Author Topic: Gola Istina o Kruzerima!  (Read 102561 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #45 on: 26/January/2014 »
Koliko gluposti moze netko napisati, i jos misliti da je u pravu  :neee:
 

Offline GagiKv

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #46 on: 26/January/2014 »
@  GagiKV
      A moj predlog tebi je da skoknes do Beograda ili nekog veceg grada i potrazis recimo posao konobara na nekom splavu ili u kaficu. Ne znam za koju poziciju planiras da apliciras na brodu, ali radeci kao konobar tamo i ovde zaradices priblizno isto, veruj mi. A opet bices u svojoj zemlji, sa svojom porodicom, sa svojom decom i bices tretiran kao covek.


                        Sofija sine,nemoj meni da daješ savete i da mi bilo šta predlažeš,imam bar 12 godina više od tebe. To što živim u Kraljevu,ne znači da nisam živeo u nekom "većem "gradu. Ako te budem slušao,ostaće mi porodica bez "leba",tako da ,ajde ti lepo kod mame i tate na kazan,i "batali " prepisku na forumu,jer ako ne vidiš,ispala si krajnje neozbiljna. ;)
 

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #47 on: 26/January/2014 »
Treba se zaposliti i raditi u građevini ili na splavu, napisati "Golu istinu o građevini/splavovima", pa tek onda ljudima soliti pamet na tu temu. Pre toga je to obično naklapanje koje nema veze sa realnošću. ;D

Offline komsha89

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #48 on: 26/January/2014 »
Treba se zaposliti i raditi u građevini ili na splavu, napisati "Golu istinu o građevini/splavovima", pa tek onda ljudima soliti pamet na tu temu. Pre toga je to obično naklapanje koje nema veze sa realnošću. ;D

Pa to ti pricam druze, radio sam i gradjevinu i na splavu i mnoge druge poslove, zato i znam :) da je tako sjajno kako ona predstavlja svi bi hrlili da to i rade :)

Offline lloolly

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #49 on: 26/January/2014 »
znam da većina vas ovdje ima stav potpuno suprotan onome koji je Sofija opisala u svom članku, ali ne mogu shvatiti zašto toliko ljudi koji su tolko putovali i vidjeli svijeta ne mogu prihvatiti da netko ima drugačije mišljenje i gledanje na stvari od njih?? :airquotes:
ok, ako se netko pronašalo u životu na kruzeru, svaka čast, ali nemoj srat po onima koji ne djele tvoje mišljenje, ti veliki svjetski čovječe   b00/
kad sam došla na kruz, i provela tam 6mj, zar misliš da nisam pokušala sve i svašta da se pronađem svoju sreću tamo? jesam, i više nego... ali summa summarum, moja osobna odluka je da se više ne vraćam! neke se stvari ne mogu kupiti novcem. i točka.
plaća od 2.000,00 $ mi ne može nadoknaditi da me gosti gledaju ko zadnjeg ljigavca, sat vremena trčkaranja po Barceloni ne znače ništa kad te ne embarkationu prerežu leđa nakon slaganja 20-ak kreveta, konstantne noćne more radi ludih supervizorica, itd, itd...
i ne, nisam razmažena ili da neznam / neda mi se raditi, jednostavno mi NIJE VRIJEDNO   :nono:
i opet velim, svaka čast onome tko je u takvoj sredini pronašao svoj životni put, ja nisam. ne osuđujem nikog, i isto tražim zauzvrat!




Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #50 on: 26/January/2014 »
  Dragi moji, ovoliko baljezganja, ovoliku kolicinu gluposti i ovoliko preplasenih ljudi nisam skoro videla!
Dakle, ako neko iznese ciste, proverene informacije i zacini sve to sa malo ironije (gomila vas ocigledno ni ne razlikuje ironiju od realnosti) kako bi sve to priblizio ljudima, ta osoba tim istim preplasenim ljudima postaje najveci neprijatelj. Dolazim do zakljucka, da je onaj koji je protiv rada na brodu i svake vrste degradacije coveka kao ljudskog bica, za vas obicna budala, neznalica i neprijatelj. Postoje oprecna misljenja, postoje razliciti stavovi i razlicite perspektive.

  Koji je moj cilj objavljivanja ovako neceg na internetu, pre svega na ovom forumu, koji je najpopularniji sto se ove konkretne teme, rada na brodu, tice?! Da vam dam preko potrebne informacije! Jer gomila vas koji planira da ode tamo, nema blagu predstavu gde ide!

 Apsolutno me ne zanimaju negativni komentari niti me doticu. Moj cilj je jasan i ljudi koji imaju iole mozga ce razumeti poentu, razmislice i odlucice da li su spremni na takav korak ili nisu. Jer, pametno je CEO rekla: "Nije brod za svakoga".
  Nisam ja bitna u celoj ovoj prici, niti je od presudnog znacaja da li sam ja razmazena, egocentricna, samoziva i tako dalje, vec su bitne proste cinjenice koje sam objavila ne bi li pomogla ljudima koje ceka isto ono sto sam ja vec prosla.

@ layla

  Voda na brodu se reciklira. Voda na brodu kako u kabini, tako i na tim nazovi fontanama jeste za pice. Proverena je i potvrdjeno je da je za pice. Ali, voda je puna hlora, i taj isti hlor te ne moze otrovati ali i te kako ne prija tvom organizmu. Izaziva negativan uticaj najpre na probavne sisteme i isusuje ti kozu i kosu. Ukoliko takvu hlorisanu vodu pijes godinama moze izazvati tvom organizmu mnogo ozbiljnije probleme, a to je sve i naucno dokazano. Time stavljam tacku na svaku pricu o vodi.

  Da li je moguce da si ti citav moj clanak procitala koristeci mozak petogodisnjeg deteta?! Da li je, opet, moguce da si svaku napisanu recenicu shvatila bukvalno?! I da li je moguce da cu ja morati sada svima vama da nacrtam sta je IRONIJA, kojom obiluje moj clanak, pa ga mozda gomila vas i ne kapira bas najbolje. DAKLE, IRONIJA JE JEZICKI IZRAZ I FIGURA U KOME JE PRAVO ZNACENJE RECI ILI PRIKRIVENO ILI SUPROTNO DOSLOVNOM ZNACENJU IZRAZA, UPOTREBLJENIH RECI. IRONIJA JE TAKODJE I OBLIK CRNOG HUMORA.

  Draga layla, kako je sve to tebi tvoj brat lepo docarao, mogu samo da pretpostavim da ti nisi videla ni k od kruzera tako da nisi kompetentna da komentarises u tom kontekstu.
  A sto se moje bojazni da radim tice, kako si zakljucila (ovo cu prokomentarisati samo zbog ljudi koji misle da jedino onaj koji nista u zivotu nije radio ne moze da radi na brodu ili mu teze pada taj rad od drugih) nego sta nego sam radila, od momenta kada sam pocela da studiram pa do dana danasnjeg radim i samu sebe izdrzavam godinama. Tako da ne znam u kom kontekstu je to neka vrsta razmazenosti?!

@ Princ na belom konju

  Zasto?! Zato sto nisam ni slabic ni gubitnik, vec sam iz svega izasla kao pobednik. Zato sto mi na pamet nije padalo da se pognute glave vratim, zato sto sam ponosno i hrabro sve izdrzala i vrlo jasno zakljucila - tad i nikad vise. Zasto tad i nikad vise?! Zato sto bilo ko, ko drzi do sebe i postuje sebe, bilo ko ko je svestan koliko vredi i zna da ceni sebe nece dozvoliti da ga ljudi nizi od njega ponizavaju i nipodastavaju, nece dozvoliti da bude gnjida i crv, vec ce se izboriti za sebe i naterati ljude da ga cene i postuju onoliko koliko vredi.

  Ko je drugaciji brod je za njega premija!

@ komsha89

  Na glupe komentare i neinformisanim ljudima poput tebe, necu ni odgovarati. Ja iznosim cinjenice a ti lupetas.
Zelim ti srecan put i uspesnu karijeru na brodu, ti si upravo tip ljudi koji ce se podvijenog repa vratiti kuci posle mesec dana provedenih na brodu.

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #51 on: 26/January/2014 »
@ komsha89

  Samo jos jedna stvar koju sam zaboravila. Ne mogu ja tebi, dragi komSHo, kao ni momku iz Kraljeva predlagati da se zaposlis u advokatskoj kancelariji ili konkurisati za predsednika mesne zajednice u tvom gradu, ja tebi jedino mogu predloziti gradjevinu ili splav, izvini, nista licno ali to ti je sto ti je.

@ llolly

  Svaka cast. Narocito mi se dopalo ono: "ti veliki, svijetski covjece"! Genijalno! :clapping:

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #52 on: 26/January/2014 »
 :(   :pop:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #53 on: 26/January/2014 »
Sofija, najveći problem je u tvom nastupu, jer imaš nadmeni stav i podsmevaš se drugima koji imaju drugačije mišljenje, a koje smatraš manje obrazovanim/inteligentnim/obaveštenim od sebe... Sa druge strane, onima koji ti pružaju podršku npr. zanemaruješ pravopisne greške, dok "protivnike" sa lepršavom radošču dočekuješ u zasedi, tako da je očigledno da nisi objektivna osoba.

Nije stvar u tome da drugi napadaju tebe, već si ti prva napala druge. Pre svega, način tvog "upada" na forum pre objavljivanja ove gole istine nije bio nimalo primeran, jer si se izrugivala, to nastavljaš i dalje i dobila si zaslužene povratne reakcije. U tom smislu nije toliko bitno što iznosiš svoje korisno iskustvo, već što sa visine lupaš packe... a to baš i nije u redu, nije pristojno. I to ne možeš progurati na foru da dobronamerno želiš da pomogneš drugima. Nešto si slaba sa psihologijom i socijalnim odnosima. Ili možda baš naprotiv i priželjkuješ takve reakcije, kako bi lečila komplekse i izdizala sebe?

Što se tiče odgovora na moje pitanje, mislim da nikoga nisi pobedila. Vrlo jasno si mogla da zaključiš "tad i nikad više" i nakon nedelju dana, mesec dana, dva meseca... i to bi bila pobeda... ali da ti treba ceo ugovor psihofizičke degradacije za to, to nema smisla, to je poraz inteligencije i zdravog razuma.

Pročitaj ponovo svoje reči i zapitaj se zašto si dozvolila da budeš ponižavana i nipodaštavana:

Zato sto bilo ko, ko drzi do sebe i postuje sebe, bilo ko ko je svestan koliko vredi i zna da ceni sebe nece dozvoliti da ga ljudi nizi od njega ponizavaju i nipodastavaju, nece dozvoliti da bude gnjida i crv, vec ce se izboriti za sebe i naterati ljude da ga cene i postuju onoliko koliko vredi.

Dakle, dozvolila si da budeš ponižavana. Idemo dalje - da li si naterala(?) druge da te cene i poštuju? Koji su to drugi i šta imaš od toga? I dalje ne razumem tvoju pobedu, ali OK, prihvatam da u svojoj glavi to tumačiš tako. I Sloba je rek'o da je pobedio NATO.

Takođe, dozvoli i drugima, ma koliko ti smatrala da si superiornija od njih, da budu iz svoje referentne tačke svesni da vrede i da cene sebe, te da ne dozvoljavaju da ih ti ponižavaš i nipodaštavaš.

Nedostaje ti objektivnosti, egocentrična si i nadmena osoba. I to je gola istina i ti to verovatno znaš.

Za izneto svoje iskustvo i pismenost - svaka čast. Ali društvenost i kultura ti nisu na nivou. Nemam ništa protiv da debelo grešim.

Offline GagiKv

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #54 on: 26/January/2014 »
 
Samo jos jedna stvar koju sam zaboravila. Ne mogu ja tebi, dragi komSHo, kao ni momku iz Kraljeva predlagati da se zaposlis u advokatskoj kancelariji ili konkurisati za predsednika mesne zajednice u tvom gradu, ja tebi jedino mogu predloziti gradjevinu ili splav, izvini, nista licno ali to ti je sto ti je.


Za tebe čiko iz Kraljeva.. ;)


Offline komsha89

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #55 on: 26/January/2014 »
svako dalje produbljivanje rasprave sa tobom je suvisno, ti si osoba koja je "najpametnija"

ps. "Sa glupim ljudima se ne vredi raspravljati, prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku iskustvom""

Offline lloolly

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #56 on: 26/January/2014 »
koliko znam, bilo je nekoliko pokušaja ovdje na forumu da se to iskustvo stavi na papir i ispriča priča  =""
ali niti jedan takav post do sada, koliko ja znam, nije prikazao one "ne-lijepe" dane boravka na kruzu, kad te uhvate žute minute, a priznaj te da takvih minuta tj dana ima jako puno, osim ovog sofijinog posta. ja u ni jednoj rečenici nisam dobila dojam da ona omalovažava, podsmjehuje se ili napada ikoga u prvom postu.
ko ne shvaća ironiju, ili nema razvijen smisao za humor, ne treba se petljati u raspravu  :smack:

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #57 on: 26/January/2014 »
@ Princ na belom konju

  Dopada mi se tvoj post. Ti si pravi covek koji ima sasvim suprotan stav od mog a u stanju je da parira stavovima slicnim mojim!
S druge strane, jaaako lose donosis zakljucke.

  Na tvoju psihoanalizu mene ne bih da gulim tastaturu za dzabe. Samo bih ovo prokomentarisala: "Nesto si slaba sa psihologijom i socijalnim odnosima", rece ti. Mozda si u pravu, mozda ne umem da se spustim na nivo takvih psihologija kakva je vecina ovde. Mozda da probam da mucem i upotrebljavam postapalice poput 'druze, kume, brate' da bi me razumeli?!

  Aman ljudi, moj cilj nije da se raspravljam sa vama, niti me doticu nebuloze koje izvaljujete. Prestanite da svoj fokus prebacujete na mene. Tema je gola istina o kruzevima.

  Sve sto sam imala da kazem rekla sam u tekstu. Tekst sam napisala zato sto sam informisuci se preko interneta i sa ljudima koji su bili na brodu dobila informacije koje su suprotne od istine. Da sam znala ovo sto znam danas nikada ne bih otisla na brod.
Ljudima koji se informisu o poslu na kruzevima moj tekst ce svakako biti znacajan.


Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #58 on: 26/January/2014 »
Sofija, OK.

lloolly, Sofijin prvi post u ovoj temi nije i njen prvi post na forumu.

:wave:

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re: ???: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #59 on: 26/January/2014 »
drugari da li ste nekad culi za parolu "DON'T FEED THE TROL"  ???  :)  ova tema bi u najmanju ruku trebalo da se zakljuca ;) onako preventivno :)

Послато са PAP3540DUO уз помоћ Тапатока