Author Topic: Gola Istina o Kruzerima!  (Read 102504 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dali_man

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #75 on: 27/January/2014 »
Ja sam jedan od onih koji tek treba da "ubode" svoj prvi ugovor (13. februara imam glavni intervju za Princess, Bar departman). Citajuci post @Sofija 7, pritisak mi otisao na 180/100  :pad:. Prvi put sam se pitao "sta mi je to trebalo". A onda sam se setio da sam ja, u stvari, vec prosao nesto slicno, sluzeci armiju. Polupismeni iskompleksirani vodnici koji ti stoje nad glavom, mrcvarenje svakojakim besmislenim poslovima 10-12 sati dnevno, moji Bahami i Istambuli su bili lokalne birtije gde odes da popijes koje pivo i osacujes neko zensko celjade koje seta ulicom i onda se vracas u kasarnu da presipas iz supljeg u prazno. Higijena je bila posebna prica, tusiranje jednom nedeljno, ako si pozarac u to vreme i ne nadjes nekog da te menja, cekas sledecu nedelju, posteljina iz doba austrougarske (tad je zadnji put i prana). I to sve za neverovatnih 9,99 dinara dnevno :D (10c/dan). Ne zelim da uporedjujem iskustvo koje sam imao sa onim koje tek treba da steknem, u svakom slucaju, u moru veoma korisnih informacija koje sam nasao na ovom forumu, ovaj uvodni post mi je najkorisniji, jer me tera da se psihicki pripremim na ono najgore. U to ime  :uzdravlje:

A sto se tice polupismenih nadredjenih, moji prethodni poslodavci, ovde na kopnu, su bili doktori nauka, uvazeni strucnjaci. Ko je njih poznavao ni pakao mu nece tesko pasti. Olos je olos bez obzira na veru, naciju, obrazovanje. Svi bi mi voleli da nam nadredjeni budu dobri ljudi, pametniji od nas, koji umeju da cene rad i trud, od kojih mozes mnogo da naucis, ali...jbg...life is a bitch

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #76 on: 27/January/2014 »
Svaka cast Sofija na tvojoj ispovesti sto se tice broda.Zelim ti sve najbolje u daljem u zivotu.
A ostali ljudi pogotovo koji nikada nisu bili na brod kao sto kaze Sef da se ne javljaju i komentarisu za nesto sto ne znaju i meni su pricali kako je vojsci bla bla ali dok ne odes i vidis POJMA NEMAS i naravno svako iskustvo je drugacije ;)I ovde ne treba nikog da osudjujemo nizasta, ljudi jer svaka ispovest ovde je pomoc. Zamislite da nema foruma da nema nikog da vam kaze bilo kakvo iskustvo ja licno se svima zahvaljujem sto ne sebicno dele sa nama iskustva informacije eto ja sam od 2011 ovde odustao od broda tada  ali evo sada se nesto ponovo  spremam pa cemo videti sta i kako

Pozdrav  svima

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #77 on: 27/January/2014 »
eto ja sam od 2011 ovde odustao od broda tada  ali evo sada se nesto ponovo  spremam pa cemo videti sta i kako

Ti koji se spremaju toliko dugo obicno i ne stignu do broda :rolleyes:
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #78 on: 27/January/2014 »
..., ali...jbg...life is a bitch

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #79 on: 27/January/2014 »
još jedan poptis na sliku CEO-a....  :yeah:

"It always seems impossible until it's done"

Offline dali_man

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #80 on: 27/January/2014 »


Teotetski ljubav lepo zvuci, malcice je drukcije u praksi... :deda:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #81 on: 27/January/2014 »
Teotetski ljubav lepo zvuci, malcice je drukcije u praksi... :deda:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #82 on: 28/January/2014 »
Ok.Jasnije nisi mogla da objasnis,slažem se.Realna slika broda.Sada cu ja da iznesem svoje misljenje sa kojim ne mora da se slozi niko ali eto cisto da podelim :D.Ti si radila na poziciji koja je po mom skromnom misljenju malo lakša nego moja.Ja sam pre broda radila zaista svakakve poslove ne bi li prezivela kao i svi ostali.Solidnog sam obrazovanja ali naravno to danas ne igra nikakvu ulogu.Moja poslednja pozicija u Beogradu pre odlaska na brod je bila menadzerska(da se razumemo 6 godina sam krvavo radila za to) i moja plata sa 12 sati dnevno nije prelazila 650 eura koje su u to vreme i nesto vredele.Vauuuuu,porodica tu,prijatelji,privatan stan,komunalije(htela sam samostalnost a ne da živim sa roditeljima) a ja eto kod kuce i tonem li tonem u depresiju...Gazda kod koga sam radila naravno postaje seljački kapitalista koji prosipa pricu o svetskoj ekonomskoj krizi(i ako to njega ne pogadja) i pocinje da smanjuje plate,povecava radno vreme(moj "neprocenjivi" socijalni zivot PRESTAJE DA POSTOJI)...Ja vec u ocajnom stanju prestajem da radim i odlucujem se da odem na brod.I da ne davim otisla sam na brod kao ass waiter i sve je ok iz teksta koji je napisala Sofija ali..ja u tome pronalazim odobre stvari,dobre ljude,obilazim pa makar i na 5 sati destinacije o kojima sam DOSLOVNO MAŠTALA dok sam radila "za dobru platu kod kuce",družeći se sa prijateljima i vidjajuci svoju porodicu svaki dan..,Ja sam međju istim tim Filipincima,Indonezanima,Jamajcanima,Turcima,Hondurasanima,Kinezima,Peruancima nasla divne prijatelje.Mene su sa radom mucili i vise nego tebe Sofija ali sam onda gledala svog prijatelja Filipinca koji radi u plasticnim cizmama i rukavicama u dish wash-u za 500 eura a inače je profesor po zanimanju na Filipinima,imala sam prijatelja Makedonca,covek sa masinskim fakultetom koji je bio utility cleaner i radio za 700 dolara,zivela sa devojkom iz Kolumbije čiji su roditelji jako imućni ali su joj rekli da nađje posao i pokaže da je samostalna i ako ona nije imala razloga da radi,moj prvi konobar je bio dečko iz Beograda koji je završio matematicki fakultet ida ne nabrajam vise i znas sta je svima nama bilo zajednicko sem "slušanja polupismenih ljudi i radeci kao robovi i slusajuci poniženja"...niko se nicega nije stideo jer je radio nesto da pokuša da uspe u svom zivotu,zaradi neke pare,obezbedi sebi i svojoj porodici pristojan zivot kod kuce,otvori svoj biznis,za necije lecenje,kupi stan,kola...Možemo sada svi da pisemo sve najgore ovde sta je ko doživeo,kako su svi zutaci glupi,nepismeni ali svi smo mi tamo iz istih razloga ma kako se mi zvali,odakle dolazili i koje vere bili.Uh jaka stvar videti čoveka koji je dosao iz kolibe kako sece nokte na nogama,lepo mu kažeš da ti smeta i sa njima problem resen.Ja u Beogradu dnevno vidim desetak bosih cigancica kako na konju skupljaju karton iz kontejnera pa se ne sokiram..Ja sam zivela na deku gde su bili neverovatno samo čistači,peraci i ljudi sa najgorim pozicijama i najmanje placenim i meni je bilo fenomenalno.Sta hod da sam ih pitala ucinili bi mi,uvek je bilo veselo i zanimljivo,sami bi mi donosili sta god mi je trebalo i ja sam njima krisom donosila hranu iz restorana koju vole i postovali su me ,a znas zasto?ZATO STO IH NISAM GLEDALA KAO SMECE LJUDSKO i u tome je razlika...Čoveku negde bude upravo onako kako on stvori auru oko sebe i to se oseća..Ok mozda ti jesi intelektualno ispred nekog filipinca ali to ne znaci da si i bolji covek(e to je neprocenjivo)...Ja sam doživljavala igrom slucaja vise neprijatnosti od svojih "pajzanosa" nego od drugih(mada je bilo dosta situacija ja nisam iskljuciva ni u jednom momentu niti isfrustrirana sto je tamo neko lecio komplekse na meni).Imala sam i ja zestoke obracune sa stvarno ljudima lošeg karaktera ali i na tome sam zahvalna jer sam naucila sta i kako treba..Koje to dostojanstvo covek ima kuci kada radi kod kuce dnevno 8 sati za 1500 dinara(e to je ni 200 dinara na sat ili ti 1,5 euro)?Ja ne pravdam robovlasnicki sistem koji vlada ali dok god ima ljudi cija je plata 300 eura brod ce uvek biti rešenje da obezbedi svojoj porodici pristojan zivot.Nasi ljudi se vrlo brzo zaborave kada odu u inostranstvo gde su bili i sta su radili.Kada vidim čoveka sa najtezim mogucim fakultetom koji cisti jer je tu bolje placen nego sto ga rodjena država ponizava sa 250 eura za nesto sto se skolovao 10 godina zasto bi se neko posebnije osecao?Ja sam obisla pola sveta a znas sta bi mogla sa mojom platom da sam ostala da vidim?Eventualno Bugarsku,Crnu Goru i Grcku narednih 25 godina i to ako imam sreće!Nemojmo da smo nezahvalni,zivot na brodu je jedno ogromno iskustvo i tu covek vidi koji su mu limiti i kakva mu je psiha.Ja se nikada nisam vratila ogorcena,umorna da ali besna  i ogorcena ne!Videti Meksiko i Karibe pa i na pola sata NEPROCENJIVO.Ja bi svi mladim ljudima koji žele da idu na brod rekla da to ucine pa makar i na jedan ugovor,da upoznaju druge ljude,kulture,da stvarno iskuse težak rad i nauče da cene svoje vreme i novac.Devojke umesto sto postaju blejacice i splavarke neka odu malo van zemlje a momci umesto sto čekaju tatu da im da dzeparac sami ga zarade.Moj zaključak je da tamo postaješ covek onakav kakav si zaista,sam,bez igde ikog,snalazis se,stvaras prijatelje,nema foliranja koje bi ti kod kuce mozda i proslo i to je ogledalo onoga sto si.Ako nista drugo upoznaš sebe onakav kakav si.I umesto sto slusaju price kako su zutaci glupi i strokavi,indijci glupi i ostale negativne komentare ja svima preporucujem da odu,budu ok sa svima koliko im situacije dozvoljavaju jer ima mnogo njih koji nisu ni glupi,ni prosti,ni loši ljudi vec je sve stvar koliko želis da budes covek.Odavno mi je neko rekao jednostavnu stvar a to je :Ako si po prirodi negativan uočava ces samo takve stvari ili ti obratno..

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #83 on: 28/January/2014 »
Čoveku negde bude upravo onako kako on stvori auru oko sebe i to se oseća..

 :zen:
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #84 on: 28/January/2014 »
@Sofija:
Devojko svaka cast za opsiran, jasan i realan post. Mogu reci da si nekada bila previse blaga a i da si iznela neke tehnicke informacije koje nisi znala. Hvala Mastoru za korekciju mada ni njegovo objasnjenje nije najtacnije ali da ne detaljisemo.

Potpisujem tvoj post 99%  =""

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #85 on: 28/January/2014 »
"Ne zavaravajte se da cete sav novac doneti kuci. Necete, kada se vratite shvaticete koliko ste bili glupi i naivni."-reče devojka
Ja bi na tvom mestu birala reci jer ti pišeš tekst koji citaju I  ljudi KOJI SU BILI NA BRODU...
Sto sam ja"glupa"(joj samo prosti ljudi SE TAKO izrazavaju oT) STO SAM PRVI UGOVOR za 6 meseci SA SVE sopinzima I trosenjem donela kuci 9000$???VOLELA BIH DA MI JEDNOSTAVNO ODGOVORIS :???:
Samo da izracunam I pitam SVE koji bi da idu na brod KOLIKO VI U STEKU IMATE KOD KUCE ZA 6 MESECI?
SRBIJA 2014
Prosek plata 300 eura
Mesecno se radi 25 dana u mesecu
300 eura/25 dana=12eura dnevno
12 eura/8 sati=1,5 sat tj 171 dinar
Znas sta JE DOSTOJANSTVO?Kada SE trudis detetu da obezbedis pristojan zivot a tvoja prica da ces raditi pre kod kuce kao sobarica ali biti sa svojom porodicom ne PIJE vodu jet tvoje dete te nece pitati o dostojanstvu vec da mu das pare za ekskurzije,udzbenike,za ispite na fakultetu...Ja cu se barem truditi da dostojanstveno zaradim pare i pruzim mozda jednog dana detetu obrazovanje u inostranstvu ne bi li moralo i ono da radi na brodu jer sumnjam da ce i za 20 godina u Srbiji plata sobarice moci da bude dovoljna...

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #86 on: 28/January/2014 »
)...Ja sam doživljavala igrom slucaja vise neprijatnosti od svojih "pajzanosa" nego od drugih(mada je bilo dosta situacija ja nisam iskljuciva ni u jednom momentu niti isfrustrirana sto je tamo neko lecio komplekse na meni).

Slozila bih se s ovim.
Ne znam zasto

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #87 on: 28/January/2014 »
 :hekla:

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #88 on: 28/January/2014 »
... blabla... gledala svog prijatelja Filipinca koji radi u plasticnim cizmama i rukavicama u dish wash-u za 500 eura a inače je profesor po zanimanju na Filipinima,imala sam prijatelja Makedonca,covek sa masinskim fakultetom koji je bio utility cleaner i radio za 700 dolara,zivela sa devojkom iz Kolumbije čiji su roditelji jako imućni ali su joj rekli da nađje posao i pokaže da je samostalna i ako ona nije imala razloga da radi,moj prvi konobar je bio dečko iz Beograda koji je završio matematicki fakultet... blabla
nevjerojatne su mi te price kad mi ljudi pricaju ovaj s onim faksom, ovaj s onim faksom, a sretni su sto su dishwasheri na brodu... pa koji k****? Ako imate vec faks, zasto ste otisli na takve pozicije? Ja sam faks ostavio i otisao na brod, ali ne kao fakin dishwasher, nikad ni nebi, otisao sam na poziciju s 2 stripe-a(kome to nesto znaci, meni apsolutno nista...). Ako ste zavrsili neki jaci faks i zaposlili se kao dishwasher onda nista drugo ni ne zasluzujete, jer ocito se neznate pobrinuti za sebe i snaci u ovom svijetu... Propali studenti, sp****li ste lovu starcima, na takve pozicije ste mogli otici bez srednje skole...

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #89 on: 28/January/2014 »
KULTURA KOMUNIKACIJE GOSPODJICE SOFIJE.... :pop1:

  Da li je moguce da si ti citav moj clanak procitala koristeci mozak petogodisnjeg deteta?"
"moguce da cu ja morati sada svima vama da nacrtam sta je IRONIJA, kojom obiluje moj clanak, pa ga mozda gomila vas i ne kapira bas najbolje"
" Zato sto bilo ko, ko drzi do sebe i postuje sebe, bilo ko ko je svestan koliko vredi i zna da ceni sebe nece dozvoliti da ga ljudi nizi od njega ponizavaju i nipodastavaju, nece dozvoliti da bude gnjida i crv, vec ce se izboriti za sebe i naterati ljude da ga cene i postuju onoliko koliko vredi."
" ja tebi jedino mogu predloziti gradjevinu ili splav, izvini, nista licno ali to ti je sto ti je."
zabe."
 Samo bih ovo prokomentarisala: "Nesto si slaba sa psihologijom i socijalnim odnosima", rece ti. Mozda si u pravu, mozda ne umem da se spustim na nivo takvih psihologija kakva je vecina ovde. "


Ja sam rodjena i odrasla u Beogradu i mene su vaspitali roditelji da postujem ljude  ma odakle dolazili i koje vere bili a sto je najvaznije da ih postujem u komunikaciji I DA NE LAZEM....Tvoj stav kojim se obracas ljudima je ogavan,seljački,iskompleksiran i kicoski!!Tvoj recnik je recnik onih splavarki blejacica i zbog takvih kao sto si ti sam izbegavala na brodu da se druzim sa "SVOJIMA" jer to su uglavnom bili kompleksasi koji su eto imali idealnu priliku da glumataju nesto daleko od kuce jer ih niko ne zna.Nemoj da lažeš da imas posao od koga mozes pristojno da živiš u Srbiji jer HELLO I JA ŽIVIM OVDE!Zivis sa roditeljima,isfrustrirana si i ovde pricas pricu prosvetljenja,karaktera i cenjenja sebe a ustvari....e zbog takvih kao sto si ti me je nekada sramota sto smo iIste zemlje ili eventualno grada!Negativnu histeriju leci na drugom mestu i ne mraci ovde mlade ljude svojom losom energijom i pricom i jos se foliras kako hoces da pomogneš.Uostalom,sada si kod kuce,sa porodicom,prijateljima i idealnim poslom od koga mozes da živiš i budes ispunjena(masta ti se bas razgranala) sta ti radis na ovim forumima i koja je poenta TEBE TAKO ZADOVOLJNE(buahahah) DA SE RASPRAVLJAS SA LJUDIMA I DA IH VREDJAS KAD SI U SVOM OBECANOM SRPSKOM SNU? :nokti: :ban: