Author Topic: Gola Istina o Kruzerima!  (Read 102422 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #90 on: 28/January/2014 »
nevjerojatne su mi te price kad mi ljudi pricaju ovaj s onim faksom, ovaj s onim faksom, a sretni su sto su dishwasheri na brodu... pa koji k*? Ako imate vec faks, zasto ste otisli na takve pozicije? Ja sam faks ostavio i otisao na brod, ali ne kao fakin dishwasher, nikad ni nebi, otisao sam na poziciju s 2 stripe-a(kome to nesto znaci, meni apsolutno nista...). Ako ste zavrsili neki jaci faks i zaposlili se kao dishwasher onda nista drugo ni ne zasluzujete, jer ocito se neznate pobrinuti za sebe i snaci u ovom svijetu... Propali studenti, sp****li ste lovu starcima, na takve pozicije ste mogli otici bez srednje skole...

A kome se ti to obracas?Ljudima koje sam poznavala i koji su imali te diplome?A sta ima lose u zavrsenom fakultetu?!PA MOZDA NISU BILI TOLIKO SPOSOBNI KAO TI A?ONE KOJE JA ZNAM SU KRVAVO RADILI I ZA SVOJU ŠKOLARINU!!!E PA NISU SVI NAPUSTILI FAX...MOZDA IM ON NESTO I DONESE OK U BUDUĆNOSTI???A KO BI  REKAO DA CE U NAŠIM DRŽAVAMA DIPLOMA BITI ISTO STO I TOALET PAPIR AKO NEMAS VEZU!!!!!NIJE LOSE ZAVRŠITI FAX A TO STO ONI RADE KAO DISH WASH-ERI PA NJIMA JE NAJTEZE!!!!!

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #91 on: 28/January/2014 »
, sp****li ste lovu starcima, 

"Kultura komunikacije"
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #92 on: 28/January/2014 »
ma nikome posebno, citam sto se pise po temi, ali uvijek mi tlak digne prica ima faks, a radi nesto sto moze bez srednje skole...
pored toliko pozicija na brodu da se zaposlis na nesto takvo... ljudi s faksom bi trebali znati nesto i pronaci, prostundirati i izboriti se za nesto bolje, to je moje misljenje... ako ides na faks samo da se nastrebas brdo gluposti koje ti nikad nece trebati, a onda kad trebas pokazati neku sposobnost i razmisljanje onda se zatvoris u kutiju metar sa metar i to je to...

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #93 on: 28/January/2014 »
"Kultura komunikacije"
bravo! pisemo ti odlicnu sposobnost zapazanja!
hvala ti sto si doprinio kvaliteti teme!  :D

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #94 on: 28/January/2014 »
Sta reci, kakvu posluku porati?
Sofija je u pravu za neke stvari a za neke nije. Neke stvari su jednostavno takve kakve jesu a druge su promenljive. Ona je lose prosla i snasla se slabije, a neko drugi je prosao bolje. Ali to je njena slika i tu se nista ne moze.
Ja ti npr Sofija mogu reci da sam ja radio deset puta tezi posao od tebe na brodu sa radnim vremenom od 12 ipo sati (Ass. Cook) i isto ti tako mogu reci da sam upoznao neke sjajne ljude, da je bilo dosta sjajnih zurki u tom istom crew baru ali i da je bilo dosta losih stvari, dosta losih ljudi, ali i te neke lose stvari zavise od tebe, kako gledas na njih, kako ih podnosis, kako reagujes na njih. U pocetku sam dosta trpeo i slusao, a prvom prilikom kada sam pokazao zube svom sefu, bilo je neuporedivo bolje. A nekada bih se smejao sefovima. U potpunosti se slazem sa tobom za diskriminaciju. Ja sam imao taj slucaj da sam radio na brodu koji je obilazio Aziju i samim tim, po mojoj proceni, na brodu je bilo bar 60% Filipinaca, 30% Indijaca, 5% Indonezana a ostalih 5% mesano. Bio sam jedini belac u bilo kom odeljenju gde god sam radio. Filipinci su se drzali zajedno, Indijci takodje i tako ko ce sta ce, onaj belac. To i da prodje nekako, mada ja nikada ne svrstavam ljude po nacionalnosti vec gledam kakav je ko covek, (tako mi je i najbolji prijatelj bio Indonezanin) ali najvise od svega me je nerviralo to sto su svi sefovi sa svakog odeljenja (inace sve Filipinci) pravili ociglednu razliku. Dosta puta sam pomisljao da se zalim onom liku za ljudska prava. Iako je moja pozicija bila Ass. Cook, otpocetka sam stavljen u mesaru zbog manjka ljudi. Posle nezgode koja me je zadesila, posto nisam mogao da koristim desnu ruku, prebacen sam na Horizont gde mi je svanulo. Pored mog sjajnog obavljanja posla, pored dobrog zezanja sa gostima (mnogi bi dolazili da se slikaju sa mnom po odlasku sa broda) prvom prilikom, sef me je gurnuo na Runera. Radio sam jos duze, uz 13 o casovnu trku, ceo dan sam znao biti mokar a kad je video da se i tu snalazim, preselio me je na preparation - jos gore. Malo sam se udaljio od teme, ali ocu da kazem, dosta je diskriminacije bilo bar na mom brodu, bar sto se tice kujne.
Tezina tvog posla je ono sto je relativno. Ja znam devojke koje su radile u Baru tvoj posao i njima je bilo fantasticno. Znale bi redovno da dobiju dosta slobodnog vremena a kad bi zavrsile smenu oko 1h dolazile bi vec nacirkane u crew bar :D Smena im je pocinjala u 11h, tako da je bilo dosta vremena za odmor.
Ti imas svoje misljenje, postovanje, ali nadovezacu se na onu tvoju recenicu na brod nikada vise - ali kao kuvar. Kako stvari stoje, otisao bih odmah na brod radeci istu poziciju kao ti. I da mi se zadesi sve isto kao tebi, jer kada dozivis da radis sa nekim k****nima u beloj prostoriji, gde ne vidis nikada ni more ne osetis pravi vazduh, ne vidis 1 gosta ili prosto ne vidis nikoga drugog a da nije kuvar a primoran si da radis sa njih 5, 6oro koji su zaista k****ni, onda ti sve bude lepse. I jedna stvar je i meni zasmetala kao i vecini. Ne mozes da kazes da je neko glup ako odluci pored svega da ide na brod, jer, zivimo u usranoj zemlji, u kojoj ako nadjes posao a da si prijavljen to je nesto ravno naucnoj fantasici, u kojoj covek sa fakultetom radi u trafici. Pritom se plasis da nece da se stvori neki rodjak od ovih sa vrha da te izbaci sa tvog radnog mesta. Na svakom radnom mestu imas nekog rodjaka koji ne zna da radi svoj posao a onda redovno ti naj**** zbog tog nekog. Zbog toga tonemo sve dublje. Zivotaris sa 25000 ne smes da preduzmes nista jer radis ili na ugovor ili na crno. Niko te ne postuje i gleda da ti ukrade svaki dinar koji imas. Perspektiva u Srbiji ravna nuli. A opet, kao sto rekoh da ima stvari sa kojima se slazem, to je, odvojenost od tebi dragih ljudi. To je po meni jedna od najtezih stvari. Ostalo se da prebroditi  :uzdravlje:

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #95 on: 28/January/2014 »
ma nikome posebno, citam sto se pise po temi, ali uvijek mi tlak digne prica ima faks, a radi nesto sto moze bez srednje skole...
pored toliko pozicija na brodu da se zaposlis na nesto takvo... ljudi s faksom bi trebali znati nesto i pronaci, prostundirati i izboriti se za nesto bolje, to je moje misljenje... ako ides na faks samo da se nastrebas brdo gluposti koje ti nikad nece trebati, a onda kad trebas pokazati neku sposobnost i razmisljanje onda se zatvoris u kutiju metar sa metar i to je to...


grubo ali istinito
znam gomilu ljudi sa mojim faksom koji su potpuno nesposobni da se snadju u ovom svetu
kunu drzavu, uredjenje, I slicno
ni da bi se iscimali da se upuste u nesto sto zahteva nova ucenja, ne daj boze da se odvoje od porodice
imaju razne klaustrofobije pa ne mogu na brod, strahove od letenja ne mogu u stjuardese,ne mogu ni sezonski na more jer imaju momka,
I sede kod kuce I ne rade nista
ili kao nesto honorarno
tuzno.....
a da .......ne prihvataju nesto sto nije u struci......

