Author Topic: Gola Istina o Kruzerima!  (Read 102555 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #15 on: 25/January/2014 »
Prvo malo da ohladimo    :airquotes:   ja sam samo usporedivao shop sa ostalim poslovima na brodu i manje se radi to je cista  istina  .
A jedno sam naucio na brodu sto nikad necu zaboravit od kolega iz Indije .
Strpljnje se uvjek isplati na kraju ,a ne bezvezno nase Balkansko frustriranje . :wave:

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #16 on: 25/January/2014 »
ooo  Plivač kolega pravnik  ;)

Послато са PAP3540DUO уз помоћ Тапатока

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #17 on: 25/January/2014 »
@ Argonaut
  Nije mi na pamet padalo, niti ce mi ikada pasti, da se ponizavam i spustam sebe na nivo crva. Ja se ne "uglavljujem" niti igram neposteno. Znam koliko vredim i nisam nikome davala da me gazi, pa sam najverovatnije zbog svega toga i prosla malo gore nego drugi. Jednostavno mi inteligencija nije dozvoljavala da se povinujem prostim, primitivnim i glupim ljudima. To je isto kao kada vam sef kaze: "Ovaj zid je crne boje", a ti gledas svojim ocima i vidis da nije crn, nego beo. Ja to ne mogu, ja jednostavno nisam mogla da aminujem i da prihvatim izjavu da je zid, recimo crn!
  
@ CEO
  Hvala! Kada kazem "moderno ropstvo" mislim na tretiranje coveka kao roba i mislim na pasje uslove zivota. Recite mi da ovo nema veze sa ropstvom: kada radis CCP za dzabe ili kada dodje dan usph-a i ti cistis bar za dzabe i jos ti vreme potroseno na ciscenje istog ne ulazi u broj radnih sati?! Mozes ti da das otkaz kad god zelis i da napustis brod, to je istina. Zato ga i zovem "moderno ropstvo", zacinjeno sa malo modernizma, ironije i trunkom metafore.

  A voda se i te kako reciklira. Ako ne zelis da trujes sebe po malo i sigurno, mozes se odluciti da kupujes flasiranu vodu.

@ GOAT
  Hvala! I jos jednom bravo za post! A sto se kapitalizma tice to je vise nego jasno. U pitanju je jedan tezi oblik kapitalizma.
  Nije tesko, Luka, zakljuciti iz tvojih postova da ti nisi covek za brod. Njima ne trebaju takvi kao ti. Takvi bi im samo podgrevali sujetu. Njima trebaju glupi i jaki. Da rintaju od jutra do sutra, sa pola mozga, sa mizernim ljudskim vrednostima i spremnim da budu izgazeni i samleveni.

  Inace, nisam odustala jer sam rekla sebi da cu izdrzati do kraja ugovora. Kada sam to rekla, nije bilo sile da pokleknem i odustanem.
Isto tako nema sile da se vratim na taj isti brod.

  Priznajem da postoje razlike u odnosu na pozicije. Upoznata sam sa svim razlicitim pozicijama i ljudima koji su ih obavljali. I posle takvog saznanja i posle mog licnog iskustva ne da se ne bih vratila na brod radeci u gift shop-u na primer, vec bih odbila posao cak i onda kada bi mi ponudili da budem prvi oficir na brodu, odmah iza kapetana!

@ Plivac
  Ne bih da ti stavljam dijagnozu, ne poznajem te. Ali poznajes ti samog sebe  ;D

1. Sto da menjam ime na forumu?!
2. CV mi je odlican i bez sminkanja.
3. Vec radim divan posao u svojoj zemlji i mogu vrlo pristojno ziveti od njega. A sto se broda tice, pre bih radila kao cistacica u svojoj zemlji, u ljudskim uslovima nego bila, kao sto rekoh, prvi oficir na brodu.

  Nema tih para, dragi moji, da se ja pomirim sa tim da sam ROB (po stoti put) u neljudskim uslovima, u 21-om veku koji nam daje milion razlicitih mogucnosti i sansi.

@ hastalavistaa
  Strasni treninzi i drilovi su tvoj zakljucak koji si donela citajuci moj post?!  oT

Offline GagiKv

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #18 on: 25/January/2014 »
     Nije lepo nazivati ljude koji rade dug niz godina neinteligentnim osobama,ili ih vređati opaskom "da imaju inteligenciju na nivou saksije". Ježim se od činjenice da verovatno tako načitana ženska osoba kao što si ti , ima hrabrosti da ponižava ljude,jer devojko ,ne znaš ,čija i kakva je muka naterala ljude  da ostanu i da rade više godina na kruzeru. Dobro si znala kada si kretala u priču gde i ideš i šta ćeš raditi,u to sam ubeđen 100%.
     Drago mi je ,ali sada iskreno,što si našla pristojan posao u Srbiji,to je za svaku pohvalu.Ja vidiš nisam,kao ni mnogi naši u Srbiji,pa moram da egzistenciju moga dva deteta,supruge,brata,i roditelja da tražim na kruzeru.
     U svakom slučaju ,hvala na iskrenim informacija za nas koji tek treba da idemo.


Offline zeenmc

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #19 on: 25/January/2014 »
@Sofija, prosto se zapitam da li si ti na brod otisla da bi radila ( i zaradila :)) ili se provodila, pijuckala koktelcice, setala po silnim gradovima po 4,5 sati....Ja sam jedno vreme radio na Kipru, gledao sam kako dolaze i brze bolje se vracaju radnici iz Srbije, ono sto je cudno bilo, od nekoliko njih sam cuo 4,5 carobnih pitanja, kakva se kafa kuva na Kipru, kakva je klopa, kakve su pi*ke, gde su najbolje zurke, i kad izlazimo po klubovima, evo to su pitali obicno momci koji su tek dolazili, i naravno oni su se brze bolje i vracali u Srbiju, a posla skoro pa da nije bilo, placena klopa, placen super stan bla bla bla, ja sam dole proveo pola godine, ne znam da li sam 4 puta usao u vodu, a plaza mi je bila na 10minuta od stana, na poslu sam ostajao duze, jer nisam imao sta pametnije da radim, sta cu, da blejim, pa trosim pare ovo ono, neide, ja sam dole otisao da bih zaradio, sto sam i ucinio. Ljudi ja ne znam da li vi razumete da se tamo radi, da se nevataju zjale :), e da da napomenem, za tih pola godine, nisma imao ni jedan slobodan dan, ali sam zalaganjem sebi obezbedio da mi se nekoliko puta dize plata, jos su hteli i papire da mi srede da ostanem dole legalno....ali zbog nekih obaveza sam morao ipak da se vratim u Srbiju
CCNA R&S, CCNA Security, CCNP Switching

Prodajem 2 Cisco Switcha 2950, 40 evra po komadu, funkcionalni 100%, vezbao sam na njima pripremu ispita za sertifikate

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #20 on: 25/January/2014 »
Potpisujem ovo, za Grcku u mom slucaju, od reci do reci. Za brod jos ne znam.

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #21 on: 25/January/2014 »
@ GagiKv

  Nikoga ja ne ponizavam. Ne mogu da ponizavam ljude koje ne poznajem.

  Ja, najiskrenije, zelim samo da pomognem. Verovali ili ne. Bicu najsrecnija ako sto vise ljudi procita moj post i dobro razmisli o njemu. Zaista ce mi biti neizmerno drago ako budem ikome uspela da pomognem i dam mu uvid u ono sto ga ceka na brodu, pogotovu ljude koji idu na brod da rade na poziciji na kojoj sam ja radila.
  Ja jednostavno opisujem svoje licno iskustvo i stojim iza svoje izjave (koju si ti lose citirao, btw) da ljudi koji odrade na brodu vise od tri ugovora ili imaju dijagnozu ili inteligenciju na nivou saksije. To nije uvreda. To je cinjenica. Gomilu takvih sam licno upoznala.

  A moj predlog tebi je da skoknes do Beograda ili nekog veceg grada i potrazis recimo posao konobara na nekom splavu ili u kaficu. Ne znam za koju poziciju planiras da apliciras na brodu, ali radeci kao konobar tamo i ovde zaradices priblizno isto, veruj mi. A opet bices u svojoj zemlji, sa svojom porodicom, sa svojom decom i bices tretiran kao covek.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #22 on: 25/January/2014 »
   Čašu meda jošt niko ne popi
   što je čašom žuči ne zagrči;
   čaša žuči ište čašu meda,
   smiješane najlakše se piju.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #23 on: 25/January/2014 »
@ zeenmc

  Da li je bilo zaista neophodno da pisuci post, za takve poput tebe, naglasavam i sta znaci biti ironican. Ako si ti zakljucio da sam ja tamo otisla ubedjena da cu pijuckati koktele po ceo dan, svaka tebi cast.

  Btw, 'neide' se pise odvojeno, a 'nevataju' kao rec u srpskom jeziku  i ne postoji. Izvini, ali ovo je bilo jace od mene.  :pad: no;;;

Offline komsha89

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #24 on: 25/January/2014 »


  A moj predlog tebi je da skoknes do Beograda ili nekog veceg grada i potrazis recimo posao konobara na nekom splavu ili u kaficu. Ne znam za koju poziciju planiras da apliciras na brodu, ali radeci kao konobar tamo i ovde zaradices priblizno isto, veruj mi. A opet bices u svojoj zemlji, sa svojom porodicom, sa svojom decom i bices tretiran kao covek.

Hahahahahaha, samo cu se slatko nasmejati, molim te ucini svima uslugu i frustracije leci na drugom mestu, ali kad te molim, svakim tvojim postom sve vise sam blize zakljucku da si ti jedna toliko razmazena devojka da ja nemam reci, egocentricna, egoisticna, samoziva, koja sve zna najbolje i najpametnija je, molim te nadji mi posao u bg da zaradjujem 1500 $ mesecno, licno cu ti davati 500 od svake plate, ali kad te molim!

Offline lloolly

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #25 on: 25/January/2014 »
Sofija u poptpunosti se slažem sa tobom!  :clapping:  =""
Odličan post koji prikazuje drugu stranu života na brodu. U mom slučaju je sve bio gotovo identično osim što sam radila kao stewardess u housekeepingu i čistila tuđa go**a min 10 sati dnevno. Nakon 6mj zaključila sam da nikakvi, NIKAKVI dolari nisu vrijedni takvog ponašanja prema meni ili uništavanja mog zdravlja.
Svaka čast svima koji su pronašli svoj životni put na raznim kruzerima, ja nisam. To je bila jedna od najhrabrijih stvari koje sam učinila u životu, puno sam naučila (o sebi prvenstveno) i nakon toga pronašla posao bez problema u svojoj zemlji. Ali svi koji odlaze trebaju biti svijesni da je tamo realnost upravo takva kakvu si opisala...

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #26 on: 25/January/2014 »
@ zeenmc

  Da li je bilo zaista neophodno da pisuci post, za takve poput tebe, naglasavam i sta znaci biti ironican. Ako si ti zakljucio da sam ja tamo otisla ubedjena da cu pijuckati koktele po ceo dan, svaka tebi cast.

  Btw, 'neide' se pise odvojeno, a 'nevataju' kao rec u srpskom jeziku  i ne postoji. Izvini, ali ovo je bilo jace od mene.  :pad: no;;;

želim da uđe u zapisnik da sam prvi predvidio ovaj scenario...  :)

"It always seems impossible until it's done"

Offline trik

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #27 on: 25/January/2014 »
Ima istine u ovom postu, ali su  neke stvari  predimenzionirane i napisane dosta negativno. Stvarno ne kapiram kako neko moze da se zali na poziciju bar waiter.



Offline MikacNis

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #28 on: 25/January/2014 »
Au, mene zanima ta voda, kojom vodom se kupamo, kako se preciscava ?  :hehe:

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #29 on: 25/January/2014 »
@ GagiKv

  Nikoga ja ne ponizavam. Ne mogu da ponizavam ljude koje ne poznajem.

  Ja, najiskrenije, zelim samo da pomognem. Verovali ili ne. Bicu najsrecnija ako sto vise ljudi procita moj post i dobro razmisli o njemu. Zaista ce mi biti neizmerno drago ako budem ikome uspela da pomognem i dam mu uvid u ono sto ga ceka na brodu, pogotovu ljude koji idu na brod da rade na poziciji na kojoj sam ja radila.
  Ja jednostavno opisujem svoje licno iskustvo i stojim iza svoje izjave (koju si ti lose citirao, btw) da ljudi koji odrade na brodu vise od tri ugovora ili imaju dijagnozu ili inteligenciju na nivou saksije. To nije uvreda. To je cinjenica. Gomilu takvih sam licno upoznala.

  A moj predlog tebi je da skoknes do Beograda ili nekog veceg grada i potrazis recimo posao konobara na nekom splavu ili u kaficu. Ne znam za koju poziciju planiras da apliciras na brodu, ali radeci kao konobar tamo i ovde zaradices priblizno isto, veruj mi. A opet bices u svojoj zemlji, sa svojom porodicom, sa svojom decom i bices tretiran kao covek.

meni samo nije jasno kako si ocekivala da budes tretirana s obzirom na to da si radila jednu od pozicija za koji nije potrebno ni mnogo skole ni mnogo mozga....mozda s kapetanom da jedes svaki dan.
Sad ja teba da budem besna na oficire sto jedu u boljoj menzi od mene
I da se osecam mozda ponizeno ?
Nonsens
Da si bila skromnija bila bi srecnija
A i u tvom odeljenju moze da se napreduje.......

Mislim savetovati ljude da rade po beogradskim splavovima
Tu si vrlo drustveno priznat.......