Author Topic: Interesuje me savet ljudi koji su vec bili na brodu, pogotovo na Princess  (Read 4729 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CaptainSpaulding

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Pozdrav svima.

Ja sam jedan od kandidata koji je prosao glavni intervju 10. aprila 2014. za Princess Cruises.

Ovim putem zelim da se zahvalim ljudima iz Kouzona koji su uradili fantastican posao da nas upoznaju i da nas nauce mnoge stvari koje nas cekaju na brodu.

Iako su temeljno napisali i rekli skoro sve, mene ipak interesuje savet ljudi koji su vec bili na brodu, pogotovo na Princess.

Ono sto me je jako revoltiralo je to da Princess kaze da obezbedjuje svakom radniku uniformu ali da svi treba da (u tabeli napisano koja pozicija) kupimo 3 crne pantalone, 3 bele kosulje, bele patike, crne cipele (slip ressistant) kaiš, 7 belih i 7 crnih carapa.....what the actual f**?

Ali ajde, ok, sta se mora, mora se.

Sada vas ja pitam :

Da li je bolje kupiti sve to (osim naravno carapa i kaiša) na brodu ili ovde, kod nas?

Imam jos jedno pitanje :

Nama u skriptama piše da bi trebali da imamo 200-300 dolara kod sebe do prve plate. Da li je to previše?

Hvala na odgovoru  

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Treba mi savet
« Reply #1 on: 05/May/2014 »
Pretpostavljam za restoran? Ponesi od kuce od svega po recimo bar 2 komada (osim carapa, njih ponesi puno :D) i cipela koje ti trebaju jedne. Razlog - mozda nema tvoj broj na brodu trenutno. Bar meni tako bilo :).

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline CaptainSpaulding

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Treba mi savet
« Reply #3 on: 05/May/2014 »
Pretpostavljam za restoran? Ponesi od kuce od svega po recimo bar 2 komada (osim carapa, njih ponesi puno :D) i cipela koje ti trebaju jedne. Razlog - mozda nema tvoj broj na brodu trenutno. Bar meni tako bilo :).

Kod mene za Bar. Ovo sto sam naveo je obavezno da imam. Ima i tamo radnja rekli su da je dosta jeftino, pa me zanima da li sve i vi kupili tamo ili ste uzeli kod kuce?

Da li kod nas ima da se kupe slip ressistant cipele uopste?


Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Bar Steward ili? Ako je tako, kupi neke kvalitetne i pre svega UDOBNE cipele kuci, i ponesi ih, spasice ti zivot, kao i puno crnih kvalitetnijih carapa, ne one plasticne tipa 3 za 100 dinara, u tome ce ti noge umreti. Patike udobne bele mozes kupiti na brodu mozes i kuci, kako ti volja. Ponesi i neke crne pantalone i bele kosulje, ne previse, dokupices, ali za pocetak. Uglavnom, sve mozes kupiti tamo ali ti garantujem da prvog dana ili prvih dana neces imati vremena, a sve su sanse da bas tvoj broj nemaju :D.

Offline pacificstar

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
koliko novaca ponijeti sa sobom na brod?


pa recimo barem 100$ ako zatreba za nedaj vraga za taxi ili neku drugu p.zdar.u dok nestignes na brod
a na brodu ako ti zagusti zatrazi u crew oficu /money advance
daju ti nesto malo para unapred i uglavnom zavisi od visine plate koliko ce ti dati ali recimo oko 100$

 pozdrav i srecno  :wave:

Offline CaptainSpaulding

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Bar Steward ili? Ako je tako, kupi neke kvalitetne i pre svega UDOBNE cipele kuci, i ponesi ih, spasice ti zivot, kao i puno crnih kvalitetnijih carapa, ne one plasticne tipa 3 za 100 dinara, u tome ce ti noge umreti. Patike udobne bele mozes kupiti na brodu mozes i kuci, kako ti volja. Ponesi i neke crne pantalone i bele kosulje, ne previse, dokupices, ali za pocetak. Uglavnom, sve mozes kupiti tamo ali ti garantujem da prvog dana ili prvih dana neces imati vremena, a sve su sanse da bas tvoj broj nemaju :D.

Bar Steward, sorry sto nisam rekao konkretno.

Ne znam gde se kod nas mogu kupiti slip resistant cipele a da nisu one grobarske za kisu :)

Mozda je bolje da klasicne cipele odnesem kod obucara da mi stavi neki gumeni sloj ispod ili imate neku bolju ideju.


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Moj predlog, nadam se da moze da se poruci i stigne kod nas u nekom kratkom roku:

http://www.sfceurope.com/

konkretno: http://www.sfceurope.com/Product-Categories/Casual-Shoes/FreeStyle-6010

ne verujem da ce praviti problem posto sam vidjao razne cipele na ljudima

Ili ako imas da das 100e : http://www.sfceurope.com/Catalogue/Mens/Work-Boots/Executive-Wing-Tip-II-5218

jer veruj mi, cuvaj noge na brodu zivot znace... Ne dozvoli sebi da zbog neudobnih i teskih cipela zaradis urasle nokte PRVI PUT U SVOM zivotu.... da, prvi put sam dobio dva urasla nokta u svom zivotu. bas zbog njihovih cipela, da nisam presao na svoje cipele koje sam poneo,ne bih se ni izlecio...

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager

Offline CaptainSpaulding

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
E hvala ti. Samo se bojim da izaberem broj a ono male mi ili velike jer kalup uvek varira....

Offline CaptainSpaulding

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Sada gledam i vidim da nema Srbije u listi kada hocu da se registrujem.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Da ne ispadne da solim pamet, ali možda nije najbolja ideja kupovati obuću preko neta...? U slučaju da su male ne verujem da će biti jednostavno i brzo zameniti ih...Da li je moguće da nigde kod nas ne mogu da se kupe ok cipele?

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
pa kod nas koliko ja znam imas samo Panda safety shoes,koje ja koristim,a to nisu onako elegantne da bi ih nosio po restoranu/baru..... jedino da vidis da ti obucar nalepi neku gumu ili sta vec..

Btw,posalji mejl na taj sajt pa pitaj da li salju. A u krajnjem slucaju kada dodjes na brod,upusti se u cari internet kupovine i naruci))