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #96 on: 28/January/2014 »
Ne mozes da kazes da je neko glup ako odluci pored svega da ide na brod, jer, zivimo u usranoj zemlji, u kojoj ako nadjes posao a da si prijavljen to je nesto ravno naucnoj fantasici, u kojoj covek sa fakultetom radi u trafici. Pritom se plasis da nece da se stvori neki rodjak od ovih sa vrha da te izbaci sa tvog radnog mesta


HHHHAH PLAKANJEEEEE  :party: :clapping: :party:

Offline Polke

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • Mickey Mouse
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #97 on: 28/January/2014 »
Sofia, vrlo demorališuće i negativno viđenje stvari. Možeš li napisati koja su bila tvoja očekivanja od posla, kao i neki background - godine u nekom rasponu, obrazovanje, pređašnje radno isustvo i kao i porodični status. Svakako nije isto kad odeš kao student sa roditeljske gajbe iz radničke porodice ili kao osoba u 30-im koja ostavlja porodicu. Čak je i tu bitno da li ideš da bi vratio dugove ili ostvario bolje prihode od trenutnih zarad lagodnijeg života.
U svakom slučaju, pozdravljam iznošenje tvog iskustva, sigurno će ljudima biti korisno. Bar onima koji umeju da čitaju između redova i ne gledaju stvari crno-belo.
'Posao na brodu nije samo posao. It's a Lifestyle.'

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #98 on: 28/January/2014 »
@ MARIJA77

  Od gomile naklapanja koje si, draga Marija77, iznela, nekako dodjoh do zakljucka da si ti uspela u zivotu i da te ceka jedna blistava karijera, uspesne konobarice na velicanstvenom nam kruzeru.  :clapping:

 Ovo mi je nekako bilo najsimpaticnije, pa da te citiram: "Nemoj da lažeš da imas posao od koga mozes pristojno da živiš u Srbiji jer HELLO I JA ŽIVIM OVDE!"
Upravo tako. I ti zivis u Srbiji. Sta ti to govori?! Jednostavno, da si nesposobna za nesto vise od filipinskog sna da radis na brodu.

  Tako da se nemoj previse opterecivati nekim tamo, izfrustriranim devojkama, poput mene, koje su uspele da u svojoj zemlji nadju posao u skladu sa onim za sta su se skolovale, da budu postovane i cenjene i od svog posla vrlo pristojno zive. Nemoj se opterecivati ni ljudima koji misle da, u 21-om veku punom razlicitih mogucnosti i sansi, brod nije jedini nacin koji ce ti omoguciti pristojan zivot.

  S obzirom na to da si se ti tako lepo snasla na brodu, taj isti brod je za tebe premija. I to je sjajno! Dostigla si svoj vrhunac i ja ti zelim uspeh u daljoj karijeri.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #99 on: 28/January/2014 »
“ The pleasure of life is according to the man that lives it, and not according to the work or place. ”

                                                                                   — Ralph Waldo Emerson
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #100 on: 28/January/2014 »
@ MARIJA77

  Od gomile naklapanja koje si, draga Marija77, iznela, nekako dodjoh do zakljucka da si ti uspela u zivotu i da te ceka jedna blistava karijera, uspesne konobarice na velicanstvenom nam kruzeru.  :clapping:

 Ovo mi je nekako bilo najsimpaticnije, pa da te citiram: "Nemoj da lažeš da imas posao od koga mozes pristojno da živiš u Srbiji jer HELLO I JA ŽIVIM OVDE!"
Upravo tako. I ti zivis u Srbiji. Sta ti to govori?! Jednostavno, da si nesposobna za nesto vise od filipinskog sna da radis na brodu.

  Tako da se nemoj previse opterecivati nekim tamo, izfrustriranim devojkama, poput mene, koje su uspele da u svojoj zemlji nadju posao u skladu sa onim za sta su se skolovale, da budu postovane i cenjene i od svog posla vrlo pristojno zive. Nemoj se opterecivati ni ljudima koji misle da, u 21-om veku punom razlicitih mogucnosti i sansi, brod nije jedini nacin koji ce ti omoguciti pristojan zivot.

  S obzirom na to da si se ti tako lepo snasla na brodu, taj isti brod je za tebe premija. I to je sjajno! Dostigla si svoj vrhunac i ja ti zelim uspeh u daljoj karijeri.



Citiracu te
"Da li je moguće da koristiš mozak petogodisnjaka dok citas postove"
Iz kog si ti mog posta zakljucila da je meni ili bilo kome PREMIJA sto radi na brodu i odakle tebi ideja da ja jos uvek radim na brodu?!!Ja niti sam opterecena takvima kao sto si ti i daleko bilo vec TI GOVORIM JASNO I GLASNO da tvoja prica da si u Srbiji nasla posao snova i pristojno zivis(izuzetak ako imas sponzora ili si u stranci pa su te ugurali negde)jednaka NAUČNOJ FANTASTICI i vredjas ljudima inteligenciju!!!Uostalom ako si vec bila tako sposobna i skolovana i pre broda zasto tada nisi nasla posao kod kuce I POSTEDELA SEBE STRASNOG HORORA NA BRODU?Niko te nije terao da odradis ugovor mogla si tako SPOSOBNA da das otkaz i vratis se kuci!A obzirom na tvoj recnik koji koristiš i kako se obracas ljudima tesko da si na visokom intelektualnom nivou!!!Umesto sto se raspravljas i pišeš bljuvotine postedi ljude svog jeftinog foliranja!!Zivis u Beogradu gde svakodnevno vidjas klosare,prosjake,nevaspitane salteruse i penzionere koji te na svakom koraku ponižavaju ALI STRASNO NA BRODU LJUDI KOJI RADE SU NEPISMENI,NE ZNAJU KO JE PREDSEDNIK AMERIKE....daj bre molim te!!!!Ni ti ne znas ko je  predsednik Filipina pa strasna stvar!!!Tim ljudima je od toga bitnije da zarade pare i naprave kucu od betona a ne "ko je predsednik Amerike vauuuuu".Podsecas me na masu blejacica koje kad se vrate pljuju po brodu ali zato kada treba da se hvale u društvu gde su bile i sta su sve videle puna su im ista a to ti sigurno nije OBEZBEDILA PLATA U SRBIJI I BEOGRADU.Super je i sto vredjas ljude da su NESPOSOBNI buahahah ahahahaha i to ti sa svim ovim postovima!Verujem da sam u Srbiji bila sa svojom platom i pozicijom uspesnija nego sto si ti sada i sto ces biti ikada ali poenta nikog nije da bude uspešan sa 650 eura (to je moja plata bila i menadzerska pozicija koja meni nista ne znaci niti da plata u ovoj zemlji),zivi na grbaci roditelja ili decka,bude prijavljen(to je taj cuveni staz) i ima mesecnu kartu za prevoz i sanja da leta 2014 skupi pare i ode eventualno na Halkidiki!!Da si se zaustavila na svom postu bilo bi ok ali si posle sa vredjanjem ljudi samo prikazala svoj jeftini karakter.Uzivaj u uspesnoj karijeri u Srbiji(buahahahahah) i ne smaraj ljude svojim poganim recnikom!

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #101 on: 28/January/2014 »

E samo usput da ti kazem ne pise se iZfrustriranim nego ISFRUSTRIRANIM.....toliko o geniju koji zna ko je predsednik Amerike :nono: :nono: :nono:

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #102 on: 28/January/2014 »
 :-*   :pop:

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #103 on: 28/January/2014 »
@ MARIJA77

  Ko je tebi, draga moja, kriv sto se primas i osecas se prozvanom?! Sve sto postizes je da me zabavis.
Take it easy. Relax  :)

  Evo nekoliko, nadam se ne tako teskih, domacih zadataka za tebe:

1. Nauci znacenje reci ironija.
2. Pogledaj sta je sarkazam.
3. Potrudi se da razlikujes to dvoje od realnog.
4. Citaj izmedju redova, nemoj biti banalna i ogranicena.
5. I nemoj me sanjati nocas, previse si se opteretila.

  Javi se kada budes uradila sve domace zadatke da te propitam.   :wave:

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #104 on: 28/January/2014 »
 :pop: :pop: :pop: