Author Topic: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?  (Read 18915 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Pozdrav svima.

Da li je neko bio u Dubai-u i radio tamo? Imam ponudu preko safe cruise-a da idem da radim za platu od 1000 dolara...

Sta mislite, da li je to dobro? I da li neko zna jos neku agenciju koja salje u Dubai sem Agave i Safe cruise-a.. pozdrav

Offline kole88

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #1 on: 18/February/2014 »
Ja sam bio u Dubai..moj savet ti je da ne ides nikako tamo :deda:  ja sam otisao u jedan restoran plata uzas smestaj uzas ma sve je uzas tamo...ima i ok lokala restorana ali uglavnom sve je s****...uzmu ti pasos cim sletis na aerodrom...degradiraju te time totalno...javi mi se u inbox ako hoces vise detalja....

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #2 on: 20/February/2014 »
Dubai moze biti odlican, ali i uzasan.
Sve zavisi koji je posao i koja firma. Ima jako puno razlicitih iskustava ljudi koji su tamo otisli.
Ovo sto je kole rekao je u biti ilegalna, ali normalna praksa. Neke (puno) firme uzimaju pasos, no uvijek imaj kopiju pasosa sa sobom. Tako da ako se i nesto zakomplicira, mozes do ambasade ili konzulata da ti izrade novi privremeni pasos da mozes normalno doma.
Kao sa svime, nikad neznas dok ne probas.

Evo jedna stranica preko koje ja trazim poslove.

www.h-g-r.com

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #3 on: 20/February/2014 »
Meni je u agenciji receno da je sve ok. i da je normalno da poslodavci uzimaju pasos. jer time stite njihova prava.. ne znam... i kao sto ti kazes svako ima drugacije iskustvo.

Offline kole88

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #4 on: 20/February/2014 »
Kada ti uzmu pasos uzmu ti identitet,a bez identiteta si niko i nista tamo....obican cigan...a pasos nece da ti vrati poslodavac ma sta god radio..trazi da mu das 7000dirhama(oko 1400e) kao za troskove karte i vize a to realno kosta ni 400e...bio video doziveo,neka hvala.za tuzbu nemas vremena ni novaca...a oni imaju...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #5 on: 20/February/2014 »
I na brodu ti oduzimaju pasoš.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #6 on: 20/February/2014 »
I na brodu ti oduzimaju pasoš.  +U+

I to isto, makar nekako mi je lakse dati pasos na brodu nego u Dubai-u. Ipak na brodu oduzimaju pasos da ne pobjegnes u Ameriku (kazu da je zbog sigurnosti pasosa) i vratit ce ti ga ako zelis ici doma. U Dubai-u uzimaju pasos (vecinom) da ne pobjegnes i da te mogu zadrzati u drzavi.

Offline Polke

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • Mickey Mouse
    • View Profile
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #7 on: 21/February/2014 »
Zar ne može da se ode u ambasadu i traži novi pasoš pod izogovorom da je stari izgubljen/ukraden?
'Posao na brodu nije samo posao. It's a Lifestyle.'

Offline kole88

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #8 on: 21/February/2014 »
Zar ne može da se ode u ambasadu i traži novi pasoš pod izogovorom da je stari izgubljen/ukraden?
     
Mozes....ali za to nemas ni para ni vremena...

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #9 on: 14/December/2014 »
Pa ne izdaje ti ambasada novi pasoš nego policija u Srbiji. Ambasada može da ti izda samo pasovan/putni list.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #10 on: 20/December/2014 »
Na brodu ti uzmu pasos ali ti daju laminex. Kad je potrebno za neku luku daju ti, pola zadnjeg ugovora pasos je bio kod mene (Evropa). Ako hoces da ides kuci i kazes da nemas para platice ti kartu i dace ti pasos i nece te zadrzavati. Za UAE nisam bas siguran :)

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #11 on: 20/December/2014 »
I još nešto, te putne listove mogu da izdaju ambasade i/ili konzulati.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline harirock

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess - Caribbean
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Assistant Provision Master
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #12 on: 20/December/2014 »
Pozdrav svima.

Da li je neko bio u Dubai-u i radio tamo? Imam ponudu preko safe cruise-a da idem da radim za platu od 1000 dolara...

Sta mislite, da li je to dobro? I da li neko zna jos neku agenciju koja salje u Dubai sem Agave i Safe cruise-a.. pozdrav


Druze nije lahko para losa smjestaj slab hrana kako gdje...
Ne znam koliko si fleksibilan i spreman podnijeti torturu ali ipak nakon nekog vremena je moguce nesto ostvariti dole ali je potrebno mnogo odricanja.
Imam mnoge prijatelje koji sada rade u Etihadu, Fly Dubaiju, Arabia Airlinesu to su u glavnom neke kompanije o kojima se sanja kada se dodje dole.

Ja sam radio u Abu Dhabiju 2 godine nije bilo lahko ali na kraju sam zadovoljan iskustvom iako nisam ustedio mnogo :D

A Katar je da ti iskreno krazem jedno veliko ..anje veoma rizican siurno je tri puta veca sansa da se zeznes i Emirati su 10 puta otvoreniji sto se tice zivota i izlazaka i mnogih desavanja  :yeah: :yeah:

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #13 on: 20/December/2014 »
Imao sam druga koji je otisao, i vratio se nakon 4 mjeseca ( toliko mu je trebalo da skupi pare da se moze vratiti )

Plate su mizerne, čak manje nego u HR, slicne kao u BiH, po 400-500$ a vade se na to kako ti je smjestaj placen ( neki kolektivni centri gdje je katastrofa za ziviti ) i da ces imati mnogo tipa ( mislim na konobare i barmene ) ali ako niste plavusa sa velikim sisama, tesko da cete nesto zaraditi od tipa...

Takodjer zakoni su im katastrofa, i sve je preskupo, cuga posebno...

Ja iskreno ne bih mogao podnijeti da gledam sve to bogatstvo, auta koja ljudi voze, pare koje trose, a da radim za neku crkavicu ko zadnji šljam...

Također na zadnjem ugovoru na brodu sam upoznao 2 lika koji su radili u Dubai-u i kad su dosli na brod bili su odusevljeni uslovima i platom...

A da se moze nesto napraviti, moze, ako upadnes u dobru kompaniju ( hotel ) pa napredujes za nekoliko godina do neke management pozicije...

Ali moj savjet je uvijek brod... I zbog para, i putovanja, i zivota, svega...

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Poslovi u Dubai-u, Da li je neko bio i radio tamo?
« Reply #14 on: 16/January/2015 »
Meni baš drugarica, koja treba da ode u Dubai čim dobije vizu, malo pre poslala preko vajbera slike koje su njoj poslali gde će živeti, meni ono izgleda lepo i kao što ona kaže bolje od kabine na brodu (pošto je radila i tamo), al sad, čitajući vas ovde, te slike ko zna čije su i odakle su, skeptičan sam, nerealno mi je da je to tako dobro kao što izgleda.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.