Author Topic: Gola Istina o Kruzerima!  (Read 102319 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #60 on: 26/January/2014 »
Jer, pametno je CEO rekla: "Nije brod za svakoga".
 

mislim da ce se CEO naljutiti posto je on Muskarac

Zato sto mi na pamet nije padalo da se pognute glave vratim, zato sto sam ponosno i hrabro sve izdrzala i vrlo jasno zakljucila - tad i nikad vise.
 

da Sofija nisi toliko ponosna koliko smo svi ovde zakljucili da jesi ne bi tako prosla..Biti ponosan je veliki greh
Ne cudi me sto si tako iskustvo imala jer nisi imala podrsku ni od koga jer ne znas da sklopis prijateljstva upravo zbog svog ponosa i stava da su svi niza rasa od tebe.. a to se potvrdilo da si uspela da se posvadjas sa celim forumom i da ti se ljudi smeju ali bukvalno ti se Sofija smeju tvoj postovima...da se meni svi smeju debelo bi se pitala sta sa mnom nije uredu..pozdrav

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #61 on: 27/January/2014 »
@ layla

  Smeh je upucen virtuelnom liku.
 
  Moj cilj je da se clanak koji sam napisala cita. Ako nekome bude koristio ja cu biti srecna. Tacka.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #62 on: 27/January/2014 »
Previše kritikujete sofiju. Pogotovo to nije lijepo od onih koji nisu bili ni dana na kruzeru.
Bez obzira na sve, završila je ugovor i ja joj se zbog toga klanjam do poda. Čak nije važno ni zašto je gulila cijeli ugovor kada joj je bilo tako teško. Neka sila je bila sigurno.

Razumijem da je njeno pisanje potaklo kod dosta ljudi svakojake strahove, ali kažem, bio sam na brodu, i uvjeren sam da je moguće da je doživjela sve kako priča.
Pogotovo sam se prepoznao kada je pisala o drill-ovima i treninzima, koji ti obavezno upadnu kada su ti najmanje potrebni. Radio sam noćne smjene, pa su me te stvari presjecale oko 10 ujutro, u najgore vrijeme.

Ja joj se zahvaljujem na opširnom tekstu, koji ima i glavu i rep (osim onoga sa vodom), i bilo bi super da ima još ljudi koji su gadno prošli na kruzeru i pišu o tome. (Dobro za forum, ne za njih)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #63 on: 27/January/2014 »
Previše kritikujete sofiju. Pogotovo to nije lijepo od onih koji nisu bili ni dana na kruzeru.
Bez obzira na sve, završila je ugovor i ja joj se zbog toga klanjam do poda. Čak nije važno ni zašto je gulila cijeli ugovor kada joj je bilo tako teško. Neka sila je bila sigurno.

Razumijem da je njeno pisanje potaklo kod dosta ljudi svakojake strahove, ali kažem, bio sam na brodu, i uvjeren sam da je moguće da je doživjela sve kako priča.
Pogotovo sam se prepoznao kada je pisala o drill-ovima i treninzima, koji ti obavezno upadnu kada su ti najmanje potrebni. Radio sam noćne smjene, pa su me te stvari presjecale oko 10 ujutro, u najgore vrijeme.

Ja joj se zahvaljujem na opširnom tekstu, koji ima i glavu i rep (osim onoga sa vodom), i bilo bi super da ima još ljudi koji su gadno prošli na kruzeru i pišu o tome. (Dobro za forum, ne za njih)



Cekaj CEO respect za sve to..al nemoj molim te da mi pricas da je to srz foruma...i nemoj mi reci da neko za 6 meseci nije doziveo jedno jedino lepo iskustvo..ja sam za realnost i da ako se neko stvarno mucio na brodu naravno to napise...al stani za 6 meseci ona nije napisla nista lepo da joj se desilo ...evo citiram.. Shit putovanja, shit posao, shit crew bar, shit hrana, shit smestaj, sve sve sto postoji na bordu njoj je bilo s****..pa to nije realno i onda po mom misljenju ceo post nije realan i to ljudi ne trebaju da citaju jer nije iskreno jer je napisan od osobe koja je jako negativna..jer citala sam ovde dosta postova pre nekgo sto sam se registrovala jos 2009 god i npr losa iskustva nekih veterana su napisana jako lepo i poucno ..cak su dobijale pohvale na iskrenosti....ovo sto je Sofija napisala je bullshit

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #64 on: 27/January/2014 »
Nije bullshit, to je njeno iskustvo. Razumiješ? Ne možeš joj to oduzeti. Ona je to tako doživjela, a kao što je sama priznala, ima tu satire, ironije, pjesničke slobode ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #65 on: 27/January/2014 »
Respect ...onda u to ime da popijemo  :uzdravlje:

