Author Topic: Kriptovalute  (Read 10160 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Polke

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • Mickey Mouse
    • View Profile
Kriptovalute
« on: 31/January/2014 »
Jedan od vidova zarade putem racunara je i crypto-currency mining. Posto je bitcoin baziran na SHA265 za sta postoje ASIC uredjaji koji uglavnom nisu dostupni na vreme da bi se zaradilo jer diff ide vrtoglavo gore, kopaju se alternativne valute bazirane na scrypt algoritmu. Za to vam je potrebna jaca AMD grafika, dovoljno jako napajanje da podrzi overclock i internet konekcija. Uglavnom se kopa preko pool-ova pa se vrsi rasporela po principu PayPerLastNShares, gde na osnovu vase snage dobijate deo kolaca :) Zatim trgujete na berzi, kupujete druge koine za koje smatrate da imaju perspektivu da skoci, ili direktno za bitcoin i zatim razmenite u menjacnici i prebacite na racun i trosite $$$.
Uglavnom je do sada bilo isplativo, ko je imao srece i poceo 2011 i cuvao koine do septembra, mogao je vrlo lako da postane milioner.
'Posao na brodu nije samo posao. It's a Lifestyle.'

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kriptovalute
« Reply #1 on: 01/February/2014 »
Ne izgleda mi perspektivno:

U mrežu se ubacuje 25 bitkoina svakih 10 minuta. Trenutno uređaj koji košta 1.000 dolara može da napravi jedan bitkoin za mesec dana. Što više ljudi „rudari”, manja je zarada, pošto se deli.
http://www.politika.rs/rubrike/spektar/Digitalni-svet/Hiljadu-Srba-iskopava-bitkoin.lt.html

E sad, 1 Bitcoin = $819.00, što je jako dobro (trenutno), ali ...  :hmm: ne ulaže mi se $1000 tek tako u nešto nepoznato. Logika je, da radi - svi bi se bavili time.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Kriptovalute
« Reply #2 on: 02/February/2014 »
Radilo nekada,do 9-og meseca je moglo da se kopa grafickim karticama,a od kad su se pojavili ti ASIC uredjaji ili ti komponente kako god... nema isplativosti na bit coin-u
Da bi se isporucio jedan ASIC uredjaj treba da se ceka najmanje tri meseca,a dif ide gore jer je sve vise ljudi koji su u prici.
Zasto je sve vise ljudi zainteresovano za rudarenje jer je cena bit coin-a od leta do 11-og meseca skocila sa 50$ - 60$ - 120$ na u jednom trenutku 1200$ i predvidjaju da ce i dalje da skace,ali su se tu neke stvari umesale,bla bla pa je u jednom trenutku pao sa 1200 na nekih 450 $ pred kraj godine
Ono sto moze i dalje da se kopa preko grafickih kartica koje su nama dostupne, kao sto je Polke rekao su trenutno alternativne valute bazirane na scrypt algoritmu jer ASIC jos uvek trenutno ne moze da kopa scrypt valute,ali pricaju da ce se oko 4-og 5-og meseca napraviti ASCI koji moze da kopa i ove valute.

Oni koji znaju za ovo naravno da se bave ovim i to mozes da zakljucis po ceni i potraznji ATI grafickih kartica kako kog nas tako i u svet-u jer se ne mogu naci na trzistu ili ako ih nadjes onda su im cene  visoke
Cena je zbog potraznje u roku od dve nedelje otisla gore za 100 Eura. Pogledaj te cene za ATI Radeon 7950, 7990 i R9 280x i R9 290x. To su trenutno naj bolje grafe za rudarenje. NVIDIA graficke kartice su jako slabe za ovo bez obzira dali je naj bolja NVIDIA graficka u pitanju

Jedna od Scrpt valuta je Litecoin (LTC) od pocetka do kraja 2013-te godine skocila sa 6 centi na 38$ u jednom trenutku.
Da je neko bio hrabar pa kupio za 1000$ dolara LTC-e i sacekao da cena skoci zaradio bi milione kao i oni sto su poceli da kopaju BitCoin davne 2011-te ili jos bolje 2009-te kad je se ova valuta pojavila.
Ali ko je znao da ce cena ovih valuta vrtoglavo da skoci...  -()-  i ko je bio lud da ulozi 500-600 eura, a mozda i vise  za graficke kartice, da bih zaradjivao u to vreme 10 eura ili mozda malo vise mesecno...
Predvidjaju da ce cena da raste i dalje ali stanje je takvo da trenutno vrlo malo oscilira pa se ljudi bave i trgovinom coin-a pokusavajuci da malo vise zarade na taj nacin.

Ja sam odustao zbog skorog ulaska ASIC-a u scrypt  valute, jer trebao bih da dam 1200 eura da napravim dobar komp koji ce da mi donosi oko 800$ mesecno i jedino bi mogao da ga isplatim do aprila,a kad dosta ljudi odustane od rudarenja pojavice se milion grafickih na prodaju tako da bih sa tim bio samo na nuli jer graficke nebih mogao da prodam ili da ih prodam za male pare.
Jedino da cuvam te coin-e dok im jednog dana mozda ne poraste vrednost

Ono sto mi nije jasno ko ima profit od tog rudarenja i za koga se radi uopste i ko placa rudare jer cinjenica je da se pare isplacuju na bankovne racune i da ljudi kupuju razne stvari Coin-ima
Spominje se da je Bitcoin Amerika izmislila kako bih izvukla zemlju iz krize jer je svetska kriza pocela 2008,a Bit coin se pojavljuje prvi put 2009-te ,a ceo sistem su opsosobili da radi kako treba 2011-te

http://www.youtube.com/watch?v=VOVKowJkk2A
http://www.youtube.com/watch?v=VBO_aLmgtp8