Author Topic: Gola Istina o Kruzerima!  (Read 102430 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #30 on: 25/January/2014 »
@ komsha89

  Hvala lepo!
Samo me zanima o kojih 1500$ kao ass. waiter ti sanjas?! Necu pricati napamet, ali ako izvuces 700, 800$ na konju si. Inace, u Bg-u mozes raditi 12 sati dnevno, 7 dana nedeljno kao gradjevinac, 30 evra dnevnica puta 30 dana mesecno, pa racunaj sam. Radi u dva kafica po jednu smenu dnevno, dva puta 1000 din dnevnica plus baksis, pa racunaj koliko je to na mesecnom nivou.

@ llolly

  Verujem da je to najhrabrija stvar koju si uradila u zivotu! I svaka ti cast na tome.
Tvoja situacija je verovatno 5 puta gora od moje, s obzirom na to da je tvoja pozicija bila 5 puta teza od moje.
  Bilo bi sjajno kada bi napisala clanak iz tvog licnog iskustva i licno meni bi bilo drago da ga procitam.
Pozdrav i srecno  :)

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #31 on: 25/January/2014 »
@ hastalavistaa

  Ti, draga devojko, kada god dodjes do nekog svog zakljucka, ja budem svaki put iznova sokirana.

Offline Tanjuska

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #32 on: 25/January/2014 »
 :clapping: odlicno napisano i potpuno tacno i istinito! imam isto iskustvo, s tim sto je meni plata acat-a bila fiksna tako da me bolelo  :tuctuc: za baksis, procenat i sve ostalo. a, kometari doticne hastalavista nek te ne doticu puno, devojka jos uvek nije bila na brodu i nije okusila sve brodske cari nize klase  :deda:

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #33 on: 25/January/2014 »
Real.Life.Drama .    :pop:

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #34 on: 25/January/2014 »
   Čašu meda jošt niko ne popi
   što je čašom žuči ne zagrči;
   čaša žuči ište čašu meda,
   smiješane najlakše se piju.

 :clapping: E svaka ti je ko u Njegosa. :rofl:
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #35 on: 26/January/2014 »
Sofija 7
ono sto si pricala o vodi nemoj da plasis ovde ljudi koji ne znaju TO su apsolutne gluposti koje pricas...dal je moguce da i ti sama ne znas odakle je isla voda kojom si se kupala..naravno da nije isla iz govana drugih ljudi boze..mogla si da se edukujes na netu ili da pitas nekog tamo oficira koji se kupa istom tom vodom..objasnio bi ti..voda se uzima iz mora/okeana naravno ..koja potom prolazi kroz filtere i preciscava se..(nije za pice)..uvek se proverava i prolazi sve zdravstvene propise...

drugo..isto onaj koment o ljudima koji rade vise godina na brodu  da su manje inteligentni..stvarno mislim da je glup neko ko je radio 5 godina na brodu i kupio stan u bg  :waiting: (zavisi naravno na kojoj poziciji ali valjda ces za 5 godina napredujes)

trece onoj ribi ne znam sad nick skidam kapu  ="" lepo je rekla "da si bila manje skromnija bila bi srecnija"
e zeno ti se zalis na GMO hranu..i sto ne mozes da pijes kafu i pusis u isto vreme.... da ovde nisi imala sta da jedes na primer bila bi srecna sto vidis onu hranu kakvu takvu i to jos besplatnu..meni je moj brat jednom docarao to sa hranom rekao je "eto mi smo svi razmazeni stalno nesto kukamo a oni indusi 6 meseci i za rucak i za veceru jedu pirinac i ne zale se cak se i nasmeju"..ako si pametna shvatices poentu

da nisi imala krevet gde da spavas bila bi srecna sto imas i taj krevet makar i u sobi 2 sa dva..da si bila toliko umorna koliko pricas ne bi te probudio zvuk ventilacije ni korak jednog prolaznika u hodniku nego bi spavala kao top..ja kad sam radila po 16 h ovde u beogradu mogla sam stojeci da zaspim koja ventrilacija koji bakraci...

