Author Topic: Royal caribbean vise ne zaposljava drzavljane srbije i turske?  (Read 19193 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Proverena informacija od regrutera iz RCCL-a je da su agencije iz uzimale pare kandidatima i zato AGENCIJE ne mogu da salju kandidate.
Dakle prijavite se preko stranih agencija ili posaljite mail regruterima kompanije za zahtevnije pozicije.


Offline Bubble

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Ali mene salje agencija, tako da ne razumem kako je to moguce onda  :hmm:

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Ja sad ovo ne razumem u potpunosti...hoces da kazes da je sve puklo zato sto agencije uzimaju proviliju il`...
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline Nemanja91

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Nema nam druge nego da se okupimo i da potpisujemo molbu-peticiju kako bi nas opet zaposljavali :D Da obecamo da cemo biti dobri :D
Navodno je prica da u RCCL odavno postoji nezadovoljstvo sa posadom iz Srbije zbog raznih ispada,i da se samo sitnica cekala da bi doneli ovu odluku
Konacna odluka donesena nakon jednog velikog problema koji su izazvali 2 crewmembera iz Srbije.Sta je u pitanju ne zna se.
Samo moje licno misljenje je da mnogo gubimo zbog ovoga.Posto je u zadnje vreme prevelik broj kandidata uopste sa ovih prostora koji bi posli na brod,Royal bi bio vrlo bitan faktor u svemu tome.
Onda cemo svi da se natrpamo vjerovatno kod Princessa na finalni pa sta ko dobije.Ili jos bolje da prodjemo svi pa da nas bude kao Filipinaca,Indonezana i ostalih batica.
When life puts you in tough situations don't say why me,just say try me

Offline CaptainSpaulding

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Eto ja prosao glavni intervju za Princess u aprilu i vec sam se smorio od cekanja i prosla me je volja za brodom zato sto mesecno ovde imam troskove i pare koje sam cuvao za brod, da kupovinu odece i obuce koje mi trebaju polako ali sigurno nestaju i morau da pozajmljujem novac sto mi uopste nije bio plan.


Bojim se da cu se jos nacekati, april je malo jer cujem da ima onih koji isto cekaju prvi ugovor, 4 meseca, 5 meseci, 8 meseci......

Offline Karaburac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 92
    • View Profile
Jel ima neka novost u vezi zaposljavanja srba na Royal ili je i dalje ista prica?

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Ja sam bio na treningu prije 7dana koji je organizovao kouzon i rekli su da je srbima zabranjeno na royal,makedoncima na princess,hrvatima i crnogorcima isto negdje ali  sam zaboravio...
Kad kazem srbi,hrvati... mislim na ljude koji imaju pasos te drzave ne na nacionalnost,tj. mozes biti tadzikistanac ali ako imas pasos BiH mozes apicirati na sve kompanije.
Na Balkanu jedino ljudi koji imaju BiH pasos su za sada otvoreni za sve kompanije.

Offline Karaburac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 92
    • View Profile
Za Makedonce i Rumune znam da ne mogu na Princess posto sam jos zaposlen na Princess-u ali bih da menjam poziciju ali vidim da na Royal mogu da zaboravim iako imam dobru vezu za tamo da zavrsim sve bez agencija ali opet dzaba kad ne primaju Srbe:)

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Odes u ambasadu ili konzulat ili kako se vec zove Republike Srpske, kazes da si Srbin da zelis imati i pasos BiH.
Juce citam u novinama da drzavljanima Srbije Madjarska dijeli pasose,samo moras imati nekog pretka da rodjen na teritoriji bivse Austrougraske.
Imas raznih varijanti.

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Pre par dana sam pitao regrutere za RCCL u Kouzon-u vezano za Srbe, potvrdili su da je tacno zabrana je od Januara 2014, i neznaju do kada ce takvo stanje biti niti zasto, ali pretpostavljaju najmanje 9 meseci.  :deda:

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Neki belaj su napravili oko kabine, zaboravio sam tacno sta.
Rekli su nam jos da svi kandidati iz Srbije, BiH, Hrvatske, Makedonije potpisuju izjavu da ce se kupati svaki dan.
Bilo neko balkansko drustvo nisu se kupali nikako pa su ovi rjesili da to stave u ugovor.

Offline mali od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Neki belaj su napravili oko kabine, zaboravio sam tacno sta.
Rekli su nam jos da svi kandidati iz Srbije, BiH, Hrvatske, Makedonije potpisuju izjavu da ce se kupati svaki dan.
Bilo neko balkansko drustvo nisu se kupali nikako pa su ovi rjesili da to stave u ugovor.
ahahahahaha svecano obecavam da cu se kupati...kakve su ovo gluposti  :facepalm: neverujem....
a ako je istina tuuugaaaa

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 :facepalm:

baš bi volio to vidjeti u ugovoru. "kupaću se svaki dan".
Potpis: tatatatira
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Budaletine se ponapijale i napravile haos, to je vjerovatno jedan od razloga.
Drugi razlog je da mnogo njih rano raskida ugovore.

Princess ne prima Makedonce jer se njih par napilo i rasturilo svoje kabine, to nam je rekao Makedonac na prezentaciji.


Interesantno da Bosance nijedna kompanija nije blokirala.  :D :D
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)