Author Topic: Moje iskustvo: Obuka i Final Interview - Princess- Bar Steward  (Read 3090 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Eto da i ja podjelim svoje iskustvo sa obuke i finalnog interviewa za Bar Stewarda na Princessu.

Trebalo mi je dva, tri dana da malo dođem k sebi pošto nisam dobio posao samo zbog tetovaže ali eto smirio sam se i mogu da podjelim svoje iskustvo :)  
Uglavnom, išao sam u Beograd preko Kouzona na obuku i interview za Princess.
Obuka je po meni odlična stvar i preporuka za svakoga!
Malo je puno tri dana ali pošto nas je bilo oko stotinjak potrebno je i puno vremena da se riješe i svi testovi koje Princess kompanija zahtjeva (Psiho test, Marlins test, Princess test, glavni test i test ovisno o poziciji za koju se prijavljujemo tipa Bar test)

Treninge i cijelu obuku je vodio gospodin Atanas koji je po meni "super lik", pun informacija i zabavan pa vrijeme dosta brzo prođe.
Obuka je vrlo važna pošto dobijete puno informacija o samoj kompaniji, načinu rada i nekim propisima Princess kompanije koje će Vas sigurno pitati na finalnom razgovoru.
Nakon što u ta tri dana zadovoljite sve kriterije tj. prođete sve testove sa više od 70% zadnji dan slijedi finalni interview od strane kompanije.

Finalni interview nije toliko strašan, mislim da je prosjek trajanja bio cca 15min.
Sudeci po sebi i ostalim kolegama najvažnija stvar je engleski,osmjeh i opet engleski :) i naravno tremu pokušajte ostaviti doma...
Gospoda iz kompanije nisu bili nimalo strašni, dapace tri vrlo ljubazne osobe su vodile interview.
Pitanja su uglavnom bila o nama, o poslu za koji se prijavljujete, kompaniji te poneko pitanje sa obuke(najbitnije je da ste dobro naučili sva pravila i definicije vezane za sigurnost na brodu)
Mislim da je dobra većina na kraju dobila posao! Nažalost ja nisam bio među njima jel izgleda da nije dobro biti iskren  :(  
Svjestan sam cijele priče oko broda i tetovaže ali po meni je ispalo nepošteno od strane mog agenta.

Masa ljudi prešuti tetovaže i dobije posao a ja sam ispao "jazavac" i spomenuo svom agentu tetovažu koji je to na kraju  upisao u moju aplikaciju a da ja nisam ni znao...
Ali nema veze, nebi htio govoriti loše o nikome, svi smo mi ljudi :) Drugi puta cu bit pametniji!
Iako sam potrošio dosta novaca za put i smještaj a nisam dobio posao drago mi je da sam išao jel sam naučio neke stvari na treninzima koje do sada nisam znao i upoznao sam mnogo dragih i dobrih ljudi :)

Ako netko ima bilo kakva pitanja slobodno neka se javi!

Offline GagiKv

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Slusaj,i ja imam tetovazu cela leva ruka,rame,i leva strana grudi,i dobio sam posao,prvo sam trebao da idem kao konobar u baru,i bila je prica na obuci da li cu proci ili ne. Stoji mi u aplikaciji da sam teroviran,ali kada se obuce kosulja ,nema sanse da se vidi. Posto se na nekim deckovima radi i u kosuljam sa kratkim rukavima,onda mi je receno da imaju oni sleepovi i pokrijes tetovazu. Ne tolerisu tetovaze na sakama,vratu i glavi,sve ostalo je tolerantno. Iz prica pojedinih prijatelja koji su na brodu,svi,ama bas svi su tetovirani,od oficira do peraca tanjira,ali se pokrivaju. U medjuvremenu ja sam dobio posao u oktobru na poziciji stolara,tako da ih za tu poziciju tetovaza i ne interesuje,nose se kombinezoni ,e sada jedino  ako je nemas na celu.

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Slusaj,i ja imam tetovazu cela leva ruka,rame,i leva strana grudi,i dobio sam posao,prvo sam trebao da idem kao konobar u baru,i bila je prica na obuci da li cu proci ili ne. Stoji mi u aplikaciji da sam teroviran,ali kada se obuce kosulja ,nema sanse da se vidi. Posto se na nekim deckovima radi i u kosuljam sa kratkim rukavima,onda mi je receno da imaju oni sleepovi i pokrijes tetovazu. Ne tolerisu tetovaze na sakama,vratu i glavi,sve ostalo je tolerantno. Iz prica pojedinih prijatelja koji su na brodu,svi,ama bas svi su tetovirani,od oficira do peraca tanjira,ali se pokrivaju. U medjuvremenu ja sam dobio posao u oktobru na poziciji stolara,tako da ih za tu poziciju tetovaza i ne interesuje,nose se kombinezoni ,e sada jedino  ako je nemas na celu.

Nama su sada na ovoj obuci/prezentaciji rekli  da nisu niti u kojem slučaju prihvatljive sve vidljive tetovaže kada imaš obučenu majicu kratkih rukava i kratke hlaće. Jedan dečko je imao tattoo na vratu i on nije uopče mogao na razgovor(to mi je još i nekako jasno). Djevojka koja isto nije prošla imala je tetovažu na listu desne noge a moja je na ruci(podlaktica). Meni i toj djevojci su nakon 15minutnog razgovora rekli da nažalost ništa od posla isključivo radi tetovaže. Pitali su još dali razmišljamo da je uklonimo... Oboje smo se prijavili za Bar. Žao mi je da sam uopce spomenuo da je imam jel inače nebi bilo nikakvih problema i sad bi tulumario i slavio posao :(

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ima kakvih novosti?
Jesi pokušao još gdje?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)