mnogo si ti razmazena i nisi naucila na rad i da radis...i jos pored toga nisi naucila da se snalazis u zivotu...a lepo je o Argonaut napisao kako se snalazi na bordu ..kao sto se manje vise svi snalaze...nisi se snasla i plasis se rada..ko se plasi rada taj i strada  :clapping: :clapping:

nemoj da se ljutis..al preterala si sa negativnim kontekstom opisa kruzera jer nije bas sve tako crno  :party:

 

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #36 on: 26/January/2014 »
Bravo Layla.....to za vodu je potpuno tacno, to da voda u kabinama nije za pice je tacno i prepuna je hlora, ali postoje fontanice po brodu gde mozes da pijes vode, evo meni ce 4 godina na kruzeru kako radim i apsolutnih nikakvih problema nisam imao sa zdravljem a stalno dopunjujem vodu u flase, sta da bacam pare kad apsolutno nikakvu razliku nisam primetio od one vode koja se moze i kupiti....Inace sam sada ovaj zadnju ugovor prosao kroz ceo pogon broda i video sam postupak preciscavanja vode, i cak sam video i go**a koja ne smrde u zavrsnici postupka :-))....eto toliko o tehnologiji....i naravno postoji nekoliko filtera kroz cega voda prolazi dok ne postane kristalno jasna kao sa planinskog izvora :-)).....a kakvu mi vodu pijemo u gradu, koliko znam u svakome gradu postoje i precistaci vode, znaci nema nikakve razlike oko sistema preciscavanja nego sto je na brodu.......a sto se tice hrane, pa ne slazem se u potpunosti o kvalitetu hrane, ne kazem nije najbolja i nije bas kao nasa domaca na kakvu smo navikli ali realno moze da se jede...jeste da mi vec pri kraju ugovora dosadi i kazem neki put da stvarno nista nema da se jede jer zna da bude jednolicna hrana, ali vala se moze uvek iskombinovati. I jasam jedan od tih koji radi vec vise godina na brodu, stvarno sam nailazio na svakakve ljude i ima nas raznih, ali sebe smatram za heroja jer sam imao cilj da promenim department, posto preko agencije nisam odmah mogao da dobijem tu poziciju koju sam zeleo, poceo sam od teske pozicije (ABFST a tacnu u zivotu nisam drzao), naravno da za ovu poziciju moze da ode ko hoce, i tako sam ja odgulio 3 ugovora u nadi da ce se pozicija otvoriti za kamermana ( napominjem da sam pre broda radio na TV stanici u periodu od 6 godina), i nije se desilo to, pa sam jednostavno aplicirao ponovo preko agencije za drugu kompaniju i evo me sada vec idem uskoro na moj treci ugovor i mogu reci jedno, da sam uspeo u tome i ostvario svoju zelju, zahvaljujuci mojoj istrajnosti i verom da cu kad tad dobiti to sto zelim....nikad manje posla i nikada u zivotu vise para...ja sam presrecan, a o slobodnom vremenu da ne govorim koliko ga imam.... :yeah:

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #37 on: 26/January/2014 »
. a, kometari doticne hastalavista nek te ne doticu puno, devojka jos uvek nije bila na brodu i nije okusila sve brodske cari nize klase  :deda:

Pozdrav sa Karipskih ostrva  :plovim:
Na putu ka Portoriku

Ne osecam se kao niza klasa, svi su puni postovanja
 :party:

Nikad se sebe i svog posla ne treba stideti
Da ne bi doslo do tolike ogorcenosti
Treba biti zahvalan

Zvucim ko......khm.....
Ali stvarno tako mislim

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #38 on: 26/January/2014 »
Samo par stvari da malo pojasnim:

