Author Topic: Koliko ljudi skoci sa broda a koliko ispadne nesrecnim slucajem?  (Read 3326 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Aj jedna crna tema :)  :neee:

Relano uvek sam se pitao kako to ljudi zavrse overboard. Cuo sam dosta prica da su ljudi skakali lastu i da se te informacije uvek zastaskaju tako da bih hteo da se pozabavimo malo time ali bez trolovanja. Kakva su vasa iskustva i da li se desavalo u toku vaseg ugovora. Iz moje perspektive tesko je pasti sa broda osim ukoliko bas nemas nameru da se samoubijes ali to mozes uraditi i na kopnu. Interesuje me da li znate za neke nesrece?

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Nazalost na mom prvom ugovoru davne 2011 na CCL Splendoru ,jedan clan posade iz Sri Lanke je pocinio samoubojstvo  skocivsi preko ograde .To je bas negativno za sve nas ,neki se jos i danas oporavljaju od od ovog soka . :nono:

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Ja sam recimo cuo da je dosta ljudi bilo terminated jer su samo pomenuli da ce skociti. Tako da obratite paznju kako se "zezate".

Pitanje za admin-a: "Zasto je pola mog posta obrisano?"

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja sam recimo cuo da je dosta ljudi bilo terminated jer su samo pomenuli da ce skociti. Tako da obratite paznju kako se "zezate".

Pitanje za admin-a: "Zasto je pola mog posta obrisano?"
Tvojega posta?
Kopirao si gomilu teksta sa druge web stranice I zalijepio ovdje. Sta je tu tvoje?
Google penalizira dupliranje tekstova, a autori sadrzaja imaju puno pravo zabraniti kopiranje svojeg intelektualnog vlasnistva.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Tvojega posta?
Kopirao si gomilu teksta sa druge web stranice I zalijepio ovdje. Sta je tu tvoje?
Google penalizira dupliranje tekstova, a autori sadrzaja imaju puno pravo zabraniti kopiranje svojeg intelektualnog vlasnistva.


Ok kapiram zabrinutost, ali ne treba biti paranoican. Pazi ja sam dosao u dilemu, ako stavim samo link ispada da reklamiram neki sajt sto nije cilj. Ukoliko zalepim samo DEO teksta za koji smatram da moze da bude zanimljiv i da doprinese zajednici to nije problem i Google to nece penalizirati! Zasto sam odlucio da stavim deo teksta i link pa ko zeli neka procita ostatak. Elem Google penalizira ukoliko uzmes ceo tekst i zalepis ga na drugj strani, tj penalizira samo tu stranu a ne ceo sajt. Elem, ovo sto sam ja uradio dopinosi tvom SEO jer ja isopirao ukupno 7-8 recenica, google to gleda kao "pozivanje na reference", povezuje tematiku sajtova sto ti moze pomoci u SERP-u, a i sama rasprava oko tog teksta doprinosi kreiranju sadrzaja sto G podrzava. U prevodu slobodno koristi tekst i doprinesi mu i stvaras SEO poene.

Ono o cemu nih se ja brinuo sa sam vlasnik foruma je slededce:
- da li su svi izlazni linkovi sa sajta "nofolow"
- da ne preteram u blackhat tehnikama koje ti premnjujes (stvaranje spam blogova i facebook strana sa dupliranim sadrzajem kao na forumu i linkovanjem na forum)Sad odoh u off ...

Eto ... odoh u off ...

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Meni nije jasno kako nema sigurnosnih kamera po open decku kod crew bara a i u putnickom delu,(ispravite me ako gresim,na Princesu ih nisam videla).Call me crazy,ali zar nije onda brod mesto za savrsen zlocin,nema tela,nema dokaza,nema snimka kamere,i sami znate koliko ima poremecenih ljudi na brodu.Na kraju se proglasi overboard,dal je pao ,namerno skocio,ili ga je neko gurnuo ostaje zauvek nepoznato .Ili recimo putnici,neka lujka koja hoce da se resi svog matorog muza milionera,gurne ga preko ograde i nikom nista ,pao je sam. :pop1: Al najozbiljnije,nista od toga nije nemoguce .

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Nemaš se zbog čega čuditi, pomorski advokati uveliko trube o tome, čak tvrde da kruzeri nemaju sigurnosne kamere za takve overboard slučajeve iako to zakon od pre par godina propisuje....A zašto je to tako - pa verovatno zato što su to isuviše moćne korporacije koje imaju ljude na pravim mestima, ne žele snositi odgovornost i uplitati se u razne sumnjive slučajeve sa mogućim milionskim tužbama - i na kraju krajeva - je*e im se...
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić