Author Topic: Makani, Supervisor Pools & Decks, Carnival  (Read 4238 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Makani, Supervisor Pools & Decks, Carnival
« on: 18/February/2014 »
Korisničko ime: Makani
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Carnival
Pozicija: Supervisor Pools & Decks


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Ni ne secam se sad tacno, bese davno, negde 2009 sam to nacuo.
2010 sam otisao na princess cruises i tamo odradio 3 ugovora kao acat, posle toga pauzirao god. i nesto dana (imao neke druge planove koji su pali u vodu  itd.)
I onda sam uleteo na ovaj forum i saznao sve i svasta, ukljucujuci i stvari vezane za ovu poziciju i bla bla… ode ja na Carnival Victory, dodjoh – videh pobedih . :D

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Izlazak is Srbije prvenstveno.
Osecao sam da ovde polako “trulim”, i sta god da pokusam, ma koliko dobar bio (sport, posao itd.) – nema dalje.
To me je ubijalo – morao sam da prelomim nesto, da odem negde, da vidm – uradim nesto za sebe.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Preko Employment power.
Preko njih sam mogao da odem za P&D supervisora i citajuci iskustva sa foruma, to mi se cinilo kao najbolja opcija.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival, P&D supervisor – zato sto sam vruc i volim da setam u beloj uniformi medju pijanim i raspomamljenim goscama :D .
A da, radio sam vec kao pool boy i radio sam na termalnim bazenima ovde u Srbiji + volim da radim na otvorenom (volim da se przim na suncu i dobijem fin bordo – ljubicast ten) tako da mi ta pozicija najvise odgovarala od ponudjenih. E da i volim da se krecem, a u ovom poslu je svaki dan kao na maratonu.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Pa jedno 3 min. i 37 sec. ….
Kada sam dobio neko papirce u ruku sa potpisom koji izgleda identicno kao sto sam ja crtao laste kada sam bio mali.
To mi odmah urucise posle intervjua .

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 1200 eura, tamo – vamo koji evro. Najlepsi trenutak mi je bio kada sam na ruke dao 850 eura za “kartu”.
U meni se javilo neko cudno osecanje (skupilo se i ono kada sam saznao da deda mraz ne postoji i kad mi odapeo papagaj Vasa i kad me sutnula prva cura i kad me je deda neki na pijaci pitao u pred takmicarskom periodu “decko jel ti to kao treniras nesto”)
Uzdahnu i dadoh novce coveku na ruku i ode kuci ko pokisla kobila.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Poneo sam jedno 20 pari carapa i bokserica i par majci, par sorceva , jedne farke i jednu kosulju.
I nesto malo za licnu higijenu. Deciji sapun onaj sto mirise na jorgovan samo meni – to je bilo obavezno.
To je otprilike to i bilo je vise nego dovoljno.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Kao u Disneyland-u .
Bejah ranije na brodu pa mi i nije bilo tolko cudno, ali prvi put sam se osecao vishe kao skakavac u kinder jajetu .
Prvi put nisam znao da najdem nista i svaki odlazak do kabine il iz kabine na posao u prvih par dana je bio kao da idem kroz lavirint, ali sam se setio mudre narodne izreke “ Ko pita - ne skita” i onda kada sam pojeo pitu vec sam se bolje snalazio :D .

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Izuzetno. Dosla neka mala debela Pilipinka koja me je provela kroz brod malo (pokazala mi de je kabina, housekeeping office, staff mess Itd.)
Pa onda oni famozni treninzi gde svi vicemo “ I’m Carnival”  i dodju glavni ljudi u belim uniformama i  linijama na ramenima i svi se vestacki smeju kao da su ofinger progutali – sablasno skroz, ali ok, potrudili su se.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Jeste, Imao sam cimera iz Ukraine koji je bio night shift P&D i sa njim sam radio pola smene, pola smene sa nekim batom iz Indonezije koji  je bio Ass. Hskp Manager, ali je radio dnevnu smenu,  jer nisu imali na brodu pool supervisora za dnevnu smenu trenutno. Ja i Sport_Girl sa foruma smo doshli na Victory zajedno (par dana razlike) pa smo ucili od njih.
Ja sam mozda posle nekih 2 nedelje krenuo da radim sam u dnevnoj smeni a ona je radia u nocnoj sa tim P&D iz Ukraine.
Da inace, koledz nismo imali, bio je otkazan, tako da sam u Orlandu u hotelu bio 9 dana – nikad jace vreme

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Bez problema.
Opis posla je takav da se kreces svuda i radis na otvorenom, a i ima mnogo “ogranicenih gostiju” pa se ne mozes osecati ograniceno pored njih.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Svaka pesma mi pocinje : “Pun sam kao brod” . :D
Ma sta ja znam, nije losa zarada kad pogledas koliko ljudi ovde kod nas zaradjuju, ali kad pogledam recimo da mi je ortak  na brodu tamo zaradjivao 4600 eura, kao hotel engineer, a ja sam zaradjivao 1450 $ kao P&D i kasnije kao Mngm Trainee oko 1560 , a radio sam 16 puta vise nego on – smoris se.
Posao je jako malo placen s’obzirom koliko radis i koliko odgovornosti snosis.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji. Ja sam posle 3-4 meseca dobio promociju u mgmt trainee i zadnja 2-3  meseca sam radio u crew area.
Hskp Manager  je trazio da se vratim na isti brod kako bih radio u svakom odeljku (guest area, night shift, linen store) pa da mi da promociju posle tog ugovora u assistant hosekeeping manager – po njegovim recima. U aprilu se vracam opet na Victory.
Medjutim, sa promocijom rastu odgovornosti sve vise i vise, a plata jedva nesto malo – tako daaaa….

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Ok je. Ja nisam neki party manijak. Posle posla - teretana, malo druzenje , malo sa devojkom i kuntanje,
To je po meni recept da ne poludis na brodu : “trening, zezanje, devojka“  mada ovo trece ume i glavobolju da zada,
Pazljivo birajte – na brodu ne mozes da pobegnes, uvek te nadju.


Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ljudine su skoro nisam sreo – 5 % . Ok ljudi - 35%. Mogu da prodju - 30% . k****ni - 30 % .
Ali vec naucis od koga sta da ocekujes tamo. Ni na koga da se ne oslanjas sem na sebe samog i to je to.
Ljudi ima svakakih – dobrih , losih, zavidnih, drukara, kao i svuda.

  • Kako biste opisali putnike?
Isti odgovor kao i na prethodno pitanje, sem sto je procenat k****na veci.
Mnogi od njih misle da mogu da jasu po vama zato sto su platili 200$ dolara za kruz. Mada ja nisam imao nekih problema sa putnicima, lako sam izlazio na kraj sa njima ( samo lagano, smireno kulturno) , a ako bash vidis da im je do svadjanja samo, pozoves security pa se oni nastavljaju sa njima.
Naravno ima i ok ljudi koji su dosli da uzivaju i da se opuste samo, a ima i raspomamljenih gospodja i gospodjica sa kojima isto moras na kraj da izadjes, moras da se snadjes – ovako, il onako, ali u svakom slucaju paaazljiiivoo sa njima.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Jednom nedeljno imas slobodan dan i mozes da izadjes kao jedan gospodin, a ako radis nocnu smenu, mozes svaki dan, ako zrtvujes spavanje malo.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Grand Turk – ogromna plaza na par stotina metara od broda i to je to. Plaza, pivo, muzika i devojke – sta ces bolje.
Cozumel nije los takodje, ostaje se do kasno uvece i svi se vracaju pijani na brod

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Mnogo vidis, cujes, osetis, iskusis, naucis – osecas se zivim.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Znas da ces apsolutno svako jutro u narednih 6,7,8 meseci morati da ustanes u 5:30am, bez izuzetka.
Ljude koje ne volis ne mozes da zaobidjes, jer su uvek tu, a ne mozes ni da ih likvidiras. Psihicki pritisak – konstantan umor.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Uvek. Zato sto svako treba bar jednom da ode i vidi kako to izgleda.
Posle toga cete vec videti da li je to za vas ili ne, ali jedna bitna i najbolja stvar vezana za brod – posle broda se nikad necete pomiriti sa time da radite kuci za 300 E i sastavljate kraj sa krajem. Posle broda ce te hteti nesto vise, dace vam volju i zelju da se iscimate za sebe, da pokusate nesto negde, da li na brodu ili na neki drugi nacin , uglavnom probudice vam zelju da napravite nesto bolje od sebe i svog zivota (ako pravilno razmisljate).

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Pazite za koju kompaniju/poziciju se opredeljujete, pazljivo iscitajte forum i pitajte sve sto vam nije jasno, jer mnogo zavisi kako ce vem tamo biti od toga za koji se posao opredelite.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Ako radite kao Pool ili Floor supervisor – stavite poslovni telefon na vibraciju, jer ce te samo da se cimate kad vama zvoni telefon – u suprotnom , svaki put kad nekom pored vas zazvoni telefon trzace te se bez potrebe – posebno na dorucku, rucku itd.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Makani, Supervisor Pools & Decks, Carnival
« Reply #1 on: 18/February/2014 »
E, ovaj čovek je ljudina, legenda, super heroj (i glavni Boris na livadi)! =""
Obećao sam da ću to da napišem.
A i vratiće se na isti brod pre nego što pobegnem, pa...

PS
Uniforma je na sigurnom mestu.
:uzdravlje:

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Makani, Supervisor Pools & Decks, Carnival
« Reply #2 on: 18/February/2014 »
 :uzdravlje:
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline Makani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Makani, Supervisor Pools & Decks, Carnival
« Reply #3 on: 19/February/2014 »
E, ovaj čovek je ljudina, legenda, super heroj (i glavni Boris na livadi)! =""
Obećao sam da ću to da napišem.
A i vratiće se na isti brod pre nego što pobegnem, pa...

PS
Uniforma je na sigurnom mestu.
:uzdravlje:

 :rofl: baaashh si praavii.... fala burazeru , ljudina si skoro nisam sreo  :uzdravlje:
:D

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Makani, Supervisor Pools & Decks, Carnival
« Reply #4 on: 20/February/2014 »
Svaka cast! Odlican post.  :clapping:

Smijesno mi je bilo citat reakciju na "I'm Carnival"  :rofl:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Makani, Supervisor Pools & Decks, Carnival
« Reply #5 on: 20/February/2014 »

Smijesno mi je bilo citat reakciju na "I'm Carnival"  :rofl:

ovaj jeste  :giggle:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Makani, Supervisor Pools & Decks, Carnival
« Reply #6 on: 26/February/2014 »
svaka čast..
a bez odgovornosti koje dolaze sa promocijama nema ni daljneg napretka odnosno približavanja cifri od 4600€, a najveća motivacija je kad znaš da ti je alternativa kod kuće 300€, tada se 1650˘$ čini kao pravo malo bogartstvo...  :uzdravlje:

"It always seems impossible until it's done"

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Makani, Supervisor Pools & Decks, Carnival
« Reply #7 on: 26/February/2014 »
a bez odgovornosti koje dolaze sa promocijama nema ni daljneg napretka odnosno približavanja cifri od 4600€

A koja je to pozicija?
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."