Otpadna voda se na brodu (i/ili na pogonu izvan broda) prociscava obicno bioloskom metodom (kombinacijom aerobnih i anaerobnih bakterija - uklanjanje organskih tvari) i/ili povratnom osmozom (reverse osmosis). Proces prociscavanja otpadnih voda je provjerena i ustaljena tehnologija koju mozete vidjeti u vecini gradova ako se raspitate malo. Naravno da se voda tretira i od mehanickih oneciscenja te dodatno klorom. Proces je strogo kontroliran na vise tocaka u sustavu, od doziranja, koncetracije klora itd. Na brodu je uvijek netko "u gvardiji" iliti na "watchu" u ECR-u i na mostu. 2nd Engineer koji ima watch u ECRu je zaduzen da konstantno prati cjelokupni brodski sustav i reagira na odgovarajuci nacin na svaki alarm koji dobije. Kontrola vode za pice je stroga i podlijeze mnogim pravilima - sve se potpisuje, arhivira itd. Taj USPH koji spominjete ne kontrolira samo prljave sankove vec obavezno kontroliraju sve vezano za pitku vodu. Najcesce klorinaciju, vrste ventila (da li su pravilni ventili stavljeni - povratni/nepovratni) te oznacavanje (bojama) pojedinih cijevi - gray water, black water, potable water. Tako da... voda za pice je sigurna. Razlika izmedju vode u kabini (tusiranje, pranje zuba, itd.) i one u "fontanicama" je sto na fontanicama ima dodatni filter za vodu. To je sve. Ista je to voda. Kupite u Walmartu filter aparat za vodu za par dolara i eto vam ciste filtrirane vode u kabini. Opet, kolicina klora je strogo kontrolirana tako da se ne obazirite na to.
Morska voda ide na isparivac (evaporator) u kojem se snizava tlak zraka kako bi voda kljucala na nizoj temperaturi (u vakuumu bi kljucala na 0 Celzija), a visak topline od motora se koristi za zagrijavanje te iste morske vode sve dok ne predje u drugo agregatno stanje (paru). Para se dalje odvodi te se hladjenjem kondenzira i opet prelazi u tekuce stanje.

Sto se tice "Crew Drilla" - to obavezno ozbiljnio shvatite. Moze vam o tome zivot ovisiti. Znam da ako nemate nikakav "safety duty" da je to bezveze i da stojite sat vremena na open decku i cekate da zavrsi. S druge strane, ljudi koji su u fire teamu moraju na sebe navuci vatrogasna odijela, maske i boce sa zrakom i znojiti se tih sat vremena i vjezbati gasenje pozara. Air bottle team trci okolo i nosi boce fire teamovima, ... Chief Engineer, Chief struje i ostali u ECRu nadziru i kontroliraju fire teamove u sprezi s mostom na kojem su staff kapetan, kapetan itd. koji zajedno kontroliraju cjelokupan proces. Nije to uopce za*****ancija. Ja sam imao nesrecu pa sam dozivio 4 pozara. Od toga 3 u makini (jedna makina eksplodirala) i jedan u jednom skladistu materijala. Srecom nije nikad bilo smrtnih posljedica ali jednom prilikom su troje bili ozljedjeni. Pozar je cesta i sveprisutna opasnost na brodu. Upamtite samo da se pozar moze dogoditi sad, ovaj tren, da moze biti mrak, da moze padati kisa i puhati vjetar. Ako brod ostane bez pogona dok je blizu kopna (npr. u Aljasci je to cest slucaj) vrlo se lako moze nasukati. Budite spremni stajati na tom open decku 8 sati dok drugi riskiraju svoj zivot da ugase pozar - u mrklom mraku, gustom dimu, ogromnoj vrucini s 15-20 minuta zraka u boci. Cesto vatrogasci kolabiraju od dehidracije ili im se pomakne maska pa udahnu dima i padaju na pod, a drugi ih onda pokusavaju odvuci na sigurno u mrklom mraku. (Ovo se dogodilo u dva navrata.)
 
Kad se vec spominje Njegosa:
U dobru je lako dobar biti; na muci se poznaju junaci.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #39 on: 26/January/2014 »
Sofija, jednu stvar ne mogu da razumem - koliko treba biti mazohista i trpeti mesecima da ti ništa nije po volji, da ti je sve zatupljivanje, ograničenost, sputavanje, ponižavanje, patnja, nesreća, nervoza, da propadaš zdravstveno, telesno, psihički, da se hraniš đubretom, piješ đubre, udišeš đubre, higijenu održavaš recikliranim govnima (tvoje viđenje), da radiš za džabe (robuješ na moderan način), da trpiš gluposti, da živiš i radiš u nehumanim uslovima, životni prostor deliš sa zatucanim ljudima itd.

Čemu sve to?! Ako je bilo toliko loše, zašto si ostala?! A nisi ni zaradila, niti uživala u putovanju. To je potpuno suludo, nema veze sa zdravim razumom!

-()-

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #40 on: 26/January/2014 »
Kaže NASA da je vrijednost pola litre vode u svemiru = $15.000.
Zbog toga su tek nedavno počeli reciklirati vodu na međunarodnoj svemirskoj stanici.
Zašto bi brod, koji se valja na vodi koju je potrebno samo desalinizirati kako bi bila upotrebljiva za sve potrebe, išao pročišćavati nečiji urin kako bi se posada (a možebiti i putnici), mogla tuširati i prati zube, a dakako i piti tu vodu?
WTF?
@majst0r je objasnio metode pročišćavanja, ali nije komentirao ovu nebulozu.

Koliko sam ja vidio, otpadna voda na brodu se "tretira" tj. obrađuje, samo kako bi bila sigurna za ispuštanje u more, jednom kada se brod nađe na dovoljnoj udaljenosti od obale (3 milje).

Evo npr. Princess se hvali da to rade tek na udaljenosti od 12 milja:

Pogledaj link za prave informacije o kvaliteti zraka, filtraciji vode i ostalim "zelenim" stvarima ovdje.

E sad, onaj tko je paranoidan, povjerovaće i da je ovo istina:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline komsha89

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #41 on: 26/January/2014 »
@ komsha89

  Hvala lepo!
Samo me zanima o kojih 1500$ kao ass. waiter ti sanjas?! Necu pricati napamet, ali ako izvuces 700, 800$ na konju si. Inace, u Bg-u mozes raditi 12 sati dnevno, 7 dana nedeljno kao gradjevinac, 30 evra dnevnica puta 30 dana mesecno, pa racunaj sam. Radi u dva kafica po jednu smenu dnevno, dva puta 1000 din dnevnica plus baksis, pa racunaj koliko je to na mesecnom nivou.


Ma devojka je izgubljena i u vremenu i u prostoru, na poziciji ass. waiter su moja dva odlicna drugara, ista kompanija, ne izlaze ispod 2000 $ mesecno, a otisli su na tu poziciju bez dana iskustva. drugo radio gradjevinu u beogradu, ocigledno nemas pojma sta pricas, dnevnica je najveca, ali najveca 2500 i to da pevas ako toliko dobijes, racunicu sam ostavio u svom prvom postu. trece , raditi kao konobar 16 h dnevno da bih zaradio 3000 mozda dnevno, puta 30 dana je 90 hiljada, oduzmi troskove i sracunaj koliko ti ostane, znaci ko kaze da na kruzeru ode i ne moze da zaradi taj je po meni glup, a ne onaj koji kaze da na duze od 3 ugovora ostaju neinteligentni ljudi. ako cu da biram da li cu 5 godina raditi na kruzeru i verovatno ustedeti za stan ili neki privatan biznis ili guliti ovde ceo zivot cisto da bih kao bio zadovoljan i prezivljavao ne hvala, ja cu skupiti muda otici i odraditi, odrobovati ili kako god tebi lepse to zvucalo, ocigledno si ti osoba kojoj je casa uvek polu prazna, tako da hvala ti na tvom iskrenom postu i misljenju, ali mogu ti reci da si mnogo nerealna .

Offline Tanjuska

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #42 on: 26/January/2014 »
Pozdrav sa Karipskih ostrva  :plovim:
Na putu ka Portoriku

Ne osecam se kao niza klasa, svi su puni postovanja
 :party:

Nikad se sebe i svog posla ne treba stideti
Da ne bi doslo do tolike ogorcenosti
Treba biti zahvalan

Zvucim ko......khm.....
Ali stvarno tako mislim


ako se ne varam ti si otisla kao youth staff, sto znaci nisi niza klasa na brodu i neces ni primetiti razliku. srecna plovidba

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #43 on: 26/January/2014 »
Ma devojka je izgubljena i u vremenu i u prostoru, na poziciji ass. waiter su moja dva odlicna drugara, ista kompanija, ne izlaze ispod 2000 $ mesecno, a otisli su na tu poziciju bez dana iskustva.

Nije ista pozicija ona je bila bar waiter.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline komsha89

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #44 on: 26/January/2014 »
Nije ista pozicija ona je bila bar waiter.

Ona je naglasila za poziciju na koju ja idem, da budem srecan ako doguram do 700-800 $