Author Topic: Actyl, Kanadska recruiting agencija  (Read 13556 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Actyl, Kanadska recruiting agencija
« on: 30/January/2014 »
http://www.actyl.com

Riječ je o kanadskoj recruiting agenciji koja posreduje između kanadskih poslodavaca i kandidata iz drugih zemalja i čini se da ne naplaćuju ništa za svoje usluge.
Prošle godine su imali nekakvu prezentaciju u Zagrebu a novodno bi se to opet moglo dogoditi sad u ožujku.
Djeluju većinom na području zapadne Kanade i ima ljudi koji su već otišli preko njih ali ne znam detalje.
Mislim da se radi o dosta sigurnoj i pouzdanoj agenciji i ovo mi se čini kao najjednostavniji način da se ode u Kanadu.

Zna li netko nešto više o tome?

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Actyl
« Reply #1 on: 30/January/2014 »
Citat sa njihovog sajta:
Quote
Why You Should Look at Recruiting Workers from Croatia

However, a lesser-known fact is that Croatia is currently facing a shocking unemployment rate of 50 percent. For obvious reasons, this has led to troubling times for many Croatians, who have begun looking for work outside of their home country. For companies throughout Alberta and Saskatchewan, however, this has also provided a chance to fill the employment gap with skilled workers who are eager to relocate and find better opportunities here in Canada.

http://www.actyl.com/why-you-should-look-at-recruiting-workers-from-croatia
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Actyl
« Reply #2 on: 30/January/2014 »
Uopće nije loše za neke, pogotovo one bez fakulteta.
Perači prozora (bez iskustva) dobiju $12.00 po satu  :pop:

Experience:
- No experience required, on the job training provided
- Some schooling preferred

Other requirements:
- Not afraid of heights
- Basic reading, writing and math skills required
Wage: $12.00
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Actyl, Kanadska recruiting agencija
« Reply #4 on: 05/February/2014 »
Zvuči sjajno. Nema posrednika. Kakav je to e-ticket što traže?

Actyl Group will then visit Zagreb, Croatia, March 9-12, with information sessions taking place daily from 10 a.m. to 5 p.m.

At these events, Actyl Group representatives will meet with and interview candidates directly, ensuring that they meet the needs of the various employers looking for skilled, hard-working individuals to fill critical roles. Candidates are asked to bring an e-ticket, copy of their resumes (CVs) and a passport to the event.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline goran

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Actyl, Kanadska recruiting agencija
« Reply #5 on: 05/February/2014 »
jel ovo samo za HR i EU zemlje ili vazi i za ovu nasu ..zna neko nesto malo vise..ili da se ceka i da se ganja...i moli bogu kao i za sve ostalo
 :pilot:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Actyl, Kanadska recruiting agencija
« Reply #6 on: 05/February/2014 »
jel ovo samo za HR i EU zemlje ili vazi i za ovu nasu ..zna neko nesto malo vise..ili da se ceka i da se ganja...i moli bogu kao i za sve ostalo
 :pilot:

Samo za europske zemlje. Ako imaš Hr pasoš vjerovatno može. Ostali, neka se prvo pridruže Europi.  -()-
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Actyl, Kanadska recruiting agencija
« Reply #7 on: 06/February/2014 »
Jednostavno je, prijaviš se preko onog i dobiješ kartu za event koju izprintaš i s tim se pojaviš tamo. Jednostavnije od ovoga ne može biti, ali ono što me malo brine je to što im poslovi koje su izlistali na svom siteu baš i nisu neki, uglavnom fast food restorani i pizzerie, bar što se ugostiteljstva i hotelijerstva tiče, nigdje se ne spominju neki ozbiljniji hoteli a Kanada puna poznatih internacionalnih hotelskih lanaca.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Actyl, Kanadska recruiting agencija
« Reply #8 on: 06/February/2014 »
U tome i jeste stvar, da te šalju tamo gdje njima treba, a ne gdje bi ti htio.
Western Canada.


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Actyl, Kanadska recruiting agencija
« Reply #9 on: 06/February/2014 »
Pa ako je zapadna Kanada, ne znači automatski da te šalju u neke subpolarne vukoje*ine (OK, Saskatchewan i Manitoba možda i nisu baš neke aktraktivne destinacije, ali ništa strašno). BC je najpoželjnija provincija za život, a Alberta je puna nacionalnih parkova i planinskih resorta i nigdje nema tako dobar izbor poslova nego tamo. Ali nije destinacija ono što mene muči nego posao. Ipak previše toga znam da bih okretao burgere u McDonald's u.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Actyl, Kanadska recruiting agencija
« Reply #10 on: 06/February/2014 »
S obzirom na vrste poslova koje nude (a vidim imaju i posebnu sekciju za regrutaciju Filipinaca), reklo bi se da su ovo ponude samo za jeftinu radnu snagu za najniže poslove. Više se isplati raditi na brodu i štedeti tu lovu nego raditi ovo na kopnu. Od oglasa na sajtu samo par poslova su dobro plaćeni a tiču se supervizorskih mesta na građevini. Sve ostalo fast food i čišćenje, itd... Što se tiče boljih ugostiteljskih lanaca i hotela, imam prijatelja koji je sa brodskim iskustvom sommeliera uspeo da dođe do razgovora za posao sa hotelskim menadžmentom, ali nije išao preko agencije nego je sam tražio posao. Na kraju je odustao i vratio se na kruzer kao sommelier. Mislim, ne bih nikoga obeshrabrivao sa ovom agencijom i ovim tipovima poslova, ali ovo je dobro samo ako želite po svaku cenu otići legalno na kopno u Kanadu (ili gde god). Za neku dalju perspektivu kao fast food radnici i čistači - nisam siguran.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Actyl, Kanadska recruiting agencija
« Reply #11 on: 06/February/2014 »
Pazi, cruiseri i imigracija u Kanadu nisu baš ista stvar. Na cruisere ideš prvenstveno da bi zaradio a u Kanadu di si osiguraš bolji život.

Ima tu dosta ponuda i za supervisore, čak i jedna za resturant managera, ali nije baš da se kao netko tko ima nešto znanja i iskustva na respektabilnim mjestima vidim u toj vrsti "restorana". Možda taj Boston Pizza još nekako jer me malo podsjeća na Pizza Hut koji me ugodno iznenadio kad sam prvi put tamo otišao, ali ti Burger King, KFC i slični, mislim da tamo definitivno nemam to tražiti. Mislim, da se to preživjeti nekoliko mjeseci dok ne nađeš nešto bolje, ali bojim se da bi viza mogla biti vezana za to radno mjesto koje prihvatiš. Ja se nadam da ovo izlistano na siteu nije sve što mogu ponuditi i da imaju nešto "ispod stola" za odabrane kandidate, jer ipak, znamo da je većina spremna raditi bilo što samo da odu u Kanadu, a Workin Holiday se većinom i svodi upravo na to.

Možda je jedno malo konkretnije rješenje Young Professionals viza. Vidio sam da ima dosta otvorenih radnih mjesta kod hotela koji pripadaju lancima kao što su Sheraton, Hyatt, Fairmont, Hilton itd., posebno u Alberti. Uglavnom, ako dobiješ pismenu ponudu za posao od strane poslodavaca, onda si jednom nogom već u Kanadu, sve ostalo su samo formalnosti. Naravno, ne mora značiti da će biti zainteresirani za nekog s drugogo kraja Europe, ali s druge strane, Alberta je puna nacionalnih parkova u blizini kojih se nalaze brojni luksuzni planinski resorti. Nekako sumnjam da im je jednostavno popuniti sva radna mjesta u toj pustoši i divljini, daleko od većih gradova.   

Offline zlo20

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Actyl, Kanadska recruiting agencija
« Reply #12 on: 06/February/2014 »
ja sam si rezervirao e ticket i idem tamo iako sam vec dobio posao na kruzeru kad sam bio na zadnjem intervjuu ali prijateljica iz razreda  srednje skole mi je dobila posao preko te agencije u talijanskom restoranu u regini u sasqu i jbg sat joj je 10,32 ali joj sa tipsima sat dodje do 20-25 cad na sat i kaze da se da zivit i uz to raznosi novine u svom kvartu gdje zivi i te novce od novina stedi za kako kaze godisnji u hrvatskoj i da kada se preko jih dobije posao vezan si za to radno mjesto godinu dana nakon cega ako aradis kako bog zapovijeda produze ti za jos jednu godinu a onda trazi permant resident status i onda si na konju

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Actyl, Kanadska recruiting agencija
« Reply #13 on: 06/February/2014 »
Pa ako je dobila posao konobara u nekom pristojnom restoranu, onda je to sasvim OK za početak. Nakon te dvije godine može naći bolji posao ako joj to nije dovoljno dobro dugoročno gledano. Ja se osobno nadam da je moguće dobiti posao recepcionera (koliko vidim, u većini provincija se nudi dosta toga, posebno u Alberti, ali bi mi bilo OK raditi i kao konobar u nekom kvalitetnom hotelu ili restoranu kao privremeno rješenje. 

Offline zlo20

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Actyl, Kanadska recruiting agencija
« Reply #14 on: 06/February/2014 »
moze se dobit recepcionar ona a i ja smo zavrsili za recepcionare ali kada je dobila ponudu svodilo se na nocni rad veca fixna placa ali kad je konzultirala se sa deckom koji tamo vec radi kao konobar u hotelu u sasktoonu odlucila se za konobarenje...primanja su ipak veca jos pogotovo ako uspije nabit koji prekovremeni