Author Topic: Viza i promjena kompanije/posla prije prvog ukrcaja - problem?  (Read 1370 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zile

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Pozzz...dobio sam US vizu na osnovu garantnog pisma XY kompanije i cekam datum za ukrcaj!
U meduvremenu planiram da odustanem od ove i apliciram za drugu kompaniju!
Da li bi to bio problem po dolasku u US i imigraciju (ili nekog drugog).. -()- imaju li oni dokument po osnovu koga sam dobio vizu (garantno pismo), jer u ovom slucaju dobio sam vizu po osnovu garancije jedne kompanije, a kasnije idem raditi za drugu (i nosim garantno pismo druge kompanije)    :hmm:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mogao bi biti problem jer po dolasku u US znaju sa aerodroma nazvati kompaniju i pitati da li radiš za njih. Mene su redovito tako provjeravali.
Ako dolaziš u US sa vizom koju si dobio od kompanije A, a radićeš za kompaniju B, naizgled ne zvuči strašno, ali šta ako je kompanija B ... AlKaida?
Džaba što ti imaš LOE od te druge kompanije, jer vizu nisi dobio zbog nje, nego zbog kompanije A.

Posao granične policije i jeste da učine sve kako bi ljudi otišli tamo gdje su rekli da idu kada su tražili vizu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zile

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Hvala sefe... ima smisla da granicari raspolazu tim podacima, ma da mi se nekako cini da bi bilo ok radi promjene okolnosti da sam otisao raditi za drugu kompaniju u meduvremenu (bar se nadam)....jel jos netko imao iskustva s ovime???  :hehe: