Author Topic: Trening  (Read 11698 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Trening
« on: 24/January/2014 »
sad me prijateljica zvala da su je zvali telefonski iz office i rekli da pocinje 8.marta u francuskoj!!!
tako da eto mogu vas i telefonski obavijestiti i za koji dan joj stize ugovor
 :yahoo:

Počinje? Ugovor ili trening?
:plovim: :pad:

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Trening
« Reply #1 on: 26/January/2014 »
ne znam sta je nejasno u ovome 'pocinje'
koliko znam ako te vrate doma s treninga znaci pozdravi se s vikingom jer nakon uspjesno obavljenog  treninga nastavljas ugovor samo ne nuzno na istom brodu. (barem sam toliko ja upucen)
tako da cim pocinje trening pocinje i ugovor

p.s. ali sam je pitao da li su spominjali trening, rekla je da ne, da je razgovor trajao jako kratko, samo su joj javili datum i da kroz par dana salju ugovor j sve ostalu papirologiju
tako da nadajmo se da ce sto prije i nas ostale zvati
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Trening
« Reply #2 on: 26/January/2014 »
ne znam sta je nejasno u ovome 'pocinje'
koliko znam ako te vrate doma s treninga znaci pozdravi se s vikingom jer nakon uspjesno obavljenog  treninga nastavljas ugovor samo ne nuzno na istom brodu. (barem sam toliko ja upucen)
tako da cim pocinje trening pocinje i ugovor

p.s. ali sam je pitao da li su spominjali trening, rekla je da ne, da je razgovor trajao jako kratko, samo su joj javili datum i da kroz par dana salju ugovor j sve ostalu papirologiju
tako da nadajmo se da ce sto prije i nas ostale zvati

Koliko sam ja shvatila postove ljudi iz prošle sezone,odlazak na trening NE porazumjeva početak ugovora za sve one kojima je prvi ugovor.Može da se desi da odeš na trening pa nastaviš,ali su to srećkovići(mali broj).Ovo je jedna od postova sa treninga za 2013. :
BM
Registered
*
Offline Offline

Country: Serbia
Company: N/A
Hire Agency: N/A
Occupation: N/A
Ship: N/A
Posts: 60


View Profile  Personal Message (Offline)
   
Re: Šta sve ponijeti na trening, šta od odjeće, obuće?
« Reply #7 on: 26/Veljača/2013 »
Reply with quoteQuote
Nama su prosle godine na treningu dali crvene majice,bele pantalone i 2 crvene marame...samo su to davali od uniforme..Nosili smo kuci i kad krenes na seoznu nosis sa sobom.
:plovim: :pad:

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Trening
« Reply #3 on: 26/January/2014 »
U pravu si putnice.
Trening ne znači da ćeš nužno ostati na tom istom brodu i započeti tamo svoju sezonu. Ja sam npr. bila na treningu 7 dana pa sam išla kući i nakon mjesec dana se vratila i ''započela'' sezonu.
 Imaju taj jedan period u kojemu se održavaju ti treninzi u kojima sudjeluju svi novi zaposlenici, a normalno da ne mogu odmah svi ostati raditi. Razlog tome je isto što ih dosta dolazi kao zamjena za godišnje.
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Trening
« Reply #4 on: 26/January/2014 »
U pravu si putnice.
Trening ne znači da ćeš nužno ostati na tom istom brodu i započeti tamo svoju sezonu. Ja sam npr. bila na treningu 7 dana pa sam išla kući i nakon mjesec dana se vratila i ''započela'' sezonu.
 Imaju taj jedan period u kojemu se održavaju ti treninzi u kojima sudjeluju svi novi zaposlenici, a normalno da ne mogu odmah svi ostati raditi. Razlog tome je isto što ih dosta dolazi kao zamjena za godišnje.

Hvala za info :)
:plovim: :pad:

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Trening
« Reply #5 on: 27/January/2014 »
Hvala za info :)

Nema ma čemu. Ako imate još kakvih nedoumica, pitajte  :)
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Trening
« Reply #6 on: 27/January/2014 »
cure ja sam ocito bio u krivu  b00/
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Trening
« Reply #7 on: 27/January/2014 »
Koliko sam ja shvatio, trening je za ljude koji su tipa supervozori, menadzeri... vise pozicije, tipa za konobara ili cistaca soba nema treninga.
Ispravite me ukoliko gresim.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Trening
« Reply #8 on: 27/January/2014 »
Koliko sam ja shvatio, trening je za ljude koji su tipa supervozori, menadzeri... vise pozicije, tipa za konobara ili cistaca soba nema treninga.
Ispravite me ukoliko gresim.

Tzv.`trening` je 7-10 dana pripreme broda za početak sezone u martu,od priprema do lodinga,sve.Ako ti se posreći,kao novom na kompaniji ostaneš raditi odmah nakon treninga,koji je by the way plaćen,kao i troškovi dolaska i odlaska :D ,ako ne, vraćaš se kući,i čekaš početak svoje sezone april,maj zavisi kako te zapadne :moli:.Bar tako kažu postovi ljudi iz sezone 2013.
:plovim: :pad:

Offline mv8983

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Trening
« Reply #9 on: 27/January/2014 »
Koliko sam ja shvatio, trening je za ljude koji su tipa supervozori, menadzeri... vise pozicije, tipa za konobara ili cistaca soba nema treninga.
Ispravite me ukoliko gresim.
Trebao bi procitati sve teme iz Sezone 2013. Treningu prisustvuju oni koji trebaju poceti svoj prvi ugovor za Viking, bez obzira da li su odradili 10 ugovora na prekookenaskom brodu, bez obzira na radno iskustvo u svom gradu i slicno. Onaj ko nema radno iskustvo na Vikingu, ide na trening. Svaka kompanija ima svoje standarde i svoja pravila. Zamisli koliko bi ona tura gostiju trpila kad bi se neko uhodavao tek kad stigne na brod, posebno ako ima puno novih radnika. Meni je to bas profesionalno s njihove strane sto uce radnike na vrijeme, prije nego sto sezona pocne.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Trening
« Reply #10 on: 08/February/2014 »
 :zen: pa sad sledeće pitanje: dobiješ datum ukrcaja,da li je za očekivati taj trening u martu,za nas kojima je prvi ugovor +U+
:plovim: :pad:

Offline mv8983

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Trening
« Reply #11 on: 08/February/2014 »
^Najvjerovatnije.. Prosle godine je tako bilo. Prvo ti posalju ugovor i tacan datum ukrcaja, a kad potpises ugovor naknadno ce ti javiti za trening. Pogledaj u postovima iz prethodne sezone kako je sve islo.. Otprilike su im 15 dana ranije javljali za trening i brod na kojem ce biti tih 7-8 dana.

Ja sam bas nestrpljiva, cekam da prodje vikend, nadam se da cu i ja iduce sedmice dobiti ugovor...  :moli:

Offline Dare

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Trening
« Reply #12 on: 09/February/2014 »
Posalju ti pre contract ali si i dalje na standby,koja je fora ljudi?
Zar nisi makar malo u prednosti sa tim "peace of paper"?  :hmm:

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Trening
« Reply #13 on: 20/February/2014 »
 :) je li dobio neko datum za trening u martu?
:plovim: :pad:

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Trening
« Reply #14 on: 03/March/2014 »
 :uzdravlje: stigao datum za trening 20-26 marta.Magni - Arheimn.Ima li još ko?
:plovim: :pad: