Author Topic: Scylla intervju 20.1.2014. Beograd, preko Feron agencije  (Read 14149 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Da li je jos neko pozvan?

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Scylla intervju 20.1.2014.
« Reply #1 on: 20/January/2014 »
Bio danas na intervju za Scyllu.Sta ja znam,nisam bas zadovoljan.
Intervjuisala me neka zena,nije se ni predstavila.Delovala poprilicno nezainteresovano.
Intervju 5-10 minuta.Bukvalno sam je terao da mi postavlja pitanja,posto onako samo gledala u mene.
Ja sam pricao na engleskom,rekao par recenica na nemackom cisto da pokazem da znam i nemacki.
Bilo oko 20 ljudi za sve pozicije ukljucujuci i kapetane.

Offline adi33

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Scylla intervju 20.1.2014.
« Reply #2 on: 28/January/2014 »
Bio danas na intervju za Scyllu.Sta ja znam,nisam bas zadovoljan.
Intervjuisala me neka zena,nije se ni predstavila.Delovala poprilicno nezainteresovano.
Intervju 5-10 minuta.Bukvalno sam je terao da mi postavlja pitanja,posto onako samo gledala u mene.
Ja sam pricao na engleskom,rekao par recenica na nemackom cisto da pokazem da znam i nemacki.
Bilo oko 20 ljudi za sve pozicije ukljucujuci i kapetane.

Ko ti je bio od nasih agenata s scylle?
Jel bio Aleksandar Babic?

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Feron agencija je organizovala intervju.U svakom slucaju nisam prosao,a i ne cudi me posto je ona iz Scylle delovala od pocetka intervjua skroz nezainteresovano.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
RASS KASS a bas mi je zao..ti fakat nemas srece s tim brodovima..koliko vec pokusavas ?3 godine ak se ne varam?jbg.il ti nije sudeno(mada ne vjerujem u sudbinu) il ostavis dojam na interw,da nisi za brod.bas me zanima kako ti vidis zasto te ne primaju?
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Ma gledaj ja sam bio na tri intervjua.Za Uniworld prosao ali me nisu nikad zvali,ispali bas slepci.Mene i gomilu drugih.Jbg,ispalo da tamo treba i veza da bi  uleteo.Za Viking nisam prosao za utility,ali realno nisu ni trazili tu poziciju.
Sad za Scyllu nisam nista ni ocekivao,gledajuci iskustva prethodnika.Nije bila ni prezentacija kompanije,niti su nam rekli sta nude.Intervjui su prosecno trajali 3-5 minuta.Totalno neozbiljno sve delovalo.
Radim ovde u Srbiji,neopterecujem se vise toliko brodovima.Malo radim na poboljsanju nemackog,pa mozda probam na neki sa nemackim gostima.Realnije su sanse tu da uletis,nije tolika konkurencija.Kinta je doduse slabija i ugovori losiji.

Ono za vezu je bio namig prema tebi.  :D

Offline uranus1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Da li ima iko ko je prosao ovaj intervju i ima datum odlaska? Mada nas je bilo svega 20-ak na intervjuu...To sto sam prosla mi ne znaci nista jer nemam nikakve vesti o ukrcaju, a receno je da ce se znati krajem Januara... :airquotes:

Offline goran

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Ja se istima javio i samo kazu posalji CV...zna li neko koliki su troskovi preko njih,kakvo je stanje i dali je neko se zaposlio preko ferona!?
posto mi djeluju ne zainteresovano za saradnju,i nisu neki susretljivi na prvu koliko sam uspio shvatiti...ja sam ganjao isto rijecni brod !?

Offline SirNikolas

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Ja sam bio 21.01. na intervjuu za scylla preko Feron-a, posle tri dana su mi javili da sam pozitivno ocenjen od strane predstavnika kompanije, a evo danas sam dobio mail u kome mi kazu u fazonu prosao si ali nisi prosao,tj. necu se ukrcati u prvom krugu vec ako budu imali potrebe za jos ljudi kasnije u sezoni MOZDA ce me pozvati..... Sve u svemu, ja vise necu nista juriti za ove recne brodice, vracam se na prekookeanske, tamo bar odmah na intervjuu znas da li dobijas posao ili ne, mnogo mi je ozbiljnija prica nego za ovo, a i agencije su profesionalnije (bar neke).

Pozdrav!

Offline uranus1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Ja sam bio 21.01. na intervjuu za scylla preko Feron-a, posle tri dana su mi javili da sam pozitivno ocenjen od strane predstavnika kompanije, a evo danas sam dobio mail u kome mi kazu u fazonu prosao si ali nisi prosao,tj. necu se ukrcati u prvom krugu vec ako budu imali potrebe za jos ljudi kasnije u sezoni MOZDA ce me pozvati..... Sve u svemu, ja vise necu nista juriti za ove recne brodice, vracam se na prekookeanske, tamo bar odmah na intervjuu znas da li dobijas posao ili ne, mnogo mi je ozbiljnija prica nego za ovo, a i agencije su profesionalnije (bar neke).

Pozdrav!

Potpisujem napisano, isti slucaj sa mnom. Bas me zanima da li ce se javiti neko ko ide sa ovog intervjua. Da dodam da sam trazila da radim na nemackim brodovima gde je manja konkurencija...inace preko Ferona je otisla moja drugarica na kruzer doduse, za recne ne znam nikog. Pozz Nikola, mozda se znamo sa intervjua.

Offline SirNikolas

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
@uranus1802

Čuo sam se ja juče sa još jednim momkom koj je dobio potpuno isti odgovor kao i ja....

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Jos meni nejasno svi pricaju o tim "prosao sam ali ne u prvom krugu" i jos lepo pitam da li ste ljudi isli preko ferona, niko nista ne odgovara.
Ja znam samo dve osobe koje su otisle preko ferona na recni, a na tom intervju prosle godine nas je bilo 30toro. Ja sam prosla, nikad nisam otisla na kraju, ali sam otisla sama na GCCL, bez agancije.
Hocu da kazem za te "krugove" okacite to macku od rep, nazalost.
GCCL
Uniworld

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Ma to racunajte kao da niste prosli.Te kompanije stave gomilu ljudi on hold a nikoga ne zovu.Inace agencije vam vise ne trebaju.Mozda su bile korisne u pocetku ali sada skroz bespotrebne.Konkurisete direktno na sajt kompanije,ako su stvarno zainteresovani odgovorice vam.
Realno ove sezone je samo Viking trazio dosta radnika,ostali su izgleda imali intervju reda radi.A za Viking vam agencija uopste ne treba.Ne videh ni jednog na ovom forumu da je dobio ukrcaj na recni a da nije Viking.

Inace navodno su trebali da nas zovu iz firme Seachefs.Pricao sam sa nekim likovima na intervju za Scully,isto im je receno da ce ih kontaktirati a nisu.I to bas nikoga nisu zvali.

Inace iako su vam mozda drugacije rekli,agencije ne mogu nista vise nego da organizuju intervju i pozovu kandidate.Sva njihova prica se tu zavrsava.

Offline Dejan1206

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Pa nije bas tako!! Isao sam preko agencije I dobio posao zajedno sa devojkom za Scyllu!
Dobili smo Inspire ,novi brod,ukrcaj 15.03!!!!

Offline Lordcuprija

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Jos meni nejasno svi pricaju o tim "prosao sam ali ne u prvom krugu" i jos lepo pitam da li ste ljudi isli preko ferona, niko nista ne odgovara.
Ja znam samo dve osobe koje su otisle preko ferona na recni, a na tom intervju prosle godine nas je bilo 30toro. Ja sam prosla, nikad nisam otisla na kraju, ali sam otisla sama na GCCL, bez agancije.
Hocu da kazem za te "krugove" okacite to macku od rep, nazalost.

Trojica smo pozvani na prelim. intervju.
Sva trojica smo  prosli.
Prvo je bilo reci za Wiking, ispalo je da je kasno. Posle za Seachefs, slicno nesto.
Na kraju za Scyllu. 19.01.2014
Pola sata bio na razgovoru, bio 99% siguran da sam dobio posao.
Gospoda pohvalila jezik , poznavanje rada i.td.
Posle tri dana me zovu iz Ferona al hocu na neki nemacki brod.
Odgovorio necu, zasto da se cimam opet oko intervjua i sl.
Sledeceg dana mi stize mail da nisam prosao.
Posle "kao" imao razgovor sa nekim iz Seachefa za drugi posao.
Nisam, prosao.Covek poceo na engleskom da prepituje istoriju.
Meni je nemacki glavni, a engleski "pomocni".

Kolege prosle , dobile "pozitivne" odgovore za Scylla.
Pre par dana im je stgao mail da su za " medusezonu".
To jest nemaju nista. U meduvremenu smo nasli posao na drugom brodu.

Bukvalno imamo utisak da su nam uzeli po 5.700,00 za nista.