Author Topic: Je li neko aplicirao za entry level, a nije morao da plati ovu tzv. obuku?  (Read 4039 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sonjanjonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Cao svima :) Nova sam na forumu, citala sam vec par dana sve koliko sam uspela da pregledam, pa se unapred izvinjavam ako sam pogresila temu gde da postavim ovo pitanje.

Aplicirala bih za rad na brodu, nebitno mi je koja pozicija za prvi put, sto se tice iskustva jedino koje imam a vezano za ponudjena radna mesta (konkretno sam gledala preko agencije Safe Cruise) je sto sam radila u kafe piceriji dve godine tokom studija.

Gospodin iz agencije rekao je da ne postoji ni jedna radna pozicija na koju bih mogla aplicirati sa mojim iskustvom ali ako mi je engleski dobar da mi moze organizovati dodatnu obuku za konobara u trajanju od 8h jedan dan i da bi me to kostalo 8.000,00

Htela bh da cujem vasa misljenja, posto mi je cifra prevelika za 8 sati "treninga" a sigurna sam da ne bih naucila nista sto vec ne znam a to je da drzim tacnu i snalazim se kako znam i umem :)

Da li je neko aplicirao za na entry level-u i bilo koje pozicije, da takodje nije imao iskustva kao ni ja, a nije morao da plati ovu tzv. obuku?

Hvaaalaaa  :)

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
   Ako se prijaviš za prodavačicu kod Harding Retail-a preko Riv.si, nema obuke. Engleski, samouverenost, dobar CV su važni.I naravno sreća, kao i za svaki posao.
1. Ukloni svoju sliku sa Foruma.
2.Našminkaj CV(radila si u barem dve radnje)
2.Prijavi se kod Helene i Jelene za prodavačicu preko Riv.si ili za isti posao na Princesu preko Kouzona(i kod njih imaš obuku ali je Princes dobar barem koliko i Harding).
Medjutim,ako Helena i Jelena organizuju intervju u Budimpešti a Safe Cruise u Beogradu, angažman preko njih te može više koštati. Plus STCW obuka ako treba(mada je Harding nadoknadjuje).Što se tiče troškova odlaska na brod,sve je relativno.Opet, ja preporučujem shop svima koji ne znaju šta bi radili na brodu.Najbolji department posle muzičara i kazina za ''razgledanje'' drugih poslova na brodu. Uzgred, nikad nisam čuo da je neki muzičar ili kazino diler prešao u shop. Hahaha...Ne kažem da je nemoguće.
Čitaj ceo Forum,odluči sama, ne uz pomoć agenta. Srećno.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline lukas86

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • you will be assimilated
    • View Profile
   Ako se prijaviš za prodavačicu kod Harding Retail-a preko Riv.si, nema obuke. Engleski, samouverenost, dobar CV su važni.I naravno sreća, kao i za svaki posao.
1. Ukloni svoju sliku sa Foruma.....................
Sto da ukloni sliku sa foruma?
Bas je fina sonjanjonja! :)

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Ja sam dobila posao bez iskustva koje je bilo ocekivano i bez ikakve pomoci i obuke agencije. Imam prvo trening na brodu, sigurna sam da mogu da udjem u stos za to vreme i naucim sve sto je potrebno. Doduse, posao je administrativni, nije neki koji zahteva npr. spretnost sa tanjirima i casama. Tu ne bih izmisljala iskustvo, niti isla na obuku, koliko god trajala i kostala, jer znam da ne bi vredelo :D

Offline sonjanjonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Hvala vam na savetima  :) uklonila sam sliku, pretpostavljam da postoji razlog.

Ja imam iskustva u administraciji, dipl. sam ekonomista, radila sam i na projektima, ali nisam videla takvu poziciju u ponudi. Iz NS sam pa sam zato gledala Safe Cruise jer imaju predstavnistvo u Bg-u. Ali procesljacu jos sve po forumu. Sigurno im necu platiti 8.000 za 8h konobarisanja jer je zaista mnogo.

Sto se tice gift shop-ova koliko sam videla bas je tesko upasti, iskreno za prvi put mislila sam da apliciram za "sobaricu" ili tako nesto, a ispada da mi i za to treba iskustvo..

I da li znate, posto bi konkurisao i moj brat, ima li sanse da budemo na istom brodu?

Offline eldos

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Sto da ukloni sliku sa foruma?
Bas je fina sonjanjonja! :)


Zato sto ovaj forum ne prate samo oni koji hoce da idu da rade ili vec rade na brodu, nego i agencije koje ih zaposljavaju :) Sad ti skontaj ostalo!

Offline sonjanjonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Nije mi bitno iskreno, nisam in za ni protiv bilo koje agencije jer ni sa jednom nemam iskustva, cinjenica je da "kupovina" iskustva ipak preskupa. Normalno je da su mi ponudili opciju, na meni je da prihvatim ili ne.

A ako postoji mogucnost da preko neke druge agencije apliciram za bilo koju poziciju za koju mi treba malo ili mi ne treba uopste iskustva, pokusacu  :)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Jedan savjet ako vladas engleskim jezikom nema tu problema .Iskustvo mozes da navedes u CV po volji to nitko ne provjerava .
Ali kloni se niskih pozicija na brodu to je samo zadnji izlaz .Moj kolega Plivac je spomenu giftshop ,Harding ili Starbord ovde se dobija posao bez problema . Kao staff mozes da uzivas na brodu i naravno da zardis lovu . :pilot:

Offline sonjanjonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Pa sada sto vise citam po forumu vidim da ljudi bas svasta dodaju u CV :) ja sam krenula parolom iskreno da kazem -nemam iskustva pa da vidim sta moze, ali ocigledno moram biti snalazljivija :) a i nisam bas dobro razumela ulogu agencija, mislila sam da su oni tu pre svega da te pripreme i posavetuju sta i kako, da postoje treninzi itd. ali polako shvatam sta je poenta :)