Author Topic: Hteo buffet steward,ponudjen house keeping,what to do?  (Read 4814 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline magicius

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Pozdrav narode,

pratim forum vec duze vreme,uglavnom citao postove...

isao sam na preliminarni inteview i nije bas prosao kako sam ocekivao... umesto buffet stewarda imam 2 opcije

1. da se bolje pripremim za sledeci interview (mesec dana)

2. kad sam pitao za posao u ostalim departmentima receno mi je da bih mogao u house keeping...

e sad imam dilemu.. da li da cekam mesec dana ili da prihvatim Housekeeping?

velika mi je zelja da odem na brod i da tamo radim 5+ ugovora...

Hvala unapred :hmm:

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Koja pozicija u housekeeping`u?Tamo utility ima 610$ i ACAT 820$.Buffet ima od 1200-1500+$ zavisi gde radi.
Sve zavisi od tvojih referenca.(Cv,radno iskustvo,...)
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline magicius

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Koja pozicija u housekeeping`u?Tamo utility ima 610$ i ACAT 820$.Buffet ima od 1200-1500+$ zavisi gde radi.
Sve zavisi od tvojih referenca.(Cv,radno iskustvo,...)

utillity ponudjen,a mozda i acat ukoliko razgovor prodje dobro...
od radnog iskustva sto se tice konobarisanja nema mnogo ( nasaran CV i nije toliko dobar ponekad...)

e sad prvo su mi rekli da mogu da se spremim za sledeci mesec,sutra idem tamo,plan mi je da pitam za assistant buffet steward da li bih prosao... a ukoliko ne onda utillity...

e sad mi treba misljenje da li da cekam mesec dana i da se spremam za ass buffet ili da krenem kao utillity...

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Ukoliko ti je stalo da odmah odes i da radis onda prihvati sta ti nude, ne znam zasto se dvoumis oko pozicije kada ti je vec stalo da odes odmah na brod  -()-

Ali u slucaju da te zanima zarada onda pgledaj sta ti je drugar u postu napisao oko raspona plate, pa se odluci.

Za buffet-a moraces malo da spremis pica i jela, sto nije lako premda sam i sam sve to ucio sastojci, jela, kako serviras vino.... Ali se nauci ;)

Dakle zagrej stolicu malo, ako bi hteo malo vise da zaradis.

Offline magicius

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Ukoliko ti je stalo da odmah odes i da radis onda prihvati sta ti nude, ne znam zasto se dvoumis oko pozicije kada ti je vec stalo da odes odmah na brod  -()-

Ali u slucaju da te zanima zarada onda pgledaj sta ti je drugar u postu napisao oko raspona plate, pa se odluci.

Za buffet-a moraces malo da spremis pica i jela, sto nije lako premda sam i sam sve to ucio sastojci, jela, kako serviras vino.... Ali se nauci ;)

Dakle zagrej stolicu malo, ako bi hteo malo vise da zaradis.

to kazes za assistant buffet ili buffet?

sutra idem tamo pa cu da pitam kada je sledeci interview (februar bi trebao) i da li sad mogu da prodjem za ass. buffet uk0oliko se duze ceka na razgovor odo ja da ribam podove :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Assistant buffet steward te stavlja u bolju poziciju za napredovanje i time bolju zaradu, a sa ACAT bi ti trebalo 3-5 dugih ugovora da se pomakneš sa mjesta ...
Sad, ne možeš dobiti ono što želiš nego ono što agencija preko koje ideš misli da zaslužuješ po kvalifikacijama, engleskom jeziku i socijalnim vještinama.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline magicius

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Assistant buffet steward te stavlja u bolju poziciju za napredovanje i time bolju zaradu, a sa ACAT bi ti trebalo 3-5 dugih ugovora da se pomakneš sa mjesta ...
Sad, ne možeš dobiti ono što želiš nego ono što agencija preko koje ideš misli da zaslužuješ po kvalifikacijama, engleskom jeziku i socijalnim vještinama.

pa prvo mi je receno da mogu da se spremam za Buffet Stewarda za sledeci razgovor,dakle nije izricito receno da ne moze

engleski mi je dobar,ali ne bas toliko dobar kad se tice zanata (komukacija je odlicna,ali strucni izrazi meh)

kontam da je za poziciju ass.buffet slabiji kriterijum i da bih mozda to ispunio...

video sam da je velika potraznja za house keeping trenutno,pa je mozda i to razlog sto mi je to ponudjeno...

e sad mi jos treba iskren odgovor :

da li da sacekam malo za bolju poziciju ili da se mucim? sta bi ste vi uradili na mome mestu...

Hvala unapred

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

da li da sacekam malo za bolju poziciju ili da se mucim? sta bi ste vi uradili na mome mestu...


Ja bih prvo saznao šta želim, ali ne na način da pitam druge da se zamišljaju šta bi oni uradili na mom mjestu.
Čitaj forum i iskustva vetrana dok ti se ne izbistri.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline magicius

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Ja bih prvo saznao šta želim, ali ne na način da pitam druge da se zamišljaju šta bi oni uradili na mom mjestu.
Čitaj forum i iskustva vetrana dok ti se ne izbistri.

e evo odmah cu da ti objasnim sta ja zelim

ja zelim da radim na cargo brodovima i tamo da napredujem,zavrsio sam brodarsku skolu ali ne i visu pomorsku,

na turisticke brodove bih otisao da upoznam ljude (stvorim kontakte) zaradim potrebna sredstva za nastavak skolovanja za moju struku...

pitao sam da li housekeeping ili da cekam, zato sto ovde ima ljudi iz oba sektora i znaju na u kom sektoru se brze napreduje,i da li je bas velika razlika izmedju ova dva sektora ( da li se isplati cekanje za bolju poziciju )

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ok ... koliko godina imaš i na koji točno posao misliš kada spominješ cargo brodove?

Inače je situacija obrnuta, svi oficiri koje ja znam, prvo su "robijali" tj. odrađivali pripravnički staž na cargo brodovima, da bi dobili priliku raditi na kruzeru.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline magicius

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
ok ... koliko godina imaš i na koji točno posao misliš kada spominješ cargo brodove?

Inače je situacija obrnuta, svi oficiri koje ja znam, prvo su "robijali" tj. odrađivali pripravnički staž na cargo brodovima, da bi dobili priliku raditi na kruzeru.

30 godina imam sad,4 godine sam radio po dunavu...polagao par ispita (rukovaoc plovnih naprava,porucnik)

te ljude sto poznajes su radili na cargo kao posada pa presli na turisticke kao posada...

poceo bih kao pripravnik (po drugi put),ali da bi zapoceo kadetiranje potrebne su licence koje kostaju cca 1000evrica + zavrsena visa  :plovim:

e sad kada sam se raspitivao o radu na brodu pitao sam 5+ ljudi,naj vise mi je pomogao Steva kojeg sam upoznao preko tetke... on je radio na princess 3 godine kao 3rd cook verujem..

kad sam otisao kod njega pitao sam ga direktno: koju poziciju predlazes on mi je tada rekao za buffet stewarda i objasnio proceduru (do duse ne 100% tacnu)

mozda sam trebao odmah da se prijavim za ass.buffet ali mi je on rekao da mogu ja i vise od toga...

Offline Jack Daniels

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Sa 30 godina po meni nije ok da prihvatis bilo koju ulaznu poziciju, odluci se sta zelis, papire u ruke, dobro nabubaj i onda na interview.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Ljudi koji su radili na cargo brodovima su oficiri,i kruzer im dođe nešto poput odmora,imao sam priliku da pijem sa par Dalmatinica,i video sam da ljudi uživaju u poslu na kruzeru,imaju visoke činove jer su po 20~30 godina bila na teretnim brodovima.
Elem,ako ne želiš da čekaš i pare ti nisu bitne prihvati šta ti se nudi,a ako ćeš čekati spremaj se za Buffet stewarda,jer je velika razlika između Buffet i Assistent Buffet.Prvi radi na Horizonu pa uleti u dajning gde može uzeti preko 1500$ i što je najvažnije radi sa gostima a Assistent Buffet radi u Crew Messu i uzme u proseku od 800~1000$,radi sa Fikusima i Indijcima i uvek je u `brata` situaciji  :D Znači ako se predeliš za čekanje,ništa ispod Buffet Stw. ne prihvataj.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline magicius

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
bio sam danas tamo opet,sacekacu sledeci interview koji je za 15-20 dana
u medjuvremenu cu pokusati da se spremim sto bolje,jos da probam da nadjem od nekog te skripte i sve ce biti u fullu
ne ide mi se bas tamo da radim kao utillity cleaner after all... ne bih zeleo da dugo cekam na ovo pa kad odem da se odmah razocaram i smorim  oT