Author Topic: Embarkation Port  (Read 2829 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Embarkation Port
« on: 04/March/2014 »
Posada obično voli embarkation portove jer se rado o najčešćim lukama koje brod posjećuje pa ljudi vrlo brzo nauče gdje je što i ljudi to obično iskoriste za shopping jer nema lutanja i traženja gdje je što, a znaš i gdje se dobro jede i po kojoj cijeni kad dođu oni trenutci u kojima se poželiš odmoriti od brodske hrane.
Na Cunardu skoro pa svaki cruise kreće iz Southamptona, pa mi je to na neki način bio grad koji sam doživljavao kao svoj privremeni dom sve dok se napokon ne ukrcam u avion i vratim normalnom životu, tamo sam čak i odlazio na šišanje, a volio sam i otići u Pizza Hut. Ali to je bila jedna sasvim drukčija pozicija a Front Office na brodu je nešto sasvim drugo, već svi znamo da je to vrijeme kad su purseri najviše busy.
Ono što mene zanima je znači li to da se mogu oprostiti od napuštana broda kad je emberkation day ili bi se ipak moglo dogoditi tu i tamo da me puste?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Embarkation Port
« Reply #1 on: 04/March/2014 »
Tu i tamo će te pustiti, ali za pursere je to najprometniji dan.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Embarkation Port
« Reply #2 on: 04/March/2014 »
Onda super, najviše me brinulo zbog šišanja jer mi se nikako nije sviđalo ono s Filipincima nasred hodnika.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Embarkation Port
« Reply #3 on: 04/March/2014 »
Ne znam kako je za Cunard, jer ne znam koliki im je tim na Front Desku, ali ti mogu reci moje iskustvo sa Carnivala...

Ja sam bila na najmanjoj klasi broda, dakle najmanji Guest Services tim. To ujedno znaci da smo na embarkation day radili u proseku izmedju 12 i 14 sati (meni se jednom desilo i 16, jer su me vracali iz nocne smene). Nama je konkretno embarkation day bio ponedeljkom i petkom, tako da smo po rasporedu jednom nedeljno imali slobodno neka 4 sata da u home portu izadjemo napolje. I onda trk napolje po sve sto ti treba.

E sad, na vecim brodovima je to malo lakse... na Fantasy klasi uvek radis debarkation 2 i po sata na front desku, i onda uvek radis embarkation 4 + 2 sata na front desku. Na vecim brodovima je tim veci, pa imas manje sati posla na front desku kad je home port. Tako se moze desiti da imas sasvim dovoljno slobodnog vremena da izadjes malo napolje. Ne bas da obidjes ceo grad, ali dovoljno za shopping, rucak itd. A kad si nocna smena, onda u svaleraciju pa radi sta zelis  :rofl:
Though she be but little, she is fierce!

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Embarkation Port
« Reply #4 on: 05/March/2014 »
Nisam pitao za Cunard, nego više općenito, iskustvo s front deska nevezano za kompaniju.

A koliki kapacitet puntika je imao taj najmanji brod?

Znači, noćna smjena je najpouzdanije rješenje? OK, mislim da sam sad stekao neku predodžbu o situaciji. Uglavnom mislim da to dosta ovisi i o tome koji ti je embarkation port i gdje je brod vezan jer nis sve lokacije baš user friendly.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Embarkation Port
« Reply #5 on: 06/March/2014 »
Nisam pitao za Cunard, nego više općenito, iskustvo s front deska nevezano za kompaniju.

A koliki kapacitet puntika je imao taj najmanji brod?

Znači, noćna smjena je najpouzdanije rješenje? OK, mislim da sam sad stekao neku predodžbu o situaciji. Uglavnom mislim da to dosta ovisi i o tome koji ti je embarkation port i gdje je brod vezan jer nis sve lokacije baš user friendly.

Oko 2600 putnika...

Kad si nocna imas najvise vremena. Ali, za razliku od nekih departmenta kao sto je housekeeping gde jednom mesecno izadjes u home portu na dva i po sata, front desk ima vremena da obavi sve sto treba. A vecina home portova su takvi da ti treba bar pola sata da bi stigao negde konkretno (Wallmart, mall, kafici, restorani itd.). Long Beach je sa te strane super home port jer je gradski prevoz besplatan, ali ti onda treba pola sata do centra. Taxijem cca pet minuta.
Though she be but little, she is fierce!

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Embarkation Port
« Reply #6 on: 06/March/2014 »
Uh, to na Carnivalu znači manji brod? QE prima oko 2000 putnika a opet radi o brodu popriličnih dimenzija (Vista klasa). Mislim da i Carnival ima bar jedna brod te klase ako se ne varam. Ali Cunard i posao koji sam tamo radio su za mene prošlost pa to spominjem samo radi povlačenja uspredbi, moj idući brod, odnosno onaj za kojeg preptostavljam da ću ne njega biti poslan je još manji, ima kapacitet od nekih 1350 putnika.

OK, znači ipak ima i onih koji su još tanji s vremenom u embarkation portu.

Imati ću to na umu ako ikad svratim do Floride, ali to se definitivno neće dogoditi tokom prvog ugovora. I ovaj put idme na britansku kompaniju tako da su embarkation portovi isključivo britanske luke, ako ne računamo world cruise plus jedan brod koji se preko zime seli u Santa Cruz de Tenerife.