Offline Darus

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #66 on: 27/January/2014 »
Svaka chast za post ,svi koji su radili makar jedan ugovor u Bar-u ce se sloziti sa tobom. Osim ovoga za vodu ,sve je gola istina i osjetio sam sve to na svojoj kozi.   :(

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #67 on: 27/January/2014 »
Malopre sam pogledao Sofijine postove od prošle godine i iznenadio sam se. Pozitivno.
Mislio sam da neću više pisati u ovoj temi, ali sam ovo morao da dodam. ;D
Pogrešio sam što sam mislio da su poruke u druge dve teme od pre neki dan njene prve poruke na forumu.
Neka uđe u zapisnik da sad imam drugačiju sliku o njoj (mada kritika o ponižavanju ljudi i dalje važi, ali dok god CEO nema ništa protiv toga, moje mišljenje je nebitno). :giggle:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #68 on: 27/January/2014 »
...
@majst0r je objasnio metode pročišćavanja, ali nije komentirao ovu nebulozu.
...

Evo mene opet u offtopic s vodom. Nakon sto sam procitao sto sam napisao primjetio sam da nisam bas smisleno napisao tekst (u drydocku smo trenutno pa sam prilicno umoran -  sihterica ovaj tjedan - 90 radnih sati)

Samo da dodam:
Voda na brodu se reciklira, ali samo utoliko da se moze ispustiti u more.
Gray water je voda iz umivaonika i drugih odvoda koja nije dosla u kontakt s fekalijama.
Voda iz WC-a je Black Water.

Voda koja se pije se: 1) ukrcava u luci (bunkering) i/ili 2) se desalinizira morska.

I da... nije mi bas jasan smisao ovolikih rasprava. Svatko dozivi svoju pricu na brodu. Nikome nije bajka pa ni "nama oficirima".
Bilo je i daleko gorih iskustava od ovih spomenutih. Nije to nista cudno. Nema smisla nekome osporavati vlastito iskustvo ili ga tumaciti drugacije. Svako od nas bi u istoj situaciji imao opet neku svoju pricu.

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline boki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: GCCL, Uniworld
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #69 on: 27/January/2014 »
hvala Sofija 7 na odličnom opisu radnog mjesta! Hvala u ime svih onih koji planiraju ili se dvoume oko odlaska na kruzer i to za koju poziciju se prijaviti. Upravo zbog toga postoji ovaj odlični forum.
Dobro bi bilo kad bi sa svih pozicija koje se nude ( i ako je moguće sa više različitih kompanija) ljudi isto tako iz sopstvenog iskustva ispisali njihova zaduženja i radne sate i onda da se sve to stavi pod jednu temu...

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #70 on: 27/January/2014 »
Sofiji svaka cast na ovom postu, u toliko toga sam se pronasao mada nisam ni na slicnoj poziciji... A za ekipu koja pametuje s kopna, vidjet cete i sami jednom kad odete da je puno puno istine napisano u tom postu...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #71 on: 27/January/2014 »
Cura je iznila svoje misljenje koje vi koi niste bili na brodu ima da postujete i da joj se zahvalite. Tesko je biti cura na brodu. U biti do vas je sve to na kraju dana al da ce vas probat ponizavat i vredjat hoce. Za biti na brodu treba biti fizicki i psihicki jak. Dosta ljudi to nije, il ima jednu a nema drugo i tu pocinju problemi.
Naravno vecina vas tu misli da ste jaki al realnost je drugo. 

Evo jedna situacija, radim sa likom koi mi je nadredjeni, izmedju ostalog lik bio u ratu, bio cak i u bosni razminiravo tamo, okinula mina i razvalila mu nogu i lubanju raspolovila na pola…, uglavnom prezivio i nakon toga ne radi vise u vojsci i eto ga na brodu. Radili mi nest zajedno i kaze on meni cekaj ti mene tu, eto mene odma, ceko ga ja 15 minuta i njega nema i kontam ja da ne gubim vreme ode ja bacit smece neko sta smo imali i vratit cu se. Uglavnom vratio se ja za 5 minuta i eto menagera da di di sam ja da me ovaj trazi i objasnim mu di sam bio na sto meni menager drzi predavanje da nemogu ja samo tako otici ak mi reko da cekam. Da se mora znati di sam itd…bez obzira sta da je moj menager naletio i da je vidio da stojim, pita bi me sta stojim tu da se vatam posla nekog.
Zanimljivi dio, dolazim ja kasnije u restoran i ceka me moj nadredjeni i gleda me mrko. Govori on meni znas li ti sta si napravio. Reko znam. Govori on opet. “ZNAS LI TI STA SI NAPRAVIO”, skrguce zubima, gleda mi lik minutu i doso mi na par centimetara do mene i ubit oce, naravno ja vratio istom mjerom samo sam sto sam mu dao do znanja da sto se mene tice isti tren idemo ja  i on kuci. Gleda on mene i kaze nece da me gleda vise ovdje…da se gubim…ja se nasmijo i otisao…naravno jos sam na Seabourn, radim evo drugi raspored sa istim likom i sad smo super. Nedo bog da neko nest na mene rece…ovaj lud, uvik ja lagan raspored, on ulijece kad sta treba itd. To vam je brod ljudi moji… e i ovo je blaga verzija sta se desilo., da nije doso drugi nadredjeni i snimio sta se desava ko zna sta bi bilo.

Imam tih prica kolko oces.

Jos jedan podatak za vas koi krocili niste, sjecam se kad sam doso na Dream, doslo je nasih cc/a 20/tak sa menom. Ugovor sam zavrsio ja, i jos dva decka, od ta dva decka jedan vise nije na brodu a drugi jos radi.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #72 on: 27/January/2014 »

ako se ne varam ti si otisla kao youth staff, sto znaci nisi niza klasa na brodu i neces ni primetiti razliku. srecna plovidba

ne osecam se ni da sam visa ni da sam niza
jedino sto  je sloboda kretanja uslovno receno takva da ispada da imam vise "prava" od crew.
Ali ja to gledam ovako. Prosto kada bi svi mogli sve da rade, da se krecu svuda ,jedu svuda.....doslo bi do opsteg haosa. Zamislite tek to.Na sta bi brod licio
Ja jedem I u crew mesu I u staff mesu I ne vidim razliku u hrani.

Ne znam sto je to tako sve cudno ja sam pre radila u hotelu, nisam imala nikakva prava u okviru hotela. Samo da budem nevidljiva kad ne radim.
I ja sam to tako shvatala I nisam se osecala kao niza klasa.

E sad na brodu odredjen broj ljudi ima te povlastice I ja se pitam kako su oni to podelili ali po nekoj logici konobara ima najvise a nas recimo  ima desetak ...
stvarno ne znam koji je smisao te podele.....
ne kapiram sto bi nekom bilo krivo sto neko ima bolje uslove, ne verujem da su oficiri nesto preterano skolovaniji od mene pa imaju vise para.
Ko mi je kriv sto nisam oficirka. oT
Na kraju svi uvek mogu da se prijave za bolje pozicije.
Znam slucaj momka, dosao je kao steward, posle meseca dana presao u IT, druga devojka isto presla u Youth Staff

nema razloga za ogorcenost.......


mene iritira naslov teme
kao gola istina
kao da svi lazu I sad je neko skupio hrabrost da otvori oci buducim radnicima
kako ce se umivati govnjivom vodom I dobiti neredovnu mesecnu da prostite menstruaciju
sto bi rekla moja cimerka : RRRRIIli?

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #73 on: 27/January/2014 »
  Hvala svima!   :clapping:

Citajte ljudi, pisite, podelite svoja iskustva kako bi pomogli ljudima koji planiraju da odu na brod.

Pozz

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #74 on: 27/January/2014 »
Svako ima svoj razlog zasto je otisao na brod. Svako ima pravo da kaze sta misli o radu na brodu. Da smo svi isti ne bi bilo zanimljivo.
Da bi se nesto izgovorilo/napisalo treba dobro odmeriti.
Nedostatak svezeg vazduha jeste problem ali ako radis u potpalublju kao peraci/peglaci posteljina,mazaci i mnogi drugi koji nemaju prilike izaci na svetlo dana,kolega nije dva meseca video sunce a mazac je na brodu.
Sofija ti si ipak bila na svezem vazduhu kako god.
Razlike po zanimanjima postoje i na kopnu i u svakoj firmi. Rad po 10,11,12 sati postoji i na kopnu.
Moj radni dan u Norveskoj (radio za firmu iz Srbije) je pocinjao u 7 ujutro i zavrsavao u 7,8,9,10,11 kako kad uvece. Ta divna Norveska.
Cak su me i helikopterom vozili da bi zavrsio posao, jeeee . Grhmagrhma.
Posao na gradjevini u BG za 30 evra da ali kao vrhunski majstor.
Kao konobar dve smene u BG znaci spavanje 4 sata,ne vidis nista osim posla,koja razlika u odnosu na brod a zarada tek.
Nije lako biti Crew na brodu to je istina ali da si otisla na brod sa ciljem da ostanes duzi niz godina sve bi drugacije gledala,mozda gresim.
Ex-Yu radnici su dobri radnici,licna higijena je licna stvar,nisu samo Filipinci ili slicni prljavi ili cisti.
Posto kazes da brod nije sjajan za rad i dalje si ovde da branis svoj post,iz istog se vidi da si zatvorila knjigu zvana brod a jos uvek pratis komentare.
Uzivaj u porodici,poslu kojim se sad bavis ako radis, jer vidim da si online na forumu, i slobodi koju imas.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......