Author Topic: Land IT Administrator > Cruise IT?  (Read 1931 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Polke

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • Mickey Mouse
    • View Profile
Land IT Administrator > Cruise IT?
« on: 18/January/2014 »
Pozdrav svima!

Evo da otvorim i ja jednu temu. Na početku da kažem da sam fasciniran funkcionisanjem ovih kruzera i života posade na istom.
Jednog starijeg mornara sam upoznao još u Južnoj Africi, on je radio na kontejnerskim brodovima i njegova iskustva su malo različita od ovih, a ja sam nekako uspeo da sve to stavim u isti koš. O, koliko sam samo pogrešio!

Elem, imam nekoliko konkretnih pitanja.
Vidim da postoje različiti lineri,CCL, Disney, NCL, Celebrity, itd. pa pretpostavljam da se i IT pozicije različito nazvane, prvenstveno me interesuju neke junior mid-pozicije?

Drugo, imam radno iskustvo u IT-u oko 8 godina, prvenstveno user support i wintel administration.
Kod trenutnog poslodavca sam preko 6 godina i tu sam imao prilike dosta da naučim oko large-scale systema i country configuration iste.
Downside je to što je glavni ITS centar lociran u Pragu i većina core sistema je outsource-ovana tamo, pa mi nedostaje praksa oko same konfiguracije Exchange-a i AD-a.
Uglavnom je taj deo posla ograničen na Country OU. U principu malo planninga, a veći deo je implementation.
Što se tiče networkinga, tu imamo malo veću slobodu sa Cisco opremom, mada sam ja tu backup kolegi koji je network admin, a ja se trenutno bavim CCNA.

Deo svog 33-ogodišnjeg života sam proveo i u Johanezburgu još pre 11 godina, radeći između ostalog i u entertainment industriji (konobar u italijaskom restoranu, hehe) pa mi ni to nije strano.
Engleski jezik koristim svakodnevno i na radnom mestu, a i zbog boravka na engleskom govornom području to ne predstavlja problem, već naprotiv plus koji koristim gde god mogu.

Ovde sam pročitao dosta korisnih činjenica u vezi IT poslova i konkurisanja. Pročitao sam majst0r-ov intervju i mogu samo kapu da skinem pred tolikim znanjem.
Valjda ima i neka niža pozicija gde nije potrebno baš toliko predznanje iz svih oblasti, može nešto i na college da se nauči kao i na samom brodu?
Za sada mi se najviše sviđa prinčevo iskustvo, gde je imao samo jedan intervju i odmah contract :) (uz rezervu da nisam pročitao baš sve priče)
Takav utisak stvarno treba ostaviti, mada to je verovatno i suština njegovog omiljenog citata oca Tadeja.

Trenutno sređujem CV i cover letter, pa ću krenuti da šaljem redom, a nadam se da ću dobiti i neki dobar savet, kao npr  :google!:! ;)

Svako dobro!
'Posao na brodu nije samo posao. It's a Lifestyle.'

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Land IT Administrator > Cruise IT?
« Reply #1 on: 18/January/2014 »
To sto si naveo ti je i vise nego dovoljno iskustvo da se zaposlis na brodu. Neces nista pametnije ni raditi.

Mene su pitali svasta na intervjuu, a sad kad nam se menadzment promjenio zaposljavaju priucene konobare na ove vece brodove gdje ih je po 4 u timu.

Tako da... samo udri. Sanse ima.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Polke

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • Mickey Mouse
    • View Profile
Re: Land IT Administrator > Cruise IT?
« Reply #2 on: 19/January/2014 »
Zahvaljujem na podšci i na PM-u. Ako je takav slučaj, nadam se da ćemo sarađivati. :)
'Posao na brodu nije samo posao. It's a Lifestyle.'

Offline Polke

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • Mickey Mouse
    • View Profile
Re: Land IT Administrator > Cruise IT?
« Reply #3 on: 13/June/2014 »
E pa drugari, nisam imao sreće sa hotelom na vodi, ali sam sad prešao u regularan hotel :) U pitanju je upper upscale category, jako je zanimljiva priča, svi sistemi kao i na brodu, drago mi što ću imati prilike da se upoznam sa hospitality industry. Inače, obuke u Kopenhagenu, Briselu i Frankfurtu, tako da će biti i putovanja.
Kada vidim šta i kako, napisaću i nešto više... Uglavnom, izuzetno sam zadovoljan, iako posao nije u inostranstvu i malo odudara od ostalih priča, ima dodirnih tačaka jer je ugostiteljstvo  u pitanju :)
'Posao na brodu nije samo posao. It's a Lifestyle.'