Author Topic: šta od dokumenata i papira je potrebno pokazati po dolasku u US?  (Read 6319 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Narode, šta od dokumenata i papira je potrebno pokazati tokom ove procedure? Pasoš, LOE, još nešto?

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Narode, šta od dokumenata i papira je potrebno pokazati tokom ove procedure? Pasoš, LOE, još nešto?

Putovnica, LOE, i onaj neki papir koji dobijes u avionu da ispunis. Pa ces malo cekati u onoj nekoj sobici da oni nesto provjere, i ides dalje svojim poslom :D

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Hvala! Letim u nedelju, valjda ce sve biti ok.

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Srećan put  :wave:

Biće sve ok  ;D
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Hvalaaaaaaaaaa :D

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Srecan put i mirno more. :wave:
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Najcesce traze: Putovnicu s vizom, popunjen I-94 i customs declaration (cesto ga dobijes u avionu, NE uvijek) te LoE (ako je prvi ukrcaj), a "Joining letter" i sl. za naredne ukrcaje. Ako ne dobijes formulare u avionu, nemoj stajati u redu za imigraciju bez tog papira (primjetit ces da ga drugi imaju u ruci).

"Joining letter" je slican kao LoE, obicno u njemu stoji: This is to confirm that "ime i prezime" has a confirmed position on board "ime broda" ... ili nesto u tom stilu. Nemojte se pojaviti u americi bez toga papira ili izgubiti taj papir nakon sto se iskrcate.

Sto bi vas nekad mogli traziti (mene trazili do sad 4 puta) jest - pomorska knjizica (ukoliko ste ju prilozili u ambasadi da bi dobili C1/D vizu).
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Hvala svima, odoh da se pakujem :D

Offline taj?i2807

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
znači svi koji nemaju pomorsku knjižicu moraju bit u strahu???  :nono:


Najcesce traze: Putovnicu s vizom, popunjen I-94 i customs declaration (cesto ga dobijes u avionu, NE uvijek) te LoE (ako je prvi ukrcaj), a "Joining letter" i sl. za naredne ukrcaje. Ako ne dobijes formulare u avionu, nemoj stajati u redu za imigraciju bez tog papira (primjetit ces da ga drugi imaju u ruci).

"Joining letter" je slican kao LoE, obicno u njemu stoji: This is to confirm that "ime i prezime" has a confirmed position on board "ime broda" ... ili nesto u tom stilu. Nemojte se pojaviti u americi bez toga papira ili izgubiti taj papir nakon sto se iskrcate.

Sto bi vas nekad mogli traziti (mene trazili do sad 4 puta) jest - pomorska knjizica (ukoliko ste ju prilozili u ambasadi da bi dobili C1/D vizu).

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
znači svi koji nemaju pomorsku knjižicu moraju bit u strahu???  :nono:

Zar te nisu trazili pomorsku knjizicu u ambasadi? U svrhu izdavanja C1/D vize.

Ako jesu, onda ju imaj sa sobom kad putujes.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Meni nisu. Niko mi ni spomenuo nije.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Meni nisu. Niko mi ni spomenuo nije.

Za Srbiju ne znam. Kod nas inzistiraju na pomorskoj knjizici za sve pomorce zbog socijalne reforme 2008.g.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Agencije( Safe ili Kouzon ) u Srbiji ne traze od buducih pomoraca pomorske knjizice(boze sacuvaj kako izgledaju ) osim ako pomorci nisu se prijavili za teh.dept.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Sta ako u avionu ne dobijem i-94 formular? Kome da ga trazim naknadno da ga popunim?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Bez brige, I-94 se više i ne koristi (bar ne u avio saobraćaju), potrebne podatke američka carina sad dobija od avio-kompanije - sve se očita prilikom čekiranja.

A Customs Declarations formular ako nekim čudom i ne daju u avionu (a morali bi dati), onda uradi isto ono što i SVI ostali putnici, jer apsolutno svako mora da popuni taj formular. A tih kartončića ima u hrpama po hodnicima i prostorijama pre imigracije, možeš i sam da ih uzmeš ili da tražiš od bilo kog službenika ili policajca koji vas nadgleda i "sortira".