Author Topic: Medicina Rada: "Mi ne radimo vec danima i ne znamo da li cemo da radimo"  (Read 3245 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Zvala sam danas medicinu rada (Novi Beograd) da mi kazu par informacija, posto sam promenila recnu komapniju, da li moram opet da radim lekarski pregled ili samo da mi prepisu rezultate.
Zena preko telefona je je bila nervozna pa me otkantala i rekla "Da", da bi ja opet rekla "A zasto da radim kada mi je validan 2 godine" , da bi ona rekla, pa dobro to ti kosta 700 i nesto dinara (ne zna ni cenu).
Zatim mi je brze bolje rekla "Znas kako mi smo sada u vakumu, i cekamo od ministarstva da li mozemo da radimo" ja kao sta bre cekate, jer radite ili ne radite. Ne radimo do daljnjeg!
E sad, moj brat nazove u 12h isto da pita da li rade jer treba i ona da radi lekarski (ali nov i kompletni) jer ima ukrcaj 13og marta, i njega otkanta i kaze "Mi ne radimo vec danima unazad i ne znamo da li cemo da radimo".
Sad meni treba neki savet od vas sta da radim?
A sta on nesrecnik da radi a da ga ne oderu u privatnoj klinici.
Hvala
GCCL
Uniworld

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
"Šta se mora - nije teško"  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Necete biti prvi koje su "odrali" privatnici.

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Cela situacija mi je skroz poznata, ja sam skoro odradio u privatnoj klinici zatim poslao kompaniji, i sad cekam :neceici: da vidim da li ce mi uvaziti,
no iskreno kada sam uporedio cenu kod njih i na privatnoj klinici i nije neka razliika...

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
I to sto kazete :)
a da ste pomogli, e pa i ni ste :P (salim se naravno) Drzim vam fige, sa privatnim nalazima za medical.
No, Ja nasla u bel medic za 5800din, bez x ray-a jer mi ne treba, sa x ray-em 7800.
I nema razloga da vam ne uvaze ( ovo pricam za recne komapanije) da sam znala prvi put bi radila u bel medic, jer su na medicini rada me odrali prosle godine u septembru.
GCCL
Uniworld

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Cene u Bel medicu su realne, cak mozda i u rangu jeftinijih kada su u pitanju specijalisticki pregledi u privatnim ordinacijama. Doduse, kada se sve sabere (nekoliko pregleda specijalista x 2400 din + laboratorija + rendgen) dobije se cifra od oko 25-28000 din, zavisi koliko detaljno kompanija zahteva pregled. Meni su radili sva moguca antitela za HIV i hepatitis, dobila sam i sertifikat da nisam trudna :D neki rezultati su bili gotovi tek za 72 sata, cisto sumnjam da bi se to radilo na Medicini rada, slali bi nas u priv.laboratoriju i opet bi bilo ludacki skupo, u Bel medicu je sve bar na jednom mestu. Organizacija im je 0 ali valjda ce uci u stos sa tim novim zahtevima kompanije, pa ce biti bolje.

Offline Polke

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • Mickey Mouse
    • View Profile
'Posao na brodu nije samo posao. It's a Lifestyle.'

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Meni to nije bilo ni na kraj pameti da pitam, jer je clan milosiv88 radio dan-dva pre mene i napisao na forumu da je kostalo oko 22000, tako nesto. Ne secam se ko mi je jos rekao da je pregled oko 27000.
Ja sam im bila prva koja je dosla sa formularima koje oni do tada nisu ni videli, zato je ispalo malo neogranizovano, ali generalno maksimalno ljubazno su sve odradili. Nisam navikla na takvo ponasanje zdravstvenih radnika (....kakva recenica...)  ""]]  Ako nista drugo, bar platis to sto te tretiraju kao coveka, gledaju u oci i slusaju dok govoris.

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Medicina rada radi normalno sve kao i uvijek, za sve kompanije kao i do sada, juce ja radio i kosta koliko i ranije, do 10000 dinara sve (120 evra) ako se ne varam u konverziji valuta...  :clapping: :clapping: :clapping:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Medicina rada radi normalno sve kao i uvijek, za sve kompanije kao i do sada, juce ja radio i kosta koliko i ranije, do 10000 dinara sve (120 evra) ako se ne varam u konverziji valuta...  :clapping: :clapping: :clapping:
Rade za Celebrity i neke druge kompanije, ali ne i za Princess. :neceici:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
 ::yes:: ::yes:: dobro, mislim da je to svima koji iole citaju sta se desava na forumu jasno... ja sam radio za princess 2011 na medicini rada, ali sad princess mijenja pravila, i to je vec nesto drugo... sada vam traze da radite na toj Revidi ili kako vec, ali za sve ostale kompanije rade... i za Crystal, za koji sam ja radio juce  :plovim: