Author Topic: Scylla intervju 20.1.2014. Beograd, preko Feron agencije  (Read 14188 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Pa nije bas tako!! Isao sam preko agencije I dobio posao zajedno sa devojkom za Scyllu!
Dobili smo Inspire ,novi brod,ukrcaj 15.03!!!!

Prvo cestitke.

Drugo,ono sto zelim da kazem je da je najbolje da konkurises direktno kod kompanije.Evo vidim kolega cupricanin je direktno konkurisao kos Avalon Rose i dobio posao.

Zasto bi se cimao preko neke agencije kad mozes direktno da apliciras na sajt kompanije?Znam da Riveradvice radi intervjue preko posrednika,to su mi rekli a ostali mogu i direktno,Viking,GCC,Uniworld...

Offline Dejan1206

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Hvala Rass Kass!!

Slazem se sa tobom! Ja sam isto aplicirao na raznim recnim kompanijama,za sebe sam dobio odgovor ali za devojku nista!
To je I bio moj jedini razlog zasto sam se obratio agenciji! Zato sam im zahvalan kako je sve proslo!
Pokusajte prvo aplicirati direktno na kompaniju koju zelite,odgovor ce stici kakav takav,posle toga je na vama ici u agenciju ili ne!!

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile

Bukvalno imamo utisak da su nam uzeli po 5.700,00 za nista.


Naravno da ti je feron uzeo pare za nista.
Evo ti moja situacija, odlazim prosle godine na intervju, prodjem, u medjuvremenu dobijem ugovor od GCCLa i odem na GCCL, dodjem sa broda kuci, odem do ferona da vidim jel ima nesto od poslova, kaze meni glavni covek Ferona "ej ti imas ugovor od sea chefa dodji da uzmes pa da ides na brod".
Ja odem, kaze meni onaj klinac, prvo daj 50e, pa onda da ih zovemo da vidimo dali su jos uvek zainteresovani za tebe, pa mozda ti posalju ugovor. Sve to ce te kostati na kraju 350e.
Ja reko "aham, vazi hvala" . Odem lepo kuci, na internetu pogledam druge agencije ali VAN SRBIJE, odem u Slovacku na intervju, prodjem, i ne platim nista.
Kad sam ih pitala zasto ja placam u Srbiji sea chefu , oni meni "ti ne moras nista da platis, oni su placeni od strane nas" plus me pitaju koja agencija ti htela uzeti pare, ja se napravila luda i cutala, nije moja stvar vise.
Sve to lopov do lopova, tako da apliciranje direkt preko sajta i kompanja.
Meni je nemacki glavni, a engleski "pomocni".
GCCL
Uniworld

Offline Lordcuprija

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ja sam pre par godina preko N.Sadske agencije, koja se i ne reklamira nesto posebno
nasao posao u Nemackoj, u restoranu, i to na crno.
Ljudima platio "clanarinu", od prve plate poslao 300e
i sve je bilo po dogovoru.
Racunao da ce tako da bude i sa Feronom.
A ono mucak.

Konkurisao zimus kod GCCLa.Javili se par puta ali nista.
Sam profil kompanije mi se svideo.

Offline LeSto

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Cao svima,

Ja sam isto bio na intervjuu, prosao sam intervju, samo sto sam ja bio za nauticki deo kao Deckhand. Sto se tice tih 5700 dinara, ja ne znam nista, meni nisu trazili uopste, i dalje cekam, stigao mi je mail da nisam fazon prosao i da sam na cekanju, ali mi je posle objasnjeno da je to za hotelski deo, a da se ceka za nas iz nautike. Zanima me kao i sve ovde, jel ima neko da se javi sa pozitivnim vestima sa ovog intervjua.

Pozz
" Ako zelis da letis sa orlovima, nemoj da po zemlji ceprkas sa kokoskama. "

Offline Lordcuprija

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Juce sam bio da uradim lekarski pregled
i to je toliko potrajalo, imam povredu noge pa me cika Dr slao svud redom
da na zalost nisam stigao da odem do Ambasade da licno pitam
tako da informaciju ne mogu da potvrdim.  -()-
A posto sad sve imam a i odranije knjizicu sa krvnom grupom
uradicu brodarsku knjizicu cisto ako mi zatreba za neki drugi posao.
Ko zna, mozda predem u mornare  :wave:


Offline Tiki

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile


Bukvalno imamo utisak da su nam uzeli po 5.700,00 za nista.



Feron uzeo 5,700.00 za sta?

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
I mi koji smo isli za Viking cekamo posao, niste jedini  :neceici: