Author Topic: Pros River Management, Ima li neko da je aplicirao?  (Read 14580 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Re: Re: Opet PROS, ima li ko da ide?
« Reply #15 on: 19/December/2014 »
Jel moguce da nikog vise nisu zvali  :hmm:?
daj neki info, jutros sam imao razgovor i primljen sam lol, napisao sam ti u postu konkretnijr, ae add me na skype ognjen922ili fb Ognjen Milicevic pozz

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Re: Re: Opet PROS, ima li ko da ide?
« Reply #16 on: 20/December/2014 »
daj neki info, jutros sam imao razgovor i primljen sam lol, napisao sam ti u postu konkretnijr, ae add me na skype ognjen922ili fb Ognjen Milicevic pozz
Koliko sam ja cuo ta doticna gospodja je prevarant, a i cesto se desi da kaze da si prosao, pa te ne pozove nikada vise. Oprezno sa njima i nemoj da ti to bude jedina opcija.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Re: Re: Re: Re: Opet PROS, ima li ko da ide?
« Reply #17 on: 20/December/2014 »
Koliko sam ja cuo ta doticna gospodja je prevarant, a i cesto se desi da kaze da si prosao, pa te ne pozove nikada vise. Oprezno sa njima i nemoj da ti to bude jedina opcija.
pa i meni malo smrdi tu, imaju neku stranicu ali na njoj nista osim par slika i par recenica o osnivacu, da rekla mi je da sam prosao, ali ne vidim kako moze da me zezne jer mi nije trazila no proviziju ni novce ni u bilo kakvom drugom vidu, samo da cekam LOE pa da sredujem visu, na koji nacin me moze zeznuti o.O hvala za info u svakom slucaju zato sam i pisao ovdje.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pros River Management, Ima li neko da je aplicirao?
« Reply #18 on: 20/December/2014 »
Pa može te prevariti na mnogo načina. Meni ta priča jako smrdi...čuj ne treba medical, pitala te jesi li zdrav  :o pa to refundiranje troškova na kraju ugovora...pamet u glavu i dobro razmisli i raspitaj se o tome.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pros River Management, Ima li neko da je aplicirao?
« Reply #19 on: 20/December/2014 »
Svakih par mjeseci neko "dobije" posao preko dotične Marie ... i nestane.  :hehe:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #20 on: 20/December/2014 »
cuo sam se sa Samirom, on kaze da je i on prosao isto sve kao i ja, radio nekoliko sedmica ali dobio otkaz, hmm ne znam sta da mislim vise.

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Re:
« Reply #21 on: 20/December/2014 »
cuo sam se sa Samirom, on kaze da je i on prosao isto sve kao i ja, radio nekoliko sedmica ali dobio otkaz, hmm ne znam sta da mislim vise.
I neki dečko je baš skoro napisao za rečni brod imas probni rad od mesec dana. Možda se nije pokazao. I meni je čudno to što je pitala dečka dal je zdrav on rekao jesam i to je to :D.

Offline Neca

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Pros River Management, Ima li neko da je aplicirao?
« Reply #22 on: 21/December/2014 »
Evo da podelim svoje iskustvo:

Radio sam za Pro's u periodu od aprila do maja ove godine, tacnije mesec i po dana. Dao sam otkaz jer je plata kasnila 15 dana, i svaki od tih 15 dana su nam govorili plata ce sutra biti...Dosao sam na brod MP Solaris (koji se bukvalno raspadao u tom momentu, bio jako prljav, cetiri dana smo ribali kao nezdravi), bili smo cetiri dana bez putnika, pa smo odradili jedan kruz od sedam dana, onda pauza bez putnika 10 dana jer nije bilo prodatog kruza za to vreme, mene su poslali na 6 dana kao pomoc na drugi brod, putovao sam vozom sa jednog kraja Holandije na drugu (iz Flisingena u neko selo skroz na istoku)...inace te dane bez putnika su nam platili kao pola dnevnice...a pritom pre nego sto sam otisao, niko mi nista nije rekao da ce tako biti...ugovor mi je bio prezentovan tek na brodu, i ima niz stvari koje nisu fer...najvise me je pogodilo sto plata koja je za mene konobara bila 850e, bila je uplacivana na moj devizni racun, bankovnim transferom sa Kipra, koji je pritom isao na moj teret, sto znaci nekih 25e sam placao to...

Sef kuhinje, Nemac, nacista nevidjeni...mogao bih da pisem o njemu ako nekog zanima...

Sto se tice rada, raspadao sam se, ali bih sve to izdrzao da je samo plata bila sigurna i redovna...
Radio sam 12-13h svaki dan, nismo imali masinu za pranje casa, pa sam tako posle svakog rucka i vecere morao da perem (kolege su polirale) 90 plus vinskih casa...btw, vino je bilo complimentary, a Francuzi gosti oT

Pored toga, morao sam citav restoran da usisavam svaki drugi dan posle svakog obroka...

Dvojica konobara (kolega i ja), plus restoran menadzer, koji je pre svega znatno manje radio te ''prljave poslove'', sve to na 90 plus putnika...nije servis bio na nekom posebnom nivou, ali mislim da je nerealno mali broj konobara na broj gostiju...

To je to, ako nekoga jos nesto zanima, tu sam...

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Pros River Management, Ima li neko da je aplicirao?
« Reply #23 on: 21/December/2014 »
To je to, ako nekoga jos nesto zanima, tu sam...

A jesu ti platili prvi mjesec taj osim tih 15 dana?

Offline Neca

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Pros River Management, Ima li neko da je aplicirao?
« Reply #24 on: 21/December/2014 »
Placeno mi je na kraju sve, ali sa velikim zakasnjenjem...prosle godine su koleginici ostali duzni 500e, to je bilo u momentu kad su bankrotirali kao kompanija, pa je neka druga catering agencija preuzela brod, pa su jedni na druge prebacivali ko je duzan da plati tu sumu, i na kraju devojka nije dobila pare uopste...

Msm da je rizik ici preko njih, mnogo zivaca se izgubi...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pros River Management, Ima li neko da je aplicirao?
« Reply #25 on: 21/December/2014 »

Sef kuhinje, Nemac, nacista nevidjeni...mogao bih da pisem o njemu ako nekog zanima...


Prvo, hvala na detaljnom izvještaju sa ove misteriozne "kompanije" o kojoj svi pitaju, a malo tko daje odgovore.

Drugo, mene bi zanimalo ovo o šefu kuhinje. Koliko njegovo ponašanje odstupa od vizije kompanije za koju radi?  :pop:
("Nacist" zvuči obećavajuće)

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sammi86

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Pros River Management, Ima li neko da je aplicirao?
« Reply #26 on: 21/December/2014 »
evo da se javim ... ovaj sto je radio kao konobar sve je istina ...slicno sam prosao samo sto sam ja bio dishwasher a gledao sam konobare i oni isto su samno tu radili na preko 12 sati opusteno svaki dan heh
radno vrijeme mi je bilo od 7 do 3 pa opet od pola 6 pa do otprilike pola 12 ... sto se tice isplata bilo je oke ..10tog u datumu(majska i junska plata) oba puta jer sam radio od 17 maja do 27 juna ... ostali su mi duzni dva kruza baksis i dobio sam te pare neki dan Marija je rekla 220eu a na racun leglo 189 eu ... Dobio sam otkaz ..... ne kazem da sam nevin ali nisam bas svojom krivicom dobio otkaz ...ako koga zanima detaljnije nek pita ..
i kod mene je sef kuhinje Holgar njemac nacista .. konj od covjeka ... ja mislim da lik mrzi sebe, jednom prilikom mu je jedna sobarica dosla u kuhinju i cestitala rodjendan on je samo pogledao i klimno glavom,ladno se nasmjesio  a ona cim je izasla iz kuhinje dao je komentar What a full :S

ako koga jos sta int oko ovog broda i managmenta pitajte, oprostite na greske u pisanju
Inace moj brod se zvao MS Royal Crown


Offline Neca

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Pros River Management, Ima li neko da je aplicirao?
« Reply #27 on: 21/December/2014 »
Prvo, hvala na detaljnom izvještaju sa ove misteriozne "kompanije" o kojoj svi pitaju, a malo tko daje odgovore.

Drugo, mene bi zanimalo ovo o šefu kuhinje. Koliko njegovo ponašanje odstupa od vizije kompanije za koju radi?  :pop:
("Nacist" zvuči obećavajuće)



Lik je executive chef kompanije, i sto se tice njegovog znanja, vestine kao kuvara, kao sefa, stvarno je primer...Opste je poznato da su dobri kuvari deficitarni svuda u svetu, a pogotovo u ovako bednoj kompaniji. Pa mu se sve gledalo kroz prste. Na zalbe ostalih kolega na njega, Hotel Manager bi sazvao sastanak, rekao sta ide, al bi se na tome zavrsilo...cak je taj Nemac naredjivao (u pogledu organizacije posla) i samom HM-u (koji je inace Hrvat, dobar covek, imao sam krajnje fer, prijateljski odnos s njim).

Ja se nisam zalio HM-u na njega, jer sam shvatio da je to bez efekta.

Sad cu vam dati primer zasto mislim da je nacista; sve ljude iz jugoistocne evrope je nazivao u sledecem stilu; ''Bulgarian guy, Serbian guy, Romanian guy'', dok je Francuze i Portugalce zvao po imenu, nikad ih nije smarao, imao je lep odnos...
Pored toga sto je lik nacista, takodje je i gej (da ne pomisli neko da sam homofobican, prilicno sam sirokih shvatanja, nemam problem s tim, postujem sve)...ima smesna prica (smesna za vas, al ne za mene), posto sam bio najmladji konobar tamo, dobio sam jednu veliku bananu, naime tokom celog ugovora mi je bio zadatak da pre svakog rucka i vecere secem 12 plus francuskih bageta na kriske debljine jednog cm...za noz sam upravo morao da pitam Nemca (inace lik je iz Magdeburga, jedno od vecih nacistickih mesta u danasnjoj Nemackoj), i sve vreme mi je dao prilicno tup noz, mozete misliti koja je to muka...jednog dana HM je izbacio konobara Rumuna, jer je lik stvarno preterao sa picem, alkoholicar teski (20god na brodu, i ja cu vrvt postati:) ), i onda je doslo do opste mobilizacije na brodu kako bi se pomoglo meni i Rest. Mng-u kako bi posluzili 90 plus gostiju...tako da je recepcionista, Francuz, inace deklarisani gej (moj cimer, car, gotivio sam ga bas) priskocio u pomoc, tako sto je isekao hleb, a Nemac mu je dao njegov licni noz koji je poneo sa sobom od kuce, hleb je sekao kao da sece puter...na sta sam ga pitao sto ne da meni taj noz, on mi je rekao da voli da me vidi kako se mucim.

Uvek mi je tako nesto dobacivao, prozivao, pravio se pametan, jednom mi je ''kao u sali'' pretio kako ce me iseci ti nozem, na sta sam ja skroz poludeo, uzeo dva noza u ruke, i rekao:''ajde'', tu se on malo u*rao, i spustio je loptu...

Toliko o Vision, Values, itd...

Offline Neca

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Pros River Management, Ima li neko da je aplicirao?
« Reply #28 on: 21/December/2014 »
evo da se javim ... ovaj sto je radio kao konobar sve je istina ...slicno sam prosao samo sto sam ja bio dishwasher a gledao sam konobare i oni isto su samno tu radili na preko 12 sati opusteno svaki dan heh
radno vrijeme mi je bilo od 7 do 3 pa opet od pola 6 pa do otprilike pola 12 ... sto se tice isplata bilo je oke ..10tog u datumu(majska i junska plata) oba puta jer sam radio od 17 maja do 27 juna ... ostali su mi duzni dva kruza baksis i dobio sam te pare neki dan Marija je rekla 220eu a na racun leglo 189 eu ... Dobio sam otkaz ..... ne kazem da sam nevin ali nisam bas svojom krivicom dobio otkaz ...ako koga zanima detaljnije nek pita ..
i kod mene je sef kuhinje Holgar njemac nacista .. konj od covjeka ... ja mislim da lik mrzi sebe, jednom prilikom mu je jedna sobarica dosla u kuhinju i cestitala rodjendan on je samo pogledao i klimno glavom,ladno se nasmjesio  a ona cim je izasla iz kuhinje dao je komentar What a full :S

ako koga jos sta int oko ovog broda i managmenta pitajte, oprostite na greske u pisanju
Inace moj brod se zvao MS Royal Crown



Nisam hteo ime da napisem, al eto kad si ti vec napisao, upravo Holgar.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #29 on: 21/December/2014 »
znaci, ne vrijedi se bakcati sa ovima? e kakve sam srece iz pune vreće pi*de hvatam za tuki...