Author Topic: Rad u Turskoj  (Read 15592 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Phanes

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Rad u Turskoj
« on: 22/January/2014 »
Kouzon je objavio da se traze radnici za rad u turskim hotelima..
Zanima me da li je neko vec radio tamo i kakve utiske nosite?
Hvala unapred! :)

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Rad u Turskoj
« Reply #1 on: 22/January/2014 »
Ovo je bitna tema sa kojom se ne treba za*****avati, zato što je Kouzon ambiciozno najavio da radnici dobijaju i penziono i socijalno osiguranje, smeštaj, hranu i rad od svega 8h dnevno 6 dana u nedelji. To sve sjajno zvuči, ali ja sam skeptičan sa tim radom u Turskoj dok ne vidim garancije i papire od Kouzona unapred, tj. pre odlaska na rad tamo. Razlog mojoj sumnji je i najnovija afera na relaciji Srbija & Bosna vs Rusija (imate po internetu vesti na tu temu), gde su radnici plaćali da odu na gradilišta u Soči ali su naivno verovali da ih TAMO čeka sređena papirologija. Od toga, naravno, nije bilo ništa, pa su se jedva izvukli i vratili kući posle medijskih skandala i napisa, a svoj novac nisu videli. Prema tome - papire na sunce, pa onda možemo pričati o odlasku u Tursku. Ništa na lepe oči.

Za kruzere nam je svima jasno da je to legalna i proverena priča, a za ovo ćemo tek videti. Jer ako je sve ovo iz oglasa Kouzona istina, onda je taj posao u Turskoj i bolja varijanta nego brod, jer imaš veću slobodu zato što si na kopnu, imaš jedan slbodan dan, radno vreme je 8h dnevno a i teče ti penzija. We shall see.... ""]]
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline biljcica79

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Rad u Turskoj
« Reply #3 on: 29/January/2014 »
Upravo sam htjela da otvorim novu temu u vezi rada u turskim hotelima, ja sam aplicirala preko Kouzona, vidjecemo sta ce biti... Danas sam dobila mejl gdje stoji da su plate fiksne-500 Eura, plus baksis....

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Rad u Turskoj
« Reply #4 on: 29/January/2014 »
Da li su ti rekli u Kouzonu koliki su troškovi oko aplikacije, da li Kouzon uzima proviziju za sebe, itd ?
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline biljcica79

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Rad u Turskoj
« Reply #5 on: 29/January/2014 »
Pokusacu da kopiram dokument koji su mi poslali na mejl:
Poštovani ,           
 
 u ime Kouzon  Corporation želimo da Vam se zahvalimo što ste odlučili da aplicirate za rad U Turskoj, preko naše agencije. Za nas predstavlja čast da ponudimo naš servis kao odskočnu dasku za građenje Vaše buduće karijere.
 
 Ko smo mi -Kouzon Corporation-?
Imamo više od 17 godina iskustva u posredovanju pri zapošljavanju, u HOSPITALITY industriji  što nam daje za pravo da kažemo da smo izrasli u svojevrsnog lidera na Balkanu na tom području. U prilog tome govore i naši ofisi u više od 10 država. Vise informacija o nama mozete vidjeti na ansoj web stranici www.kouzoncoropration.com

POSAO U TURSKOJ

Sezonski rad u Turskoj je inace projekat turske vlade, koja dosta ulaze u dovodjenje stranca za rad u njihovim hotelima.
Uslov za rad u Turskoj je poznavanje engleskog jezika I eventualno poznavanje osnove bilo kog drugog jezika (njemčki Ili ruski).
Ugovori se potpisuju na 6 do 9 mjeseci,I ne bise trebali prekidati prije 6 mjeseci jer Turska vlada placa smjestaj, ishranu, prevoz, avio karte, zdravstveno I penziono osiguranje kao I radnu vizu  (koja je jako skupa- 950 eura).
Poslovi za koje mozete aplicirati su vezani za ugostiteljstvo I hotelijerstvo recepcija, guest relations ,waiter I waitress. Radi se u svjetski poznatim hotelima kao sto su:
IC HOTELS (www.ichotels.com), Gloria Hotels (www.gloria.com.tr) Paloma hotels (www.palomahotels.com) Ela Qualiti hotel (www.elaresort.com) Limak hotels (http ://limakhotels.com/ ) Susesi hotels (http :// www.susesihotel.com) Rixos Hotel (www.rixos.com), Hilton hotel kao I mnogi drugi.

 Kada već znamo, gde i kako možemo da Vas plasiramo , šta je sledeći korak ?
Ukoliko želite da aplicirate, pošaljite nam Vaš CV u Excel formatu koji Vam šaljemo u prilogu, nakon čega Vam zakazujemo preliminarni intervju sa našim regruterima iz Skoplja.
Intervju je važan za provjeru Vašeg znanja stranih jezika (intervju se radi na engleskom jeziku), provjeru Vaših  profesionalnih znanja (vezane za poziciju za koju želite da aplicirate) I svakako sva pitanja vezana za Vaš karakter,želju za građenje karijere i slično.
Preliminarni intervju vode kolege  koji su obučeni za prescreening process i selekciju kandidata .

 Za preliminarni intervju sve što je potrebno je da pošaljete  CV na engleskom, sa dve fotografije u poslovnoj odjeći (jedna citavog tijela, druga pasoškog formata),  uključite SKYPE nalog i pripremite se za intervju.


Nakon ovog intervjua,I ukoliko budete izabrani, mi ćemo Vas pozvati na glavni intervju sa predstavnicima hotela u Turskoj. Ovaj intervju je presudan, da li će neko od Vas dobiti posao ili ne.
Ako se dobije posao ostaje samo da se odrade  viza, ljekarski I da se obezbjedi prevoz do Turske (ali kao sto smo rekli vecinu snosi turska vlada). Jedan mali dio snosi te vi a taj dio iznosi 200 eura.
Ovo  je standardna procedura, I u našem sistemu je da uvijek radimo sve postupno I vrlo profesionalno, sve u cilju da  Vam pomognemo da prođete glavni intervju sa poslodavcima.

 
Ovo je samo uvodni e-mail  . Mi smo tu da vam obazbjedimo najbolji servis. Vaše ostaje samo da odlučite da li zaista imate želju da radite u turskim hotelima I kakva je Vaša motivacija za građenje karijere i svako koliko ste spremni da sljedite sva naša uputstva i zahtjeve .
 

Offline Phanes

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Rad u Turskoj
« Reply #6 on: 29/January/2014 »
Biljcica je dobila mnogo vise informacija nego ja. :D
U principu, to je to. I dalje se dvoumim da li da konkurisem. :/

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Rad u Turskoj
« Reply #7 on: 30/January/2014 »
Ovako, neznam kakva je prica u pitanju ali cu vam reci nesto ovim hotelima posto svake godine posetim neki u toj regiji barem na 10 dana. Tako da sam skoro svim nabrojanim bio. (Kao gost naravno).

Radna snaga:
-Guest relation turci.
-F&B turci
-Housekeeping albanke, ukrajinke koje su presrecne kada im ostavite evro tipa. (Sto govori da su plate jako male i da je kombinacija tip based.)
- Shop turci
- Fotografi turci
- Oni sto kresu travu u parkovima nisam mogao da provalim

Gosti su 99% rusi koji aranzmane placaju za 10 dana preko 7000e po osobi. Bezobrazno je sto imaju para i bahato se razbacuju istim. U glavnom putuju otac (debeli gmaz), jedva punoletna keva (plava sa ispod 50 kila) i dvoje male dece (plave ko svedjani) + rent a babuska (zena od 50 tak godina koja cuva decu). Za sve sto kupuju ne pitaju za cenu 2 puta, jednostavno plate, dijamantski prsten, lanac od pola kila zlata za svoju dragu, zidzabidze, zesce se loze na brendiranu robu.

Svi ovi resorti su na bazi ultra all inclusive usluge Sto znaci da je sve apsolutno ukljuceno u cenu, sva strana pica, sladoledi i sl. Dakle ne nadajte se tipu u baru, main dining, pool bar-u i sl jer u bar idu u papucama i bez novcanika. Jedine pare se mogu uzeti tamo gde se kupuje za kes, na ekskurzijama, shopovima u okviru resort-a. Rusi piju u 99% slucajeva samo vodku i pivo.

Po meni baksis moze uzeti samo housekeeping i recepcija (i zaista se lome da izvuku svaki evro).

Radnici rade po ceo dan od jutra do sutra. Jer ih vidjam na istim pozicijama tokom celog dana. Zive u zdgradama za radnike u okviru resorta u koje nisam imao priliku da ulazim. Takodje poznajem turke koji sa severa zemlje koji su sezonski radili u ovim resortima ali ni ono to vise ne rade jer im se ne isplati, zato je predpoostavljam ova akcija.

Ako ste mislili da cete imati vremena da se kupate, grdno se varate. Nikada, podvlacim nisam video zaposlenog na plazi u toku dana ali i noci. Tu ste gde ste i rad je kao na brodu. Svaki hotel je udaljen najmanje 30tak kilometara od centra grada tako da i da hocete necete imati kako da odete odatle osim taksijem. I radi se svaki dan po ceo dan. Zaista mi je mnogo puta bilo zao tih ljudi.

Svi resorti su kao juce izgradjeni, sve novo i cisto kao suza, u svima je isto samo je dizajn razlicit. Zato mi je malo dosadilo pa kao destinacije za buduca letovanja razmisljam o baliju, tajlandu i sl.

Ako nesto nisam pomenuo pitajte ako vas interesuje.


Offline VanjaC

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Rad u Turskoj
« Reply #8 on: 30/March/2014 »
Cao,svima!
Interesuje me da li je neko aplicirao za rad u Turskoj?Posto ja jesam preko Kouzona i jos uvek nemam informacije,sta i kako.Znam samo da sam prosla preliminarni  :hekla:

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Rad u Turskoj
« Reply #9 on: 31/March/2014 »
ne znam da se iko ovajdio od rada u Turskoj
znam njih nekoliko sto su radili po hotelima I slicno je Crnoj Gori,
mada bolje Turska nego Srbija u svakom slucaju -()-

Offline VanjaC

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Rad u Turskoj
« Reply #10 on: 31/March/2014 »
Slazem se sa tobom,ja sam dve sezone radila u CG,mogu reci sto se tice Turske da je mala razlika u plati.Cilj mi je internacionalno iskustvo,a takodje da ubijem vreme doj cekam za brod.Samo mi se cini da su ovi iz Kouzona mnogo oduzili sto se tice intervjua,sezona vec pocinje.Znam samo da je jedan hotel odabrao 27 kandidata i to ne bih znala da nisam procitala u grupi Kouzon moreplovci  :)