Author Topic: Fred Olsen  (Read 3128 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Fred Olsen
« on: 02/February/2014 »
Postali su malo aktualniji nego inače zahvaljujući pojavi nove agencije, pa mislim da bi bilo vrijeme da Fred Olsen dobije svoj topic na ovom forumu. Riječ je o Norveškoj kompaniji sa sjedištem u UK i orjentirani su skoro pa isključivo na britansko tržište, velika većina cruiseva kreće iz britanskih luka, tako da je atmosfera na brodovima "very British". Osnovani su još davne 1848, i svo to vrijeme u obitljskom vlasništvu, ali čini se da im cruising nije glavna djelatnost već su više orjentirani na teretnjake i trajekte, tu me malo podsjećaju na MSC. Sveukupno imaju 4 broda trenutno, svi su nabavljeni kao već rabljeni, pa potom temeljito preuređeni. Prije nekoliko godina se pojavila vijest da su naručili od nekog korejskog brodogradilišta prvu novogradnju u povijesti kompanije, ali je sve ostalo na tome, valjda je narudžba otkazana. Zanimljive rute, imaju dosta duge cruiseve, malo mi izgledaju kao Cunardov siromašni brat, iako bi P&O vjerojatno bio puno bolja usporedba. Većinu posade čine Filipinci, časnici su uglavnom Norvežani i Britanci, za staff nemam pojma. Koliko znam, jedina osoba sa ovog foruma koja radi za njih je iza-oblaka ali se nadam da ima još netko tko bi mogao reći nešto o njima.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fred._Olsen_Cruise_Lines
http://www.fredolsencruises.com/home
http://www.cruiseserver.net/travelpage/cruiselines/f_olsen.asp

Offline Perfect_Stranger_990

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Fred. Olsen Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photographer
Re: Fred Olsen
« Reply #1 on: 18/April/2019 »
Ja se uskoro ukrcavam na njihov brod Balmoral pa javljam utiske kad se vratim..

https://www.cruisemapper.com/ships/Balmoral-596
Three simple rules in life:
If you do not go after what you want, you'll never have it.
 If you do not ask, the answer will always be no.
If you do not step forward, you will always be in the same place.

Offline Perfect_Stranger_990

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Fred. Olsen Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photographer
Re: Fred Olsen
« Reply #2 on: 03/August/2019 »
Fred.Olsen, kao što sam već napisao u drugoj temi, ima 4 broda u floti: Boudicca i Black Watch su "sister ships", skoro identični, ali su isto tako i najstariji (napravljeni '72 i '73), Braemar koji je najmlađi (samo 26god. ) i Balmoral koji je sa 1200-1300 putnika po kruzu i 500-600 crew-a najveći u floti.

Kao fotograf sam otišao na Balmoral ali su me posle 17 dana prebacili na Black Watch.
Na Balmoralu je lab na deck1, kabina deck3 (crew area) i galerija na deck6 ali će posle dry docka biti na deck7.
Na Black Watch-u galerija, lab i kabine su na deck5 tako da je lakše što se toga tiče a i kabine su mnogo bolje i veće.
Problem je buka i vibracije svuda, posebno kad brod radi manevar a kabine su na aft strani.

Svu opremu (kamera, objektiv, flash) nosiš svoju a od uniforme dobijes sako, dva para pantalona i 3 polo majice. Uniformu za Formal isto moraš poneti sa sobom.

Brodovi kreću iz britanskih luka, putnici su 99% Britanci pa je i plata u funtama.
Plata je na procenat, na kraju svakog kruza i izađe oko 800 funti mesečno.

Na Black Watch-u je trenutno kapetan Filipinac (ne znam da li je to uobičajeno) a engine oficiri uglavnom dolaze iz Hrvatske.

Nijedan brod nema crew bar, samo Crew Zone tako da nema previše zabave onboard.

Itinerary je uglavnom vrlo dobar, mada sam ja imao nesreću da u prvih 6 kruzeva na BW imam 4 škotskih sa veoma bezveze ports of call..



Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Three simple rules in life:
If you do not go after what you want, you'll never have it.
 If you do not ask, the answer will always be no.
If you do not step forward, you will always be in the same place.

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Fred Olsen
« Reply #3 on: 03/August/2019 »
Kul post, malo ima o ovoj kompaniji.
Mozes li napisati malo o drugim dep. ima li nasih tamo, kakv je sastav ljudi, gde idu ostali brodovi, kakvi su ugovori itd
Pozdrav!

Offline Perfect_Stranger_990

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Fred. Olsen Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photographer
Re: Fred Olsen
« Reply #4 on: 19/August/2019 »
Kul post, malo ima o ovoj kompaniji.
Mozes li napisati malo o drugim dep. ima li nasih tamo, kakv je sastav ljudi, gde idu ostali brodovi, kakvi su ugovori itd
Pozdrav!
Jedino medicinske sestre sam video na Fred. Olsenu iz Srbije, nema nas u drugim dep.
Velika većina posade je iz Azije (Indija, Filipini, Tajland). Iz Hrvatske dolaze engine i bridge oficiri.
Itinerary je uglavnom dobar, Norveška, Island, Mediteran.
Balmoral u januaru ide na kruz 70 dana oko J. Amerike, Boudicca je u Aziji a Black Watch 2021 ima World Cruise..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Three simple rules in life:
If you do not go after what you want, you'll never have it.
 If you do not ask, the answer will always be no.
If you do not step forward, you will always be in the same place.