Author Topic: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar  (Read 4682 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Dakle kao sto pise u naslovu, sutra u BG-u u Hotelu N imamo preliminarni gde ce nam ponovo proveriti strani jezik i iskustva iz posla za koji se prijavljujemo pa ako prodjemo ostajemo u subotu i nedelju na obuku.Ako prodjem napisacu ovde opsirnije sve detaljno kako i sta se radi, za buduce kolege da znaju, verovatno u nedelju cim dodjem kuci pisem.
Za sad smo imali samo mini proveru engleskog i iskustva sa posla preko skajpa nekih desetak minuta, mogao sam da zakljucim da devojka nije bila nesto odusevljena iskustvom ali je rekla da mi je engleski dobar, tako da ce mi tamo predloziti verovatno neku drugu poziciju gde "ne treba" toliko iskustva, inace ja sam se prijavio za asst waitera.
Takodje smo dobili informaciju da ce vec sad do kraja januara i tokom februara biti glavni intervju za Princess, Royal Caribbean i Celebrity Cruises.
I samo jos jedan mali info, za kompaniju Royal Caribbean traze pored engleskog jos jedan evropski jezik na nivou komunikacije, e sad nije navedeno za koju poziciju konkretno traze.
Eto toliko za sad, videcemo na sta ce to na kraju da ispadne, svakako cu napisati iskustva, ako jos neko od kolega ide javljajte se ljudi, jeste spremni? :D
samo da ubacim da se preliminarni placa 3900 dinara, a ko prodje dalje, obuku placa 120e.
Toliko.

Offline lukas86

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • you will be assimilated
    • View Profile
Re: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar
« Reply #1 on: 16/January/2014 »
Samo se opusti drug...i ja sam to prosao i bio isprepadan a beze! :D

Sto se tice dana prije glavnog...bice vam dosta pojasnjavanja,objasnjavanja vezano za rad na brodu i vase pozicije..malo propitivanja(nista strasno)...
U sustini ce vas isprepadati svim i svacim,da trebate da naucite ovo pa ono al nije lose ni to sto  rade jer ce nam svima dobro doci tamo gdje idemo. :plovim:
Imaces Princess test(slicno psiho testu,koliko si usluzan i kako bih se ponio u odredjenim situacijama),Marlins test(prelako),test vezano za posao koji ces raditi(lak je,mi iz Bosne smo imali slican na prvom razgovoru za posao pa ko je ostao ga radio) i test o kompaniji isto laganica(dace vam skriptu da je procitate i bice dovoljno..koliko ima brodova u svojoj floti Princess Ltd,brodski rijecnik sta je deck,gangway..itd,pa razlike u aparatima za pozar,pa sta je blue emergency card,assessment party...
A na glavnom te ne dave sa svim ovim,mozda od sveg ovog dobijes 5 pitanja,interesujes ih ti sta radis,ko si,odakle si,gdje radis...osmijeh obavezan!
Znaju oni da smo nervozni,umorni,vecini prvi put...pa te i ne gnjave,jedino ako ne znas nista ni o sebi ni o tom sta zelis! :rofl:

Ja cekam ukrcaj jos i vjetar vrele kuhinje kroz kosu :-))))'

Sta te interesuje,pitaj..mozda pomognem :pop:

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar
« Reply #2 on: 28/January/2014 »
Zaboravih da napisem, znaci overall nije lose bilo uopste, znaci prvi dan ima kratka prezentacija o kompanijama da bi posle toga ulazili jedan po jedan na preliminarni gde su nam predlozili koja pozicija bi nam najvise odgovarala, pitanja su standardna, predstavi se, zasto zelis na brod, gde si radio do sad, sa kakvom hranom ste radili, sta bi predlozili za veceru- zatim i da malo opisemo od cega se sastoji to sto smo predlozili, koje vino bi predlozio uz veceru, i to je to ako se dobro secam, sve gotovo za manje od 10 minuta i nakon toga ti oni kazu koja pozicija bi nam najvise odgovarala i kompaniju nam odma kazu.
Dalje, 2 dana obuke po 8 casova su bili za restoran i bar, svi ostali su imali samo jedan dan obuku.
Ispricali su nam milion stvari, sto vezano za posao sto za zivot na brodu, ne znam zasto su neki ovde pisali kako kompanije pricaju bajke, uglavnom su govorili sve realno kako je i kako ce biti.
Dobili smo naravno i dosta informacija i jednu "mini knjigu" u zavisnosti za koju poziciju idete, ima da se uci bas dosta ako neko kao ja na primer u zivotu nisam isao u restoran osim ako nisam isao da jedem :D  sve se trazi, salate/supe/cold-hot starteri, riba, predjela dorucak, jaja, paste, i to sve od 5-10 komada naravno sve sa sastojcima.
Pre glavnog intervjua sad 13 februara cemo imati test o poslu uglavnom, tako da ovo MORA da se nauci, takodje cemo 2 dana pre glavnog raditi i marlins i psiho test.
Sto se troskova tice, preliminarni kosta 3900 dinara, 2 dana obuke kostaju 120e, ovi koji imaju jedan dan 60e, logicno.
Sad za glavni ce trebati po 15e za marlins i psiho, a ostalo ne placamo, tako da je meni otislo vec preko 200e u startu.
Sto se tice Kouzon agencije, sta ja znam meni se ovo sve svidja kako je organizovano i kolicinu informacija koju smo dobili, ima toga i na forumu bas dosta naravno ali svakako je ova obuka bila dobra.
Sto se mene tice ja sam hteo assistant waitera kao i 60% kolega tamo, nisam dobio iz razloga sto nemam pojma o hrani, pogotovo internacionalnim jelima, ako to ne znate zaboravite za asst waitera, pa sam dobio assistant buffet, skenjao sam se za platu posto koliko sam razumeo na dobrom kruzu nece preci 1000$, tako da je*iga, ali shvatam ovo kao odskocnu dasku i to je okej, svi moramo poceti negde, bicu uporan radicu i ucicu tamo maksimalno, pa cemo videti kako ce se to zavrsiti.
Nego ako sam razumeo, oni dani da dobijes asst waitera a u zivotu da nisi drzao tacnu su prosli, bar je tako sto se tice Kouzon agencije, jedino ako bas bas naucis internacionalna jela i engleski ti je bas tecan, onda mozda i uspes da ih zaj****, ovako nema sanse, kriterijumi su sky high sad u odnosu kako je bilo pre samo nekoliko godina, tako da kolege ako hocete nesto vise a nemate nikakvog iskustva, znate sto vam je ciniti.
Takodje je sve popularnije znati 2 jezika, to za sad najvise gura Royal Caribbean, za bar na primer obavezno 2 jezika, restoran nisam siguran, mislim da je ista stvar, konobari 2 jezika, uglavnom kazu da bi bio najbolji Nemacki.
To je to, sigurno sam nesto zaboravio, ali ako neko ima bilo kakva pitanja slobodno pitajte ili ovde ili preko poruke.
Ziveli  :uzdravlje:

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar
« Reply #3 on: 28/January/2014 »

skenjao sam se za platu posto koliko sam razumeo na dobrom kruzu nece preci 1000$, tako da je*iga, ali shvatam ovo kao odskocnu dasku i to je okej, svi moramo poceti negde, bicu uporan radicu i ucicu tamo maksimalno, pa cemo videti kako ce se to zavrsiti.

Kruz može da traje 7,14,16,21,24,122 dana.Tačno je da dobijaš isplatu po kruzu ali mesečna plata neće preći 1000$.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar
« Reply #4 on: 28/January/2014 »
da li ima neko ko je bio na obuci za shop (jewelry)??

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar
« Reply #5 on: 28/January/2014 »
Ako se dobro secam, nije bio niko za jewelry.
Slabo ih je jako bilo za takve pozicije, uglavnom velika vecina za bar i restoran, ostatak je bio youth staff, sport, fotografi, jedan decko je bio broadcast technician i njih par za one pozicije na bazenu, ne znam tacno naziv.
Od nas 100, nekih 60-70 je za restoran i bar.
Uglavnom su se ljudi frapirali kad su culi sta sve treba da se zna za shop, posto vecina koja je htela te pozicije su radili po buticima ili tako nesto.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar
« Reply #6 on: 29/January/2014 »
Uglavnom su se ljudi frapirali kad su culi sta sve treba da se zna za shop, posto vecina koja je htela te pozicije su radili po buticima ili tako nesto.

sta sve to treba da se zna za shop pa su se ljudi frapirali  :hehe: :hehe:
msm ako si nacuo sta god  :pad:???

ne moguce da sam samo ja za shop od sto ljiud mora da ima bar jos desetak  :yeah:

Offline dali_man

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar
« Reply #7 on: 29/January/2014 »
sta sve to treba da se zna za shop pa su se ljudi frapirali  :hehe: :hehe:
msm ako si nacuo sta god  :pad:???

ne moguce da sam samo ja za shop od sto ljiud mora da ima bar jos desetak  :yeah:

Da prica engleski bolje od engleza, za pocetak. Pozeljno je iskustvo rada u specijalizovanim radnjama sa poznatim brendovima (prodaja satova, nakita...)

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar
« Reply #8 on: 29/January/2014 »
Da prica engleski bolje od engleza, za pocetak.


 :facepalm:
 :moli: :moli: da me posluzi engleski :)

Offline dali_man

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar
« Reply #9 on: 29/January/2014 »

 ...da me posluzi engleski :)

Ako ides preko Kouzona, i tamo procene da ti je engleski ok za shop, na obuci ces dobiti potreban materijal sta treba da znas za glavni intervju i sasvim dovoljno vremena da to naucis. Nece ti traziti dokaz teorije relativiteta  :D

Na preliminarnom intervjuu pocinjes sa introducing yourself gde ono, klasika, pricas ko si, koje skole si zavrsila, radno iskustvo... mozda ti postavi jos neko dodatno pitanje, tipa "zasto bas shop" i to je to. Radno iskustvo kazi koje ti je zaista (lazi ostavi za glavni intervju :D ), ako nisi radila po buticima bolje reci da nisi, nego da izmisljas.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar
« Reply #10 on: 29/January/2014 »
Ako ides preko Kouzona, i tamo procene da ti je engleski ok za shop, na obuci ces dobiti potreban materijal sta treba da znas za glavni intervju i sasvim dovoljno vremena da to naucis. Nece ti traziti dokaz teorije relativiteta  :D

Na preliminarnom intervjuu pocinjes sa introducing yourself gde ono, klasika, pricas ko si, koje skole si zavrsila, radno iskustvo... mozda ti postavi jos neko dodatno pitanje, tipa "zasto bas shop" i to je to. Radno iskustvo kazi koje ti je zaista (lazi ostavi za glavni intervju :D ), ako nisi radila po buticima bolje reci da nisi, nego da izmisljas.

prosla sam ja preliminarni sa regruterom iz KOuzonu preko skype- sve je bilo cool i rekla je ides na glavni..
na onu obuku-trening nisam isla zbog mog posla nisam stigla pa ce mi proslediti materijal naknadno...al ne mogu da verujem ceprkam po ovom forumu da niskog nisam nasla da ide za shop  :hmm: :hmm: bas mi cudno  oT

Offline dali_man

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Kouzon-preliminarni i obuka 17-19 Januar
« Reply #11 on: 29/January/2014 »
prosla sam ja preliminarni sa regruterom iz KOuzonu preko skype- sve je bilo cool i rekla je ides na glavni..
na onu obuku-trening nisam isla zbog mog posla nisam stigla pa ce mi proslediti materijal naknadno...al ne mogu da verujem ceprkam po ovom forumu da niskog nisam nasla da ide za shop  :hmm: :hmm: bas mi cudno  oT


Bio na treningu, za shop niko. 90% housekeeping/restoran/bar, nesto malo fotografa, A/V tehnicara i to je to. Za materijal ih zovi i trazi im.