam ispunila i poslala aplikaciju, u petak mi je stigao mail da trebam na svoj account uploadati kopiju putovnice (prva stranica i sve ostale koje sadrže neku vizu ili štambilj), te employment agreement. Pisalo je da sve kopije dokumenata koje se šalju moraju biti ovjerene kopije (public notary iliti javni bilježnik).

Ovjera kopije putovnice išla je ovako:
1. kopija ovjerena kod javnog bilježnika (5 listova) - 200 kn
2. tamo su mi rekli da s obzirom da se radi o Australiji, oni zahtjevaju APOSTILE, odnosno dodatnu ovjeru od suda. Treba vam 50 kuna takse i u sudu to bude gotovo za 20ak minuta
3. sve to skupa odnijela sam kod sudskog tumača za engleski jezik - tri stranice prijevoda - 450 kuna

Ne znam je li to zaista bilo potrebno ili ne, ali nisam htjela riskirati. Uz to i Employment agreement, dodala sam i Visa letter koji sam dobila od kompanije, iako nisu tražili, ali piše da možete uploadati dokumente koje smatrate da su važni za procjenu.

VAŽNO - kada stavite skenirane papire u attachment (mora svjetliti zeleno, što znači da su primljeni) ALI još dodatno na dnu piše da morate stisnuti još jednu potvrdu (piše nešto tipa "confirm"), i tek onda ste time obavijestili immigration department da ste uploadali dokumente. Pisalo mi je u mailu da u roku 7 dana od primitka maila moram unijeti što su tražili, pa pazite da potvrdite do kraja. 

Čekala sam od ponedjeljka do petka, viza nije bila odobrena još, iako je pisalo procjena trajanja odobrenja u roku jednog dana. U subotu sam trebala letiti, ali sam javila kompaniji da je viza još u procesu. Prebacili su me za ukrcaj na Novi Zeland jer za tamo ne treba viza (hrvatska putovnica). Planirala sam otkazati zahtjev za vizu, jer ne mogu to samo tako ostaviti, a neću imati nove papire za ukrcaj kad ne letim u Australiju (postoji obrazac za otkazivanje). Međutim, stigao mi je mail da mi je viza odobrena, dan nakon što sam se trebala ukrcati.

Eto, nadam se da će nekome bar malo pomoći. Problem je što nemate baš koga pitati, ambasada u Zagrebu upućuje na ured u Londonu jer oni ne izdaju vize, imigraciji ne možete slati mail, pa i ako zapnete negdje, prepušteni ste sami sebi. Možda ja samo previše paničarim, ali nakon gledanja one serije Zaštita granica - Australija, ne mogu reći da mi je svejedno  oT

Vidimo se na Solstice-u!  :plovim:

Offline tijananana90

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: Safe Cruise Agency
  • Job Title: N/a
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #56 on: 26/March/2019 »
Ljuuuuudi valjda sam na pravom mestu. Ugl ukrcavam se u Americi na brod sad u aprilu, koji u septembru ide za Australiju i tamo ostaje 2 meseca. Da li meni sad treba neka viza za Aus ili?

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #57 on: 26/March/2019 »
Ljuuuuudi valjda sam na pravom mestu. Ugl ukrcavam se u Americi na brod sad u aprilu, koji u septembru ide za Australiju i tamo ostaje 2 meseca. Da li meni sad treba neka viza za Aus ili?

trebace ti MCV ili kako se vec zove... Besplatna je i resava se u roku od 24h :) poslace ti agencija (*ederi iz Napulja) sve

Offline tijananana90

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: Safe Cruise Agency
  • Job Title: N/a
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #58 on: 27/March/2019 »
Tako sam i mislila, poslala sam im mejl. Samo to dobijem moze napolje da se izlazi, sve normalno?

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #59 on: 27/March/2019 »
Tako sam i mislila, poslala sam im mejl. Samo to dobijem moze napolje da se izlazi, sve normalno?

da to ti treba zbog njihovog Imigracionog, zbog kojeg smo ustali u 5 ujutru,stajali u redu da bi nam policajac u tri sekudne rekao,ne pogledavsi pasos: Dobro jutro,slobodni ste! SLEDECI! . eto toliko o njihovoj imigracionoj :)

A posle izlazis napolje sa laminexom bez frke