Author Topic: Test pred glavni intervju za royal?  (Read 5963 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ciga

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Test pred glavni intervju za royal?
« on: 25/January/2014 »
jel moze neko da kaze koja su pitanja na testu pred glavni intervju za royal? pozicija bar waiter tj bar server. I kakva su pitanja na nemackom na glavnom inetrvjuu ako je neko imao u skorije vreme? :) ljubi vas Ciga :)

Offline deganegane

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #1 on: 05/February/2014 »
nitko ništa? i mene zanima, u četvrtak skype interview sa RCCL...  :???:

Offline Ciga

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #2 on: 05/February/2014 »
ja znam za jedan primer sto se tice nemackog jezika... ali je bilo pre godinu dana, pa ne znam da li se nesto izmenjalo... ugl druga su pitali jel zna nemacki stvarno, on im je rekao da zna i to je to :) ispitivaci su bili neki filipinci indijci ko god tako da nisu znali nemacki uopste.... :)

Offline deganegane

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #3 on: 05/February/2014 »
da, al kolko sam vidio tu po forumu za royal je na intervjuu neka opaka ženska koja rastura 5-6 jezika uključujuči i verdammt Deutsch...  oT

Offline Ciga

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #4 on: 05/February/2014 »
pa nem pojma... kazem ti mog druga pre nekih godinu dana nisu nista pitali... daj boze da i ja budem te srece  :-)

Offline sejkara

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #5 on: 06/February/2014 »
Meni su pitanja bila random, nako s čovjekom sam pričao kako sam sta ima.. kako doma ( u Bosni). Sto zelim ici bas na Royal. Izmedju ostalog nisam mu ni dozvolio da me pita za hranu ili servis procedures koje bi trebao konobar znati ( isao sam za konobara ass. waiter i prosao). Lik prije mene nako zbunjen i ne bas komunikativan bio je bas iscjedjen vezano za pica i koktele ( on je za bar apliciro). Samo okrenite pricu na salu i nako ono nase balkanski kako si sta ima kako dica..  :uzdravlje:
Na kraju razgovora mi je lik prico o svojoj djeci i kako mu je u Miamiju radit.
Samo lagano i opusteno i nemojte zalazit u teme o hrani i piću jer ce te se isfurat bezveze.

Offline Wiwall

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Celebrity Cruises,Cunard
  • Recruitment Agency: EP,Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #6 on: 06/February/2014 »
Ja sam imao skype interview prošli četvrtak.
Samo opušteno,nije bilo strašno.

Pitala me opcenito o mom životu,zašto želim posao i da joj opišem svoj uobičajeni radni dan.
Malo smo pričali na španjolskom,za drugi strani jezik me ništa nije pitala.
A onda je pitala par pitanja u vezi bara:da nabrojim koktele koji su bazirani na rumu,one koji su bazirani na vodki.
I zadnje pitanje je bilo kako margaritu prodati gostu što skuplje.
Interview je trajao kojih 20-ak min.
Dobio sam posao :D

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #7 on: 06/February/2014 »
Meni je bio 16-tog za Royal, spanjolka Perin Debris me je intervjuisala vrlo jedna fina i nasmejana devojka.
Mi smo ponajvise pricali o tome kako sam radio kako salsa i zumba instruktor, koju sam vojsku zavrsio, na kraju je rekla kada sam joj ispricao da sam civilnu rekla da sam imao srece jer je njen otac isao pod oruzjem, jer je branio zemlju od terorizma. A da kada sam joj rekao da znma da je salsa jedan od najpopularnijih plesova u Madridu i ako se budemo nekada sreli da cemo odigrati neku  :) na sta smo poceli oboje da se smeskamo...

Posle me je pitala o restoranu, kako serviram sto i kako serviram vino kje je ona narucila, a dosla je sa 2 dame i 2 dzentlmena. Posle zasto bas vas treba da zaposli nasa kompanija tu se vadis na profesionalizam, a ja sam dodao kako umem da animiram goste koji samnom i zaplesu naravno kada imam slobodnog vremena  

Pitala me je za drugi jezik Nemacki, da li stvarnoi govorim ja sam rekao da da i koji nivo rekako sam joj interm. posle sam je pitao je l hocete nesto da vam kazem na Nemackom, ona je rekla ako mogu da se predstavim i cime se bavim i gde radim, sto sam i ucinio posle kada sam zavrsio pitao sam je l dosta ili hocete jos nesto da vam kazem, na sta je ona reklada nema potrebe samo je htela da utvrdi da li sam stvarno znao nemacki ili nisam, jer mnoge koje pita za drugi jezik kazu joj da znaju, a ona kada pita mozete li da se predstavite oni zamute, na sta sam se ja nasmejao i rekao da se ja ne zavitlavam  :neceici: i da uvek pricam istinu   :)

Na kraju me je pitala kako sam cuo za kompaniju, ja sam joj rekao da mi je jedna drugarica rekla za njih i da su jedna od najboljih kompanija u ovom biznisu i da zelim da budem deo njih na sta je ona rekla perfect!  :party: Rekla je da ce rezultate poslati agenciji u toku dana i da ce mi oni javiti da li sam prosao ili nisam na sta sam joj se ja ljubazno zahvalio i pozeleo lep dan i drago mi je sto sam vas upoznao.

Prosao sam za ass waiter-a Na Royal-u.

Unapred se izvinjavam na gramatickim greskama ( ako ih ima ), jer sam kucao brzo, a sefu foruma ( ako je post malo preopsiran za ovaj topic ).

Svako dobro narode!  :wave:

Offline Ciga

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #8 on: 06/February/2014 »
sve je to extra, samo koliko vidim vise nece praviti intervjue za royal :) nije mi jasno kako prave preliminarni a ni ne znaju da li kompaniji trebaju ljudi!? tj royal nece do daljnjeg da zaposljava srbe!

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #9 on: 06/February/2014 »
sve je to extra, samo koliko vidim vise nece praviti intervjue za royal :) nije mi jasno kako prave preliminarni a ni ne znaju da li kompaniji trebaju ljudi!? tj royal nece do daljnjeg da zaposljava srbe!

Odakle ti da nece, pa mnogi su dobili posao i otisli na kruzere za Royal, odakle ti da nece da prave za nas intervjue?

Offline Palje

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • all in!!!
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #10 on: 06/February/2014 »
pusti se toga da nece da zaposljavaju Srbe  :neceici: , problem je u tome sto u rccl kao i u celebrity-u trenutno nije velika potraznja za serverima, i slabije salju datume agencijama za ukrcaje na tu poziciju, tako da treba biti malo strpljiv... sto se tice pitanja , od prilike ti je ovako : pocinjes pricu nasmijan sa mladom spalnjolkom meni konkretno je bila brazilka ali kancelarija im je u madridu, pa ko zna ko ce ti biti, pricate malo o tome zasto zelis taj posao,zasto ides na brod, dje si radio prije ili dje trenutno radis (napomena) ako ste budzili CV OBAVEZNO ga naucite da se ne bi sje*ali!!! zatim ce te mozda pitati kako je izgledalo poslednje mjesto dje si radio, sta su tacno bila tvoja zaduzenja, sta je upsale, koje koktele znas na bazi ruma,gina,tekile,vodke (jedno od toga uglavnom) , kako bi upsale-ovo nesto od toga i ukratko ti je to od prilike to... samo sa osmijehom, nemoj da si preozbiljan i proso si...  :pop1: sto se tice drugog jezika, to su najvise dva do tri neka banalna pitanja i odmah se vracas na engleski... samo opusteno i sretno :uzdravlje:

Offline Ciga

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #11 on: 06/February/2014 »
pusti se toga da nece da zaposljavaju Srbe  :neceici: , problem je u tome sto u rccl kao i u celebrity-u trenutno nije velika potraznja za serverima, i slabije salju datume agencijama za ukrcaje na tu poziciju, tako da treba biti malo strpljiv... sto se tice pitanja , od prilike ti je ovako : pocinjes pricu nasmijan sa mladom spalnjolkom meni konkretno je bila brazilka ali kancelarija im je u madridu, pa ko zna ko ce ti biti, pricate malo o tome zasto zelis taj posao,zasto ides na brod, dje si radio prije ili dje trenutno radis (napomena) ako ste budzili CV OBAVEZNO ga naucite da se ne bi sje*ali!!! zatim ce te mozda pitati kako je izgledalo poslednje mjesto dje si radio, sta su tacno bila tvoja zaduzenja, sta je upsale, koje koktele znas na bazi ruma,gina,tekile,vodke (jedno od toga uglavnom) , kako bi upsale-ovo nesto od toga i ukratko ti je to od prilike to... samo sa osmijehom, nemoj da si preozbiljan i proso si...  :pop1: sto se tice drugog jezika, to su najvise dva do tri neka banalna pitanja i odmah se vracas na engleski... samo opusteno i sretno :uzdravlje:
Zvao sam kouzon danas kada sam cuo tu informaciju i rekli su da nije 100% sigurno da vise ne rade intervjue za royal, ali do daljnjeg je stopirano i sve koji su trenutno u procesu za finalni salju na ncl, princess ili gde vec kandidat zeli...

Offline Palje

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • all in!!!
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #12 on: 07/February/2014 »
RCCL je stao malo sto se tice bara, kao sto rekoh, ne zna se zasto i kako ali do daljnjeg ce biti tako..ako ti se zuri ganjaj druge kompanije, a opet ne znam sta bi ti rekao da li ce uskoro poceti sa intervjuima ili ne pa da li se isplati cekati... vidi sam, a na kraju nek te i iz kouzona posavjetuju ;)

Offline deganegane

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #13 on: 07/February/2014 »
ja imam interview u četvrtak za RCCL - barserver/bartender. ima još nekog da čeka na taj interview preko Employment Powera? malo sam postao skeptičan glede tog interviewa čitajuči vaše odgovore u ovoj temi...  -()-

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Test pred glavni intervju za royal?
« Reply #14 on: 20/March/2014 »
ja imam interview u četvrtak za RCCL - barserver/bartender. ima još nekog da čeka na taj interview preko Employment Powera? malo sam postao skeptičan glede tog interviewa čitajuči vaše odgovore u ovoj temi...  -()-

Ja cekam u utorak za RCCL, za waitera isto, izgubljen sam ne znam sta da spremam :S