Author Topic: Da se i ja predstavim (Assistant provision master)  (Read 2249 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
E pa dodje vreme da se i ja predstavim,posle godinu i kusur dana provedenih na forumu.I`m goran and i`m 29 years old and...a da,ovako pocinje intervju :) Razlog ovog posta nije `da se oduzim forumu jer bez njega nikad nebi otisao na brod` kako kaze vecina,naravno tu ima dosta istine al` resio sam ovo da napisem jer sam aplicirao za poziciju o kojoj nema bas puno toga napisanog (APM).Elem,posto sam posle 7 godina ostao bez posla a u tom trenutku se na forumu pojavila informacija da safe cruise ima otvorenu poziciju APM poslao sam im CV istog casa.Posle par dana,posto nisam dobio nikakav odgovor odlucio sam da ih pozovem.Tu je pocela prica kako nemam iskusta,pa sta sam sve radio,koliko dugo da bi mi na kraju zakazali razgovor u agenciji.Razgovor je trajao 10-ak minuta,provera engleskog i receno mi je da moram malo da naucim o skladistenju mesa,voca,povrca i sl posto to nisam nikad skladistio i zakazali joj jedan razgovor i rekli koja dokumenta treba tada da im donesem.Drugi razgovor je bio formalnost i tada su mi rekli da ce preliminarni,trening i finalni biti od 5.2 do 12.2 ove godine naravno.Poslali su nam i skriptu za trening koju smo trebali da proucimo (ja nisam) i neke formulare sa podatcima o nama koje smo trebali da donesemo na preliminarni.

Preliminarni-bio mi je zakazan za 6.2 u 13h.Dosao sam ispred agencije oko pola 1 i za divno cudo nisam mnogo cekao,dosao sam na red oko 13.30.Kad sam usao unutra ocekivao sam ispitivanje 15-20 min,toliko su bili neki fotografi koji su bili ispred mene i kroz glavu mi je prolazilo sve i svasta medjutim razgovor izmedju mene i madjara (madjari su bili na preliminarno i radili trening) je trajao sve 3-4 minuta.Pitanja su bila otprilike ovakva:

-Predstavi se
-Koju si skolu zavrsio
-Koliko dugo radis u skladistu
-Na kojim temperaturama cuvamo meso
-Na kojim temperaturama cuvamo voce i povrce
-Na kojim temperaturama cuvamo zamrznute proizvode
-Kolika mi je bila plata na zadnjem poslu,koliko sati se radilo i zasto sam napustio posao

Mozda je bilo jos neko pitanje il` podpitanje al` sve ukupno 3-4 min,ne vise.Da sam prosao saznao sam isti dan i sutradan su vec poceli treninzi i testiranja.Prvi test je bio naravno marlins test engleskog,koji me je najvise i brinuo.Svi kazu to nije nista,to je za peti razred osnovne al` ljudi,ja sam skolu zavrsio pre 10 godina :) Medjutim test stvarno nije bio preterano tezak,imao sam 86% i nisam cuo da ga je neko pao taj dan,mada je bilo dosta ljudi koji su losije uradili pa su im obarane pozicije.Posle toga je radjen princess test koji je po meni dosta tezi al` tu smo imali pomoc agencije i naravno pomagali se medjusobno pa smo i to nekako pregurali.Posle toga je usledio trening,na kome se uci sve sto ima u skripti,o sigurnosti na brodu,sta sme sta ne...Za moju poziciju trening je trajao samo dva dana,prvi dan posle tih testova imali smo 6-7h slusanja o sigurnosti na brodu sa `jednom` pouzom od svega 15 minuta.Drugi dan smo dosli oko 10 u hotel na trening i ja sam bio do prve pauze,do 1h,rekli su mi da nisam u obavezi da slusam nastavak posto je on bio baziran na obuci za kuvare i mesare.Rekli su mi da ce moja grupa sutra imati finalni test o sigurnosti na brodu i da sam posle slobodan do finalnog.Tako je i bilo,finalni test je bio o svemu sto ste ucili na treningu a hteli ne hteli morali ste to zapamtiti jer ste slusali zadnja 2 dana 10h o tome.

Finalni intervju-mi je bio zakazan za 11.2 u hotelu Tulip in u 12h.Kasnio sam pola sata (unervozio se) jer sam uhvatio pogresan bus sto mi se desilo i pre toga jednom kad sam isao na trening a kad sam nasao hotel usao sam u njega sa jednog bulevara a posle 5-6h cekanja na intervju izasao na drugi bulevar i drugi put se izgubio isti dan :) Da se vratim sad na hotel i moju nervozu za koju sam mislio da ce procim cim udjem unutra kad oces jes.Udjes unutra i onda tek krece nervoza i iscekivanje intervjua koji kasni par sati,u mom slucaju 5.Poceo sam da tesim sam sebe,ma nije to nista,citao si ti na foromu ko prodje preliminarni finalni je samo formalnost,2-3 pitanja i to je to.Tu iluziju su mi ubrzo razbili kad su prozvali nas par da dodjemo pred prostoriju gde se odrzavao sam intervju.Verujte mi niko,ali niko,nije izasao odatle ispod 15 min ispitivanja.Vrhunac je bio kad su italijani odlucili da je vreme za rucak (koji je za njih trajao sat) a za nas nekolicinu citavu vecnost.Mislim da sam taj dan do intervjua (do 17h) popusio dva pakla cigara.Kad su se vratili prozvali su dvoje-troje ljudi i dosao je red na mene.Kad sam usao unutra i seo ispred italijana (ne znam ni sam kako) al` osecao sam se kao sad kad sedim u svojoj sobi pored racunara,pijem kafu i pusim cigaru.Sva nervoza je nestala.Tu je krenulo detaljno ispitivanje koje je trajalo 20-ak min o mom iskustvu i naravno (neizbezno) ono sto smo ucili na treningu.Pokusacu da napisem pitanja koja me je pitao i ako ih je bilo stvarno mnogo:

-Standardno predstavljanje
-Skola koju sam zavrsio i dali sam radio u struci
-Da li sam ozenjen i imal li dece
-Da mu opisem jedan dan na poslu (nije bas lako kad moras malo da lazes)
-Kako istovaram kamion (naravno viljuskarom)
-Sta sam sve skladistio i kako
-Na kojoj temperaturi cuvamo meso
-Zasto se ne sme cuvati na vecoj temperaturi od 5 stepeni
-Da li sme da se cuva meso zajedno sa ribom i zasto ne (ne samo zbog mirisa vec i zbog bakterija)
-Danger zone for bacteria  (45-140F) -Sa treninga
-3 bucket system -Takodje sa treninga i to me je bas do detalja ispitao
-Kako cuvamo povrce i na kojoj tamperaturi (nista od navedenog se ne skladista zajedno,za sve imaju posebni frizideri)
-Koliko sati sam radio na zadnjem poslu i jesam li navikao da imam dosta radnih sati
-Gde sam ucio engleski (tu ga nisam lagao :) filmovi,internet...)
-Zasto zelim da odem na brod
-Koji mi je cilj,da odradim jedan ugovor il` nesto vise
-Da li ce mi predstavljati problem da delim sobu sa nekim i to sto sam odvojen 6 meseci od kuce
-Ukoliko dobijem posao kad mogu da idem (as soon as possible)

To bi ukratko bilo to,bilo je sigurno jos pitanja al` ko ce se sad svega setiti,na svako njegovo pitanje ide neko podpitanje.Najbolji savet koji smo dobili od agencije pred sam intervju je bio `Sto vise vi pricate to ce vas manje oni propitivati` true.Sad sam se setio njegovog zadnjeg pitanja:

-Do u have something to ask me?
-Yes,just `am I good`?
-Yes,u`r good...i nastavio nesto da prica a meni se i dalje u glavi vrti u`r good :)

Tako se zavrsilo dvadesetominutno ispitivanje i pocelo cekanje potvrde od agencije ko je prosao a ko ne (kazu rezultati za 7-8 dana) opet iscekivanje i nervoza.Ako neko ima neko pitanje tu sam,sad bar imam vremena za sve.
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Da se i ja predstavim (Assistant provision master)
« Reply #1 on: 15/February/2014 »
Lepo napisano  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Da se i ja predstavim (Assistant provision master)
« Reply #2 on: 17/February/2014 »
Hvala sefe.Samo da dodam da je stigao i zvanican mail sa potvrdom o dobijanju posla  :uzdravlje:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Da se i ja predstavim (Assistant provision master)
« Reply #3 on: 18/February/2014 »
čestitike na poslu...  :uzdravlje:

"It always seems impossible until it's done"

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Da se i ja predstavim (Assistant provision master)
« Reply #4 on: 19/February/2014 »
Hvala  :uzdravlje: sad sledi (nadam se) laksi deo posla  ;)
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Re: Da se i ja predstavim (Assistant provision master)
« Reply #5 on: 19/February/2014 »
može malo više info o plaći ????  :uzdravlje:
scared man cant win !

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Da se i ja predstavim (Assistant provision master)
« Reply #6 on: 20/February/2014 »
Naravno,plata je 1170,tako su bar rekli u agenciji i na treningu!To je sad pocetna plata u celom galley departmentu (bila je 920)  :rolleyes:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor