Author Topic: Odlazak u Francusku Legiju Stranaca  (Read 23184 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Odlazak u Francusku Legiju Stranaca
« on: 02/February/2014 »
Ja u aprilu ove godine idem u francusku da probam da postanem deo legije stranaca. Ako ima zainteresovanih mogu mi se javiti da se dogovorimo oko odlaska za francusku.
 :embarrased:

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Odlazak u Francusku Legiju Stranaca
« Reply #1 on: 02/February/2014 »
Ja idem u drugom pravcu u to vreme,ali bih voleo da cujem kako si prosao.A kakav sam,mozda i ja nekad nabasam tamo. oT
Karma is a bitch,don't be an ass !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Odlazak u Francusku Legiju Stranaca
« Reply #2 on: 02/February/2014 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Odlazak u Francusku Legiju Stranaca
« Reply #3 on: 03/February/2014 »
Ja idem u drugom pravcu u to vreme,ali bih voleo da cujem kako si prosao.A kakav sam,mozda i ja nekad nabasam tamo. oT
Cim budem mogao I ako budem primljen i ako me odbiju javljam kako je bilo  ;)

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Odlazak u Francusku Legiju Stranaca
« Reply #4 on: 18/May/2014 »
Kao sto sam i obecao izvestaj sa puta u Francusku legiju staranaca. 8 maja sam krenuo iz Beograda za Marsej put traje 20 sati na nesrecu putnika to vece na autoputu u Sloveniji puce guma pa smo proveli par sati cekajuci da se ista zameni a Srpka posla niti imaju rezervnu niti imaju alat...prica za sebe pa dok dodje sevis. u petak 9 maja stizemo u Marsej samo da naponem da iz Srbije nije potrebno da imate putno osiguranje ili povratnu kartu da biste usli u EU. Stizemo u Marsej trk do zeleznicke stanice koja je u sklopu autobuske kupi  se karta za Obanj(Aubagne) posto je u obanju regrutni centar voz polazi sa perona 3 put traje 20 minuta, do zgrade legije stranaca je jako lako stici sa zeleznicke stanice se prodje pored fudbalskog stadiona, zatim ide jedan kruzni tok i par stotinka metara tu je regrutni centar legije stranaca, posto je bio petak nema lekarskog pa se ceka do ponedeljka.
Lepo nas crnac  u uniformi  dovede do menze mene jednok srbina, kineza koji nezna nista drugo sem kineskog i poljak do menze gde je veceru vec zavrsilo gomila ljudi u civilu sa svih strana. Vecerasmo pokupi nas neki poljak i odosmo do jedne prostorije gde sve izvadis iz dzepov i ranaca i stavis na sto i to se popise , novac i licne isprave kao i telefon se stavalju u posebnu faciklu i oduzimaju se. Ostale stvari se vracaju u ranac i idu u kavez iz kojeg dobijete ranac uvece pred pocinak da se istusirate obrijete i zamenite nesto od vesa spavanje od 21h do 7h posto je vikend ustaje se ujutru ide se nadorucak koji je tragedija mala marmelada i jos manji margarin, rucak i vecera su ok. I onda se upoznate sa raznim likovima meni je najzanimljiviji bio lik i australije koji je u francuskoj od 14. 4 meseca  tj aprila u francuskoj poslao ga doctor na pregled u bolnicu u gradu pa mu ovi zakazali za par nedelja i covek odradi lekarski ali ostade beza para. Tako da sam kaze ako me ne prime u legiju ja neznam kako da se vratim kuci.
Ustvari tj pregled je i najzanimljiviji doktoru kako nesto sumljivo pravac u bolnicu u gradu ili privatnu kliniku najeftiniji pregled 50 Eura, mene za nesrecu zadesi isto doktoru sumnjiv neki moj maladez i posalje me u bolnicu, kad oces u bolnici ni da cuju ne zanima ih nego me salju u privatnu kliniku kad tam lep kazu za 4 nedelje zakazan pregled ja prvo nema dovoljno novca da provodim toliko vremena u Francuskoj.
Posto sam vec imao povratnu stacu nego nazad u Marsej i odem u Hostel jako blizu stanice London Conection najeftiniji u Marseju 22 eura, i tkao sam prove pet dana turisticik u maseju jako lep i jako skup .
Danas sam stigao kuci pa cu sutr najverovatnije da zakazem kod deramtolog i da vidim da otstranim taj mladez pa kroz par meseci opet put francuske.
Ako nekog zanima nesto vezano za legiju stranaca neka slobodno pita...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Odlazak u Francusku Legiju Stranaca
« Reply #5 on: 19/May/2014 »
Wow, pa to je opakiji pregled nego da ides na brod, cuj madez ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Odlazak u Francusku Legiju Stranaca
« Reply #6 on: 19/May/2014 »
Naravno da je opakiji. Jedno je biti profesionalni vojnik a jedno nosit tacu. Da ne pricam kolko francuska mora ulozit vremena i novca da bi postao operativan legionar.

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Odlazak u Francusku Legiju Stranaca
« Reply #7 on: 19/May/2014 »
Wow, pa to je opakiji pregled nego da ides na brod, cuj madez ...


Posto imaju samo ordinacuju tipa opste prakse i za sve zast doctor nije siguran salje u bolnicu u gradu gde je najeftiniji pregled 50 eura, ako zavrsis pregled isti dan mozes nazad u kasarnu da ne bi placao hotele i hostele ali ako ti zakazu kroz par dana ili jos gore par nedelja onda je vec problem. Za mladez je razumljijvo posto je malo nepravilnog oblika jos sam i kuci razmisljao da ga odstranim bio kod dermatolog i ona mi kaze kao ok mada cu sada morati manje vise zbog legije nego zbog sebe vise.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Odlazak u Francusku Legiju Stranaca
« Reply #8 on: 19/May/2014 »
za*****ano je to sa mladezima, nije ih lose odstraniti kad su veliki i nepravilni. Ja sam imao jedan na ledjima oduvek i prosli ugovor mi ga je senior doktorka na brodu skinula. Nije mi smetao nikada, samo je nju jako nervirao pa me je nagovorila da joj dozvolim da ga odsece. Bolje tako, sad bar ne razmisljam o tome...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Re: Odlazak u Francusku Legiju Stranaca
« Reply #9 on: 04/June/2014 »
Ne bih da obeshrabrujem bilo koga, pogotovo što nije u pitanju lično iskustvo, već jednog druga iz grupe sa treninga za odlazak na brod.

On otprilike kaže da je sve kao u filmu, ali gore, jer je stvarnost i na sopstvenoj koži.
Znači, treninzi, tj. obuka je brutalna, batine u ogromnim količinama su normala, kao i psiho-fizički teror.
Ostao je bez slezine od batina.
Možda on i laže, ali ne izgleda mi tako.
Ako čita ovo, pozdravljam ga, ide i on na brod ovih dana (verovatno je u Revidi prećutao za slezinu, kao što bih i ja).

Izvinjavam se ako deluje kao off topic, ali sumnjam da će se javiti "pravi" legionari.

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Odlazak u Francusku Legiju Stranaca
« Reply #10 on: 24/June/2014 »
Ne bih da obeshrabrujem bilo koga, pogotovo što nije u pitanju lično iskustvo, već jednog druga iz grupe sa treninga za odlazak na brod.

On otprilike kaže da je sve kao u filmu, ali gore, jer je stvarnost i na sopstvenoj koži.
Znači, treninzi, tj. obuka je brutalna, batine u ogromnim količinama su normala, kao i psiho-fizički teror.
Ostao je bez slezine od batina.
Možda on i laže, ali ne izgleda mi tako.
Ako čita ovo, pozdravljam ga, ide i on na brod ovih dana (verovatno je u Revidi prećutao za slezinu, kao što bih i ja).

Izvinjavam se ako deluje kao off topic, ali sumnjam da će se javiti "pravi" legionari.
Jedino ako je bio u drugoj rezimenti I pravio probleme inace bas licno znam covek kome je ovo drug agodina u prvoj rezimenti i uopste se ne zali.