Author Topic: Pozdrav svima,problem uloženo dobiveno  (Read 2057 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dejan1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svima,problem uloženo dobiveno
« on: 21/August/2009 »
Eto prijavio sam se na forum iz znatiželje, i zanimaju me neka iskustva ljudi koji su to prošli.U zadnje vrijeme razmišljam kako bi bilo da odem malo to radit, jer sam radio i gore poslove za puno manje love pa mogu reci da sam navikao radit.
Moje osnovno pitanje i problem je ovaj: isplativost naspram obrazovanja i iskustva!!!
Završio sam 4 godine srednje ugostiteljske škole tako da sam po struci ugostitelj i radio sam i imao praksu kao kuhar, konobar, turistička agencija i sl...ali sad sam i pred diplomom Fakulteta za turistički i hotelski menadžment u Opatiji...pa kako sam  zapravo ugostitelj od glave do pete uskoro sa visokim obrazovanjem kakve su moje opcije i mogućnosti na tim cruiserima? bio bih zahvalan ako netko ima savjet ili iskustvo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Pozdrav svima,problem uloženo dobiveno
« Reply #1 on: 23/August/2009 »
Eto prijavio sam se na forum iz znatiželje, i zanimaju me neka iskustva ljudi koji su to prošli.U zadnje vrijeme razmišljam kako bi bilo da odem malo to radit, jer sam radio i gore poslove za puno manje love pa mogu reci da sam navikao radit.
Moje osnovno pitanje i problem je ovaj: isplativost naspram obrazovanja i iskustva!!!
Završio sam 4 godine srednje ugostiteljske škole tako da sam po struci ugostitelj i radio sam i imao praksu kao kuhar, konobar, turistička agencija i sl...ali sad sam i pred diplomom Fakulteta za turistički i hotelski menadžment u Opatiji...pa kako sam  zapravo ugostitelj od glave do pete uskoro sa visokim obrazovanjem kakve su moje opcije i mogućnosti na tim cruiserima? bio bih zahvalan ako netko ima savjet ili iskustvo.

Na kruzerima se opcenito skola ne uzima previse u obzir.
Iskustvo je najvaznije.
Nece ti skoditi prvo zavrsiti fakultet, pa onda loviti poziciju, mada ne vidim da ce ti na osnovu toga fakulteta dati bolju poziciju.
Da te stave za head waitera, ili assistant restaurant manager-a samo sa skolom bi bilo katastrofalno.
Suocili bi te sa takvim intenzitetom posla da bi pobjegao glavom bez obzira.

Bilo kakva skola je mali plus tek kada se dokazes kao ugostitelj na brodu, pocevsi kao konobar.

Ja sam svojim ocima vidio bar stewarda iz Indije koji je napredovao do Hotel Manager-a (oficir sa 4 strike)
Bar stewarda iz Makedonije sa katastrofalnim engleskim koji je dogurao do Bartendera.
Bar stewarda iz Malazije koji je dogurao do Bar Manager-a.
Itd ... Itd ...

Nitko ih nije pitao za skolu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dejan1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Odg: Pozdrav svima,problem uloženo dobiveno
« Reply #2 on: 23/August/2009 »
Hvala za odgovor,tako nesto sam i ja skužio iz pročitanih postova drugih korisnika foruma. Ja se slažem sa svim tim pročitanim i slažem se za maksimalno zalaganje i i rad,ali isto tako i adekvatnu nagradu za rad u obliku napredovanja ili novčanom obliku...ali mora se i uzeti u obzir i pozicija ljudi kao što sam ja. Mene criuseri interesiraju i imam nekoliko znanja i iskustva, ali sam isto tako i ulagao u znanje u obliku dodatne edukacije ili jezika...pa sam pročitao na forumu da je super ako je tvoj nadređeni menadžer dobar ,koji te prati i vidi tvoje veliko zalaganje i rad te tako dobiješ promaknuće...ali šta ako to nije slučaj...ako menadžer nije takva osoba...ja ne želim da to bude pitanje sreće i druge osobe...i to je točno da prvo moraš proć neke osnovne pozicije da bi mogo napredovat...ali opet postoji mogućnost da napredovanje izostane.
Jer unatoč nekome općemu mišljenju ja sam na fakultetu ipak nešto naučio i prošo, isto tako i u srednjoj školi a i praksi u visoko kategoriziranim restoranima...pa me samo malo zanimalo šta ljudi kažu, jer mene kada se sve zbroji i oduzme zanima uloženo-dobiveno, odnosno promaknuće i lova  :D
Jer zapravo meni je najvažnije da mi fax može omogućiti napredovanje do viših pozicija odnosno da mi može pomoći u odnosu na druge kandidate, da ne dođe do situacije "staklenog krova" da zbog obrazovanja dođem do neke mrvicu bolje pozicije i da ne mogu dalje.
Hvala Shefe foruma