Author Topic: koja bi nam agencija izasla u susret da radimo zajedno devojka i ja na istom brodu?  (Read 3732 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Evo ja da postavim pitanje i ovde.

Jel zna neko, koja bi nam agencija izasla u susret da radimo zajedno devojka i ja na istom brodu, a da pozicije budu ili Ass. Buffet Steward ili Buffet Steward? Naravno, voleli bi mi i bolje pozicije, ali nismo previse zahtevni. Samo da to ne bude pozicija cistaca i cistacice. Hvala.

Btw, yscandalous, sta ste na kraju uradili?

Offline rossonero

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
E druze nas muci isto pitanje kao i vas sto muci  :waiting:
Ne znam vise kome da se  obratim...
-Zvao sam Suzi iz A Priori ona bas puno parova zaposljava i garantuje da nece biti problema tj da ce sigurno biti zajedno na brodu, ali uvek ono ali
ona zaposljava samo ako imate Hrvatski pass a ja naravno iz Srbije neam sanse :/ a sto se tice drugih agencija zasto ne mogu da obezbede parovima sigurnost od razdvajanja nije joj jasno
jer ona nema problem sa time... kaze da se te druge agencije verovatno ne trude dovoljno...   

-Zvao sam Sinisu iz EP on kaze da su isli preko njih parovi ali da ne moze da mi garantuje da li ce nas staviti na isti brod...
-Safe Cruise ista prica mada kolko sam ja skontao oni rade samo za princess cruises

Jos cekam sta ce ljudi iz agencije Kouzon da mi odgovore ako nemozu da nam izadju u susret onda stvarno ne znam sta da radimo...
Ima varijanta da kada nas stave na razliciti brod odes se tamo zalis da te prebace i za 3,4,5...30 dana vam kompanija izadje u susret i opet ste zajedno ali tesko kad vam je prvi ugovor
a na nasu zalost nemamo ni jedan ugovor iza sebe  :nono:

Pomagajte dobri ljudi, sta da radimo mi zaljubljeni?  :-*

Offline komsha89

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Pa sto tesko? dosta ljudi je pisalo kako su uspeli i prvi ugovor da dobiju da zajedno odu ili da se kasnije spoje, samo treba biti uporan, spominje se neka potvrda o vanbracnoj zajednici ako niste u braku, jbg niko ti ne moze garantovati, bolje i to da ti kazu nego da te lazu, samo je bitno da ne padnes u ocaj ako se desi da neko ode pre, taj sto prvi ode krece borbu za spajanje :D

Offline rossonero

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Ne znam da li je bolje da apliciramo za iste pozicije i da to budu neke gde ima najvise radnika (da bi bio manji problem za spajanje)
Da li se u isto vreme polazi ako idete na iste pozicije ili?
Da li je najbolje odabrati kompaniju koja ima najvise brodova (zbog lakseg i brzeg spajanja)?
Dosta toga sam procitao na forumu ali jos uvek nisam nasao odgovore na neka pitanja...  :pad:

Offline komsha89

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Ja i moja devojka smo aplicirali preko kouzona za restoran i oboje prosli, naglasili agenciji da zelimo da idemo zajedno i da znamo da to moze da se izvede i eto sad cekamo da dobijemo datum, pa cemo videti sta i kako dalje :) ne bih da ti dajem savete zato sto ni ja nisam sto posto siguran da cemo odmah otici zajedno, ali znam da cu dati sve od sebe da se to desi, ako ne od prvog dana onda kasnije :)

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Savet: Nemoj ni da se nadas makar ti pricali da je sve dogovoreno sve dok ne stupite na isti brod.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
rossonero, Safe nemoj uopste da uzimas u obzir za parove i da, oni saradjuju samo sa Princess Cruises. A i tu imam razlicite primere. Jedan par je uspeo da se spoji tek posle 4 godine dok je drugi par uspeo da se spoji posle 3 meseca.
Sto se tice EP i Sinise, znam nekoliko parova koji su uspeli iz prve da odu na isti brod a ako pak nisu otisli vec od prvog onda su upali vec drugog. Stvarno ne znam da se iko pozalio da nije uspeo da se spoji posle nekog kratkog vremena (drugi ugovor najvise) bar sto se tice EP-a. Ne kazem da nikad nije bilo ali ja nikada nisam cuo da se neko zalio.
Tako da, ostaje samo Employment Power ili eventualno Kouzon, tako da, javi leba ti sta su ti odgovorili  :moli:
E sad, kako mi je objasnjavao jedan lik koji je, po njegovom, otisao bez problema na prvi ugovor sa devojkom preko EP-a, najbolje bi bilo da se devojka i ti prijavite pod istom pozicijom isti departmend, tipa konobar. Te pozicije se uvek traze i uvek su im potrebni ljudi pa su samim tim i vece sanse da se upadne na isti brod.
Nego, meni nije jasno jedno. Odlazio sam direktno na sajtove samih kompanija i neke od njih naglasavaju kako su prijateljski nastrojeni prema parovima. E te kompanije su upravo u odnosima sa EP-om i ja mislim da je jedna i sa Kouzonom i nije mi jasno zbog cega je problem agenciji da nas spoje otpocetka zajedno kada te agencije naglasavaju da su prijateljski nastrojeni i raspolozeni da prime parove na brod...?