Author Topic: pozdrav sa Seabourn Questa  (Read 2683 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zvonimirpapp

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
pozdrav sa Seabourn Questa
« on: 19/February/2014 »
Pozdrav svima.

posto sam i ja pokusavao doc do bilokakvih informacija o radu u restoranu i znam da ih skoro pa i nema evo cu se potrudit da bar malo olaksam buducim baustelcima.  

Dakle ovako. 12.2 mi je stigao mail da 15. moram letit za Montevideo. Bilo je tu sati i sati leta i 4 presjedanja. U Montevideu su me fino docekala gospoda s mojim imenom u ruci tak da nije bilo straha kako nac hotel.
Nakon 4 sata cekanja u imigracijskom smo se uputili u hotel Sheraton, sam sam bio u sobi, hrana ukljucena u cijenu...ma sve prvila liga.
Sutradan ujutro su nas odvezli u luku...cca 10min od hotela, taman je brod pristajao kad smo stigli...odma se izvana vidi da je nova gradnja...sve pici mici.
Nakon sve rijesene papirologije u ctcu odma upadaj u uniformu i ajmo na loading od 4~7, u 7 sam stigao strpat nesto u usta i odma u restoran.
10 stanica i mislim oko 100 injak stolova, sve ytd (your time dining) ilitiga gosti stizu kad im prdne. Odma me ubacili u vatru i ajmo stari plivaj.
Zao mi je moje ekipe, jer radit s 2.3 covjeka nije isto kao i sa 3 al jbg.
Dakle ovako vam funkcionira sistem. Radili ste na Carnivalu il Royalu? Zaboravi...bolje zavrsit akademiju ovdje pa onda pocet radit nego ovako doc bez blage veze.
Zaboravi ovdje rambo stile. Zaboravite skoro sve sto ste prije znali jer ovdje se gleda doti jednog detalja.
S koje strane pokupit prljavo, s koje strane posluzit, kako uljevas vodu, kako cistis mrvice, kako postavljas nozeve i vilice poslje apetizera, main corsa il deserta.
Nema nosenja niceg u ruci bez tacne male, ne smijes presjecat stol dok kupis il posluzujes, koje kondiments s ljeve a koje s desne strane posluzit...ma miljuuun detalja + zapamti sve brojeve stolov + ohoho toga.
Evo ja sam 3.dan u restoranu i vec sam imao test 20 ljudi da naucim tko ima specialne zelje, tko je alergican na sta, sta smiju sta nesmiju...i onda dobijes samo slike...i upisuj kome šta pripada.

Za 2 dana test opet imena, 60% ovih starkelja moram znat po imenu i prezimenu...pa treninzi pa ovo pa ono...ma luda kuca. Odo spavat pa cu vam drugi put pisat o lidu ilitiga colonade. Budite pozdravljeni

.......
Jos da vam kazem kako funkcionira restoran prije neg zaspim.
Znaci ima 44 konobara, od toga 7 runnera (asst team waiter), vas 7 oko 6 pocnete pripremat kruh, nikakva guzva nema fajtova otimanja i sta ja znam, sve laganini opusteno pripremimo kruh za sve stanice.
Ja kao runner kupim samo appetizer i desert...main corse donose filipinci. Njihov posao je samo da cekaju order i oni donose, meni konobar da ored ja ga cekiram...i kad mi kaze da mu to treba, odem unutra potvrdim listic i kinezi to donose.
Nema nosenja 37 tanjura i umiranja, sve po 2~3 tanjura. Otvaramo u 7 do 9, iza 9 kinezi donose desert ne mi...a u 9:30 svi runneri idu u galley i poliraju silver do 10:30 et...ne fali materijala, nema sakrivanja, teamwaiter priprema vodu, butter sve...u @#*& je pocetak, al kad povatas konce...ludilo. e i kabine su ko staff cabine na carnivalu, svaka ima svoj wc, nema djeljenja.

Offline Jack Daniels

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: pozdrav sa Seabourn Questa
« Reply #1 on: 19/February/2014 »
Super, srecno u daljem radu...