Author Topic: Australijska tranzitna viza  (Read 24504 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zvonimir99

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Australijska tranzitna viza
« on: 14/January/2014 »
Pozz forumasi..

evo blizi se moj odlazak  :D dobio sam jucer datum za ukrcaj i ukrcavam se u Sydney-u pa mi kolko sam ja skuzio treba sad tranzitna viza kako bi mogao ostati tamo do 72 sata pa bih bio jako zahvalan ako neko moze pomoc kako da tu tranzitnu napravim ???? hvala vam unaprijed i uzivajtee !!!

Offline Sux

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #1 on: 14/January/2014 »
Pozz forumasi..

evo blizi se moj odlazak  :D dobio sam jucer datum za ukrcaj i ukrcavam se u Sydney-u pa mi kolko sam ja skuzio treba sad tranzitna viza kako bi mogao ostati tamo do 72 sata pa bih bio jako zahvalan ako neko moze pomoc kako da tu tranzitnu napravim ???? hvala vam unaprijed i uzivajtee !!!

to sam bio nesto i ja gledao,mislim da trebas aplicirat preko interneta,na stranici od ambasade imas link koji te preusmjeri na mislim ambasadu u berlinu,i tamo nadjes i apliciras....posto mislim da ta viza ne ide u putovnicu kao klasicna viza,nego se samo mislim dobije potvrda,al ipak provjeri prije na stranici,ili ih nazovi....

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #2 on: 14/January/2014 »
Australian Embassy Belgrade

If you intend to lodge a Transit  (Subclass 771) visa application at the Australian Embassy Belgrade, please call +381 11 33 03 400 between 9.00 am and 11.00 am, Monday to Friday to make an appointment.

•   PLEASE MAKE SURE YOU PROVIDE ALL OF THE DOCUMENTS LISTED BELOW WHEN YOU LODGE YOUR TRANSIT VISA APPLICATION.  IF YOU DO NOT PROVIDE ALL OF THE DOCUMENTS, A DECISION WILL BE MADE BASED ON THE INFORMATION PROVIDED IN YOUR APPLICATION.
•   PLEASE ENSURE YOU PROVIDE ENGLISH LANGUAGE TRANSLATIONS FOR ALL DOCUMENTS

•   Form 876   www.immi.gov.au/allforms/pdf/876.pdf
•   One passport sized photograph – less than one year old
•   A copy of your passport bio data page showing your photograph and passport validity for your proposed period of stay in Australia.
•   A valid visa for a third country or Maritime Crew Visa - MCV - Trazi od agencije da ti daju ovo,prvo se izdaje ova vrsta vize
•   Evidence of your travel itinerary in the form of a travel booking showing flights and dates of entry and departure from Australia.  The confirmed onward booking must show that you will continue your journey from Australia to a third country within 72 hours of arrival.
•   For seafarers – a letter from your employer attesting to your employment and the currency of your seaman’s book, the name of the vessel you are joining and date and port of embarking in Australia.

Ovo je za Beograd i ne znam dali ima ambasada u Zagrebu,ako nema trebalo bi da sve dokumente posaljes postom,ali prvo poseti sajt ambasade i vidi dali ima opcija u online aplikaciji za Hrvatsku,zaboravio sam detalje....
Viza je besplatna i dobija se na papiru.
Bila je vec negde tema o ovome pa pogledaj sta u njoj pise....

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #3 on: 18/January/2014 »
Nema ambasada u Zg, hrvati moraju slat u Bec papire. Skupi sva garantna pisma i joining instrukcije, odradi MCV online ili neka ti odradi kompanija/agencija i onda posalji sve to u Bec preporuceno ili odnesi ako ti se zuri.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #4 on: 24/March/2014 »
rece mi kolega iz HR da sada moze sve online da se odradi...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline machi89

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #5 on: 25/March/2014 »
tranzitna se salju samo papiri postom, ne ides na razgovor. Prvu trebas da popunis online, martime visa, nju sam dobio u roku od 3 sata :) Najbolje nazovi ambasadu u Beogradu, bas su ljubazni i sve ce ti objasniti, a ako treba poslati sve na email ;)  :uzdravlje:

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #6 on: 20/September/2014 »
I ja treba da idem za Australiju.I trebam sve te vize.Zanima me u procedura u vezi MCV vize.Ovdje sam procitao da treba da se ide u agenciju da se kod njih to odradi.Ali takodjer pisete da se to moze i bez njih,odnosno da se to sve moze odraditi samostalno putem interneta.Ovo drugo mi vise odgovara nego da zovem agenciju.

I zanima me sta sa vizom?Dali da je nosim nezaljepljenu u pasos ili da trazim od australijske ambasade i tu uslugu?Jer u uputstvu od strane kompanije pise da treba da se provjeri kako na to gledaju drzave kroz koje treba proci na putu do Australije.Jer neke uvazavaju vizu samo ako je zaljepljena u pasos.

Pa me zanima kakva su bila vasa iskustva sa procedurom oko dobijanja vize.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #7 on: 20/September/2014 »
Australija ne lepi vise vize na pasos i to svi znaju tako da ti ni jedna drzava nece praviti problem. Ja uvek letim, preko razlicitih aerodroma, za AUS i nikad niko ne smara. Odstampas komfirmacionu stranicu (ili mejl koji dobijes od njih) i to nosis sa sobom za slucaj da u sistemu ne mogu da provere odmah. U Beogradu sistem automacki proverava kad ti skeniraju pasos na chek-in-u i nemas problema, posto je AUS dozvolila svima pristup verifikaciji viza.

MCV se radi online, dobijes odgovor u roku od nekoliko dana i onda mozes da pripremis papire i posaljes/odneses u ambasadu za izradu tranzitne vize (koja takodje ne ide u pasos).
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #8 on: 21/September/2014 »
Zvonimir99 i Strazar kad vam je datum ukrcaja i na koj brod se ukrcavate?

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #9 on: 03/October/2014 »
Wolfns,hvala ti na odgovoru.

U vezi moje vize za Australiju,radi se o tome da u Bosni,Australija nema svoju ambasadu.Ambasada u Becu je zaduzena za Bosnu.U Sarajevu imaju samo svoga konzula,gdju.Mirsadu.

Pa se nadam da procedura nece biti puno sporija zbog slanja dokumenata u Bec i cijele te procedure.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #10 on: 03/October/2014 »
Pa se nadam da procedura nece biti puno sporija zbog slanja dokumenata u Bec i cijele te procedure.

Posto ja sad plovim na HR pasos, moram isto slati u Bec svaki put. E-mail sa odobrenjem ce ti stici nekih 5 do 10 radnih dana od prijema pisma sa dokumentima. Ja sam bio poslao u sredu papire, racunam da su u petak ili ponedeljak stigli i sledeci ponedeljak sam dobio potvrdu na e-mail (dakle sve ukupno oko 10ak dana).

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #11 on: 03/October/2014 »
Hvala Wolfns.

Rekao si da se ceka na e-mail 10 do 15 dana od prijema pisma sa dokumentima.Kad kazes e-mail sa odobrenjem,kad nakon toga dobijas vizu?Odnosno,koliko jos dana treba da prodje da s edobije viza nakon dobijanja tog e-mail-a?Kako si slao dokumente?Dali DHL-om?Pretpostavljam da je DHL u pitanju,ali za svaki slucaj pitam.I koje sve dokumente treba poslati?

Toliko od mene i jos jednom hvala.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #12 on: 04/October/2014 »
POZ!

Ovako, viza je elektronska, dakle sam e-mail je konfirmacija da je viza odobrena i nemas sta vise da cekas. Dobices u tekstu mejla ili u atachmentu sve detalje (grant number i ta cuda) i taj fajl ili tekst prosledis agenciji, isto kao i sa MCV vizom.

Treba da posaljes popunjen formular FORM 876 (link dole), sva garantna pisma od kompanije i lokalnog agenta, MCV vizu, dokument u kome su detalji leta do australije, kopiju potpisanog ugovora, jednu fotografiju obicnu kao za stari pasos i obavezno fotokopiju pasosa.

Ja sam dokumenta slao obicnom Postom, preporuceno. Kod nas preporuceno ide iskljucivo avionom, al pitaj u posti, pa ako treba doplati za avio transport. Nisam video potrebu da placam DHL ili nesto tako, a iskreno, posta mi je preko puta stana, pa me je i mrzelo da trazim nesto drugo. Ono im svakako stigne za 3-4 dana.

FORM876

http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/876.pdf

vise detalja:

http://www.immi.gov.au/Visas/Pages/771.aspx
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #13 on: 04/October/2014 »
Hvala Wolfns.

Kad kazes lokalni agent,mislis na agenciju.Sta oni treba da mi daju?Ovdje je neko napisao da ne treba da se ide u agenciju po formular za MCV vizu,odnosno da moze sve da se odradi samostalno preko interneta.

Nije mi problem da odem do agencije,samo hocu da znam sta mi je bolje i brze.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Australijska tranzitna viza
« Reply #14 on: 04/October/2014 »
Hvala Wolfns.

Kad kazes lokalni agent,mislis na agenciju.Sta oni treba da mi daju?Ovdje je neko napisao da ne treba da se ide u agenciju po formular za MCV vizu,odnosno da moze sve da se odradi samostalno preko interneta.

Nije mi problem da odem do agencije,samo hocu da znam sta mi je bolje i brze.

ne ne ne... lokalni agent je PORT AGENT iz Sidneja, to ces na mejl dobiti, znaju oni sve sta treba da ti posalju. Za MCV sve radis preko neta, to je laganica...

evo ti primer:

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced