Author Topic: Da li je ukinuta pozicija sommelier na Carnivalu??  (Read 2170 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Ovako: čuo sam neke glasine da je pozicija sommelier ukinuta na Carnivalu pa bih hteo saznati da li je to istina i šta će biti sa ljudima koji su do sada taj posao radili ? Da li će biti premešteni na drugi neki posao ili će popiti otkaz ? Zapravo, isto sam čuo i za Princess ali me ta kompanija ne interesuje pa se fokusiram na Carnival. Znam da je na forumu svojevremeno bilo ljudi koji su šljakali kao sommelieri pa ne bi bilo loše da razjasne.

"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Da li je ukinuta pozicija sommelier na Carnivalu??
« Reply #1 on: 03/February/2014 »
Istina je. Nema vise sommeliera na Carnivalu. Oni koji su na toj poziciji zavrsit ce ugovor dokraja, a za dalje im Carnival "nudi" da se vrate na onu poziciju na kojoj su bili prije sommeliera. Tako bi se nas sommelier Zoran (odlican sommelier i kolega, imala sam srece sto sam s njim radila cijeli ugovor, da ga malo pohvalim :) ) trebao vratiti na poziciju steakhouse servera, ali nakraju ce se ipak vratiti kao bartender, sto je fakat bolje za njega. Jer ovo drugo za njega bi bilo s konja na magarca.

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Da li je ukinuta pozicija sommelier na Carnivalu??
« Reply #2 on: 23/February/2014 »
To sam i ja cula...  ""]] Medjutim to treba proveriti, jer ako sam dobro razumela, neki brodovi ce zadrzati sommeliere, iz prostog razloga -reputacija...Ne znam koje sve linije spadaju sada u Carnival...Ako se ne varam sa njima su i P&O i Cunard i sa tih brodova mogu pribaviti informacije, pa cu postovati...Ako neko ima nesto zaista provereno za poziciju sommeliera na Cunardu -vrlo bi mi znacio info...I hvala unapred!
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Da li je ukinuta pozicija sommelier na Carnivalu??
« Reply #3 on: 24/February/2014 »
Carnival Cruise Line i Carnival Corporation su posve dvije drukčije stvari i svaka od kompanija pod carnivalovim kišobranom se obraća drukčijem tržišnom segmentu u tome i je poanta posjedovanja više brandova. To me ne čudi puno za Carnival CL koji je Carnivalov proizvod za široke mase, ali za prestižnu luxury kompaniju kao što je Cunard, to bi bilo nezamislivo, a o Seabournu koji je vrh Carnivalove ponude, da ni ne govorimo.

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Potpuno se slazem...Cela ta prica za Cunard je vrlo cudna, jer Cunard onda ne bi bio to sto vec jeste...Ipak -na Cunardovim brodovima sommelieri su naculi da ce povlacenje biti izvrseno u roku od 2 godine...To zaista zbunjuje, jer oni donose novac kompaniji, a i treba sada sve restaurant waitere obuciti...Hmmm...Nije to nesto sto se da nauciti u par dana...Treba tu studiozna priprema...Materija nije tipa- naucim 10 vina i cao...A svemu tome treba dodati i najavu novog broda -Queen Anne...Ono sto je interesantno -to je i da P&O, koji je ipak nekoliko klasa ispod Cunarda, a sada pridruzen njemu -takodje povlaci wine waitere sa istom pricom dokvalifikacije postojecih waitera...

Ono sto mene dodatno zbunjuje je info da Cunard nece do kraja godine raditi intervju za F&B...To mi nikako ne ulazi u glavu...Znam da ima mnogo ljudi na listi cekanja, ali mnogo ih je i koji odlaze...nemoguce da im ne trebaju ljudi ni na jednoj poziciji... ""]]

Hajde ako neko nesto zna o tome -neka postuje...I bila bih jako zahvalna ako bi neko znao koja agencija u regionu radi sa Cunardom...Znam za Employment-power Zagreb, ali ima li jos neka...Kouzon i Sea agency ne rade sa njima...Sta je sa Madjarskom, Bugarskom, Rumunijom